Особливості характеру інтроверта : сила цього типу особи "

Особливості характеру інтроверта : сила цього типу особи "

Здрастуйте шановані читачі мого блогу! Сьогодні хочу поговорити з Вами на дуже важливу тему, а важливу тому, що правильна постановка цілей і завдань — це найголовніше в досягненні успіху, найперше, з чого повинна розпочинати людина, якщо вирішив досягти висот і задовольнити свої потреби в самовираженні, безпеці, визнанні і приналежності. Та врешті-решт свої фізіологічні потреби, інакше можна померти замерзнувши або голоду. Перебільшую звичайно. Але як мінімум не плисти за течією як безвільний овоч.

Зміст:

 • Звідки з'являється мета?
 • Проста класифікація
 • Які ж існують способи постановки, або з чого слід почати?
 • Метод постановки по Смарт-у
 • Прийом Брайана Трейси
 • Рекомендації, як успішно ставити і досягати мета
 • Висновок

Звідки з'являється мета?

Психологія успіху особи дуже проста, цікава і послідовна, зараз Ви в цьому переконаєтеся. Розпочнемо з того, що спочатку у людини з'являється бажання чого-небудь, яке, між іншим, нелегко іноді розпізнати. І якщо раптом бажання в уяві чітко проявилося, і ми розуміємо, що хочемо утілити його в реальність, з'являється нове визначення — мета, яка означає, що ми не просто мріємо, а усвідомлено хочемо і готові досягти бажаного результату. Далі необхідно скласти план, щоб розуміти, як і в яку сторону рухатися, і тільки тоді вже з'являються завдання, коли ми ставимо питання про те, що саме необхідно зробити.

Проста класифікація

Давайте спробуємо розкласти ці самі цілі на види, щоб було зрозуміліше, з чим маємо справу. Отже, вони бувають:

 • Довгострокові. Ніби зрозуміло, процес досягнення буде довгим. У такому разі необхідно буде виконати безліч завдань і дій. Добре це заздалегідь розуміти, щоб після короткого періоду чекаючи результату, не здатися, розчарувавшись.
 • Короткострокові.Зазвичай проміжок часу на реалізацію не більше напівроку.
 • Ускладнені. Для цього виду вимагається підключити максимально свої внутрішні ресурси і викластися на повну. Вони, як правило, энергозатратны, але і завдяки цьому досягається максимальний результат в короткі терміни.
 • Спрощені. Для тих, хто хоче поберегти себе і прикласти мінімумом зусиль.
 • Недосяжні. Коли людина ставить перед собою нездійсненне завдання, хоча в процесі реалізації може досягти чималого, вирішуючи супутні складнощі.

Які ж існують способи постановки, або з чого слід почати?

 1.Метод постановки по Смарт-у

Правильна постановка цілей і планів може відбуватися завдяки цьому унікальному прийому. Необхідно перетворити їх  в так звані SMART- критерії. Це дуже цікавий інструмент, ми його детально розбирали в окремій статті. Ось посилання: «Як перетворити мрію на реальне завдання за допомогою техніки постановки цілей по SMART»

Якщо коротко, то це абревіатура, яка утворилася завдяки першим буквам англійських прикметників :

Specific(конкретний) — має бути кінцевий результат;

Measurable(вимірний) — будь-який результат можна оцінити за різними критеріями;

Attainable(досяжний) — має бути реальною мета;

Relevant(значимий) — про значущість мети;

Time — bounded(співвідношуваний з конкретним терміном) — обов'язково мають бути встановлені часові рамки.

2.Прийом Брайана Трейси

У одній з попередніх статей «Як ефективно управляти своїм часом зайнятій людині за допомогою методик тайм-менеджмента» я вже порекомендував для читання його книгу «» Тайм-менеджмент по Брайану Трейси«», а в цій статті згадаю про 12 етапів, які проходить кожна мета, тобто, кажучи простим языком-как ставити і досягати:

 1. Бажання — ми вже обговорювали, що все розпочинається із зародження і розпізнавання бажання. У нім закладена колосальна кількість енергії, з якою важливо не гальмувати;
 2. Віра — якщо віритимете, що досягнете поставленої мети — успіх Вам гарантований;
 3. Записування цілей — коли ви їх записуєте, ви їх бачите на папері, а це дуже важливо, оскільки вони набувають форми. Якщо не хочете виписувати, можна більше творчо підійти до цього питання, створивши колаж з фотографій або малюнків;
 4. Користь — необхідно зрозуміти, яку користь принесе досягнення мети, не варто втрачати час на зовсім даремне зайняття;
 5. Аналіз поточної ситуації — для того, щоб рушити кудись, важливо розуміти, чого досягли на цей період життя, це надасть нам колосальний ресурс упевненості в собі, що ми уміємо домагатися бажаного і долати перешкоди. Опора у вигляді особистого досвіду;
 6. Термін — вже не раз згадували про важливість установки терміну, поєднаного з реальністю і пропорційно Вашим можливостям;
 7. Перешкоди — спробувати пофантазувати про можливі складнощі в процесі досягнення задуманого, таким чином заздалегідь продумаєте можливі варіант їх рішення, а також знизиться рівень тривоги. Адже кожен відчував страх про те, що не впорається або не витримає, чи не так?
 8. Знання — необхідно розуміти, які знання знадобляться в процесі, щоб мати можливість бути обізнанішим заздалегідь;
 9. Підтримка — складіть список людей, допомога яких може згодиться, це надаватиме більше упевненості і спокою;
 10. План — складання плану дій, випишіть обов'язково поетапно кожен крок, чим детальнішим він буде, тим вірогідніше успіх;
 11. Візуалізація — спробуйте пограти з картинкою у своїй свідомості, уявіть, що досягли мета і прокручуйте усі деталі;
 12. Рішучість — останній і важливий крок. Готовність приступити — вже половина успіху. Найстрашніший перший крок, але якщо не зупините себе, а рушите назустріч мрії, в процесі багато чого придбаєте.

Огляд книги ви знайдете по цьому посиланню.

Рекомендації, як успішно ставити і досягати мета

1.Я писав про те, що іноді нелегко розпізнати бажання, хочу додати, що важливо також до себе прислухатися, щоб зрозуміти, а чи Ваше воно, або воно виникло, тому що нав'язала реклама, суспільство, або сім'я, приміром. Інакше, якщо ви рухатиметеся до досягнення нав'язаної мрії, чужої ідеї, Ви може і досягатимете успіху, але задоволення і радощі від результату отримати навряд чи зможете. Так що, ставте собі питання про походження бажань, на що Ви надихаєтеся і в чому відчуваєте енергію.

2.Якщо переконалися у своєму бажанні, мету слід визначати у формі «чого хочу», а не навпаки. Ви адже помічали, що легше розповісти про те, чого ми не хочемо у своєму житті і як саме? Приміром, замість «не хочу жити з батьками», краще сформулювати «хочу окрему знімну квартиру», тоді проявляється чіткіший образ.

3.Також мета має бути реальною і містити певні реальні часові рамки( наприклад, коли Ви бажаєте придбати Бэнтли впродовж року, а в реальності живете на стипендію, яку ледве хапає на продукти).

4.Вона має бути зрозумілою, інакше неможливо буде підібрати план і засоби для досягнення.

5.Для того, щоб кудись прийти, спершу необхідно розуміти, де Ви знаходитеся в даний момент( якщо хочете купити квартиру, проаналізуйте, скільки складає поточна зарплата, щоб знати який саме доход потрібний)

Висновок

Наостанок, шановані читачі, хочеться сказати, осмілюйтеся, проявіть наполегливість в досягненні свої намічених планів, але при цьому пам'ятаєте, що важливо уміти радіти не лише вже досягнутому, але і отримувати задоволення в самому процесі. Помічати свої маленькі перемоги, визнавати свою сміливість і рішучість, у такому разі це буде для вас відмінна мотивація для просування і все-таки завершення такого нелегкого, але цінного шляху.

[289] [1]

21

[289] [1]

[289] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати