ТОП 15 кращих методів боротьби з депресією смутком і тугою "

ТОП 15 кращих методів боротьби з депресією смутком і тугою "

Православие Перегляди: 288

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Сьогодні ми вивчимо ще один інструмент планування і целеполагания, а саме - метод дерева цілей. Він є одним з найефективніших способів, а також найчастіше вживаних, особливо у великих корпораціях і організаціях.

Зміст:

Загальна інформація

Був розроблений в 1957 році такими дослідниками, як Черчмен і Акофф. Назву дістав внаслідок того, що дійсно нагадує дерево з гілками, тільки перевернуте. Він дозволяє структурувати і ранжирувати цілі, планувати діяльність і навіть упорядковувати свої думки.

До речі, спрямованість може бути як професійна, так і особиста, не обов'язково використати цей інструмент тільки в робочому процесі. Хоча він досить-таки успішний в прогнозуванні розвитку, як комп'ютерних технологій, так і у сфері медицини, науки і інше. Термін виконання мети не має значення, розпланувати діяльність можливо і на рік вперед, і на 10 років, або просто на місяць.

Інструкція

Побудова розпочинається із заготівлі необхідних матеріалів. Хто любить користуватися сучасними технологіями, вам знадобляться такі програми, як Mind Manager, SmartArt MS Word або будь-які інші, зручні для вас. Між іншим, електронний варіант можна оформити у вигляді презентації для колег, клієнтів або начальства. Для прихильників старих способів - потрібна буде ручка і аркуш паперу формату А4.

1.  Мета

Розпочинаємо з верху нашого дерева, який символізує наймасштабнішу і пріоритетнішу мету. Зазвичай вона відповідає на такі питання: «Чого я хочу досягти»?, «Ким я хочу стати»?, «До чого я прагну»?. Це, до речі, непогана вправа на усвідомлення своїх істинних бажань і потреб. Адже іноді трапляється, що в процесі планування людина розуміє, що хоче насправді чогось іншого, або, що вибрав зовсім невірні способи досягнення бажаного. Отже, повернемося до теми, припустимо, для прикладу пріоритетною буде мрія полетіти на Мальдіви в грудні наступного року.

2. Подцели

Тепер настав час розбивати масштабну мету на маленькі подцели. Якщо виразитися метафорично, то слона з'їсти за раз не вийти, як би не старався і яким би голодним не був. Але якщо робити це поступово, шматок за шматком, то завдання стане більше посильним. Так що на цьому етапі слід замислитися про те, що необхідно зробити, щоб реалізувати своє бажання. Тобто, які завдання необхідно вирішити, реалізувати, щоб основна мрія втілилася в реальність, за яких обставин можна розраховувати на благополучний результат і інше.

3. Уточнення

Спробуйте визначити суть кожної подцели, тобто, розділити на ті, які залежать безпосередньо від вас, від інших людей, і відповідно, обставин. Їх можна оформити на дереві, як гілку із зовнішніми завданнями, умовами, внутрішніми, і непрямими, тобто, на реалізацію яких ви не маєте прямого впливу, але внести якісь зміни в силах.

4. Завдання

Тепер кожну подцель точно також ранжируємо і дробимо на ще дрібніші завдання. Цю процедуру проводити до тих пір, поки не дійде до завдань, які можна буде виконати в максимально короткі проміжки часу, не витрачаючи особливих зусиль.

Якщо повернуться до нашого прикладу з Мальдівами, то спершу нам необхідно накопити і запрацювати, припустимо, $2 400. Відповідно, щомісячно доведеться класти на рахунок близько $ 200 впродовж року. Тобто, $ 100 кожні два тижні. Заробітної плати буде недостатньо, тому доведеться знайти додатковий пасивний спосіб доходу. Принцип, думаю, зрозумілий, продовжувати до тих пір, поки не дійдете до вибору туроператора або компаньйона, а також способів щоденного вкладу в мрію, приміром, скоротивши розтрату на купівлю сигарет і інше.

Рекомендації

Висновок

А на сьогодні все, шановані читачі! Система працює таким чином: чим більше ви прикладаєте зусиль, тим ближче до здійснення бажаного, так що ніколи не зупиняйтеся, а рухайтеся назустріч своїм мріям, які б перешкоди не виникали на вашому шляху. Бережіть себе і близьких!

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[3182] [1]

5

[3182] [1]

[3182] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb

Надрукувати