ТОП 15 кращих методів боротьби з депресією смутком і тугою "

ТОП 15 кращих методів боротьби з депресією смутком і тугою "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Сьогодні ми вивчимо ще один інструмент планування і целеполагания, а саме - метод дерева цілей. Він є одним з найефективніших способів, а також найчастіше вживаних, особливо у великих корпораціях і організаціях.

Зміст:

 • Загальна інформація
 • Інструкція
 • Мета
 • Подцели
 • Уточнення
 • Завдання
 • Рекомендації
 • Висновок

Загальна інформація

Був розроблений в 1957 році такими дослідниками, як Черчмен і Акофф. Назву дістав внаслідок того, що дійсно нагадує дерево з гілками, тільки перевернуте. Він дозволяє структурувати і ранжирувати цілі, планувати діяльність і навіть упорядковувати свої думки.

До речі, спрямованість може бути як професійна, так і особиста, не обов'язково використати цей інструмент тільки в робочому процесі. Хоча він досить-таки успішний в прогнозуванні розвитку, як комп'ютерних технологій, так і у сфері медицини, науки і інше. Термін виконання мети не має значення, розпланувати діяльність можливо і на рік вперед, і на 10 років, або просто на місяць.

Інструкція

Побудова розпочинається із заготівлі необхідних матеріалів. Хто любить користуватися сучасними технологіями, вам знадобляться такі програми, як Mind Manager, SmartArt MS Word або будь-які інші, зручні для вас. Між іншим, електронний варіант можна оформити у вигляді презентації для колег, клієнтів або начальства. Для прихильників старих способів - потрібна буде ручка і аркуш паперу формату А4.

1.  Мета

Розпочинаємо з верху нашого дерева, який символізує наймасштабнішу і пріоритетнішу мету. Зазвичай вона відповідає на такі питання: «Чого я хочу досягти»?, «Ким я хочу стати»?, «До чого я прагну»?. Це, до речі, непогана вправа на усвідомлення своїх істинних бажань і потреб. Адже іноді трапляється, що в процесі планування людина розуміє, що хоче насправді чогось іншого, або, що вибрав зовсім невірні способи досягнення бажаного. Отже, повернемося до теми, припустимо, для прикладу пріоритетною буде мрія полетіти на Мальдіви в грудні наступного року.

2. Подцели

Тепер настав час розбивати масштабну мету на маленькі подцели. Якщо виразитися метафорично, то слона з'їсти за раз не вийти, як би не старався і яким би голодним не був. Але якщо робити це поступово, шматок за шматком, то завдання стане більше посильним. Так що на цьому етапі слід замислитися про те, що необхідно зробити, щоб реалізувати своє бажання. Тобто, які завдання необхідно вирішити, реалізувати, щоб основна мрія втілилася в реальність, за яких обставин можна розраховувати на благополучний результат і інше.

3. Уточнення

Спробуйте визначити суть кожної подцели, тобто, розділити на ті, які залежать безпосередньо від вас, від інших людей, і відповідно, обставин. Їх можна оформити на дереві, як гілку із зовнішніми завданнями, умовами, внутрішніми, і непрямими, тобто, на реалізацію яких ви не маєте прямого впливу, але внести якісь зміни в силах.

4. Завдання

Тепер кожну подцель точно також ранжируємо і дробимо на ще дрібніші завдання. Цю процедуру проводити до тих пір, поки не дійде до завдань, які можна буде виконати в максимально короткі проміжки часу, не витрачаючи особливих зусиль.

Якщо повернуться до нашого прикладу з Мальдівами, то спершу нам необхідно накопити і запрацювати, припустимо, $2 400. Відповідно, щомісячно доведеться класти на рахунок близько $ 200 впродовж року. Тобто, $ 100 кожні два тижні. Заробітної плати буде недостатньо, тому доведеться знайти додатковий пасивний спосіб доходу. Принцип, думаю, зрозумілий, продовжувати до тих пір, поки не дійдете до вибору туроператора або компаньйона, а також способів щоденного вкладу в мрію, приміром, скоротивши розтрату на купівлю сигарет і інше.

Рекомендації

 • Якщо ви створили своє дерево, а через час вирішили його доповнити, тому що прийшло осяяння або додалися складнощі, які також необхідно долати, але бракує місця - не полінуєтеся, а візьміть новий чистий аркуш і перепишіть усі плани компактніше. Те ж саме у разі, коли справа зроблена або відпала в нім необхідність - не черкайте, а створіть нову піраміду.
 • Планування діяльності має бути поетапним, тобто одне завдання плавно перетікає в інше, а не стрибкоподібно, від одного напряму до іншого.
 • Розібратися зі своїми мріями і навчитися їх структурувати, виділяти пріоритети дуже важливе уміння, яким, до речі, рідко хто володіє, скажімо, так, з народження. Але цій справі дуже легко навчитися, тому ознайомтеся з цією статтею.
 • Важливим ще являється уміння розпізнавати свої бажання і потреби, щоб вони були близькі до реальності і здійснимі. Але для цього треба розуміти свою важливість в цьому світі, так би мовити, призначення і сенс життя. Тому подивитеся також статтю про сенс життя.
 • Не бійтеся здійснювати помилки, пробуйте, експериментуйте. У перші рази, можливо, вам складно враховуватиме усі рівні і вірно планувати діяльність, але з часом ви набудете досвіду, чому ефективніше і швидше справлятиметеся з подібними завданнями. До речі, для експерименту спробуйте ще один інструмент, трохи схожий з «пірамідою» по своїх функціях, він описаний в статті про метод Делфи.
 • Не забувайте, що важливо додавати максимум зусиль, щоб бажане відбулося, тому не обмежуйтеся тільки цим способом, почніть практикувати альфа візуалізацію. Вона допомагає вірно формулювати свої мрії і направляти позитивно заряджені думки у Всесвіт для того, щоб прискорити процес реалізації.
 • Постарайтеся створити таку піраміду на кожну сферу вашого життя, тобто, окрім роботи, замисліться над тим, чого ви хочете досягти в сімейному житті, якою особою прагнете стати надалі, до чого прагнете в плані освіти і інше. Чого вам бракує для відчуття повноти життя?

Висновок

А на сьогодні все, шановані читачі! Система працює таким чином: чим більше ви прикладаєте зусиль, тим ближче до здійснення бажаного, так що ніколи не зупиняйтеся, а рухайтеся назустріч своїм мріям, які б перешкоди не виникали на вашому шляху. Бережіть себе і близьких!

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[3182] [1]

5

[3182] [1]

[3182] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати