Що таке сила наміру і як її розвинути? "

Що таке сила наміру і як її розвинути? "

Добридень, дорогі читачі. Напевно, кожен з вас у своєму житті хоч разів замислювався про те, чому у одних людей все виходить, вони рано чи пізно досягають намічених цілей, а іншим так і доводиться мріяти усе життя. По одній з теорій, за реалізацію бажань відповідає сила наміру. Сьогодні поговоримо саме про це.

Зміст:

 • У чому відмінності між бажанням і наміром?
 • Як розвинути силу наміру?
 • Необхідно зробити наступне
 • Зміцнюємо намір - наближаємо результат
 • Необмежені можливості сили наміру
 • Круг однодумців прискорює процес досягнення цілей
 • З чого розпочати?
 • Висновок

У чому відмінності між бажанням і наміром?

Люди часто плутають бажання і намір. Варто обкреслити межі. Бажати - це означає хотіти досягти чогось або мати щось в необмеженому часовими рамками майбутньому. Іншими словами, ми для себе вирішуємо, що нам щось потрібно, але не поспішаємо обкреслити це часовими рамками. Ми не продумуємо конкретні кроки, як реалізувати поставлене завдання.

Сила наміру - це ухвалення рішення мати щось або досягти чогось. Відповідно, ця сила формує у людини готовність рухатися в заданому їм же напрямі. Природно, неможливо дістати бажане, якщо ви конкретно для себе не вирішили досягти цього і не приготувалися до того, що треба буде докласти певні зусилля.

Щоб відчути різницю між бажанням і наміром, досить вимовити: «Я бажаю ». і «Я маю ». намір Бачимо, що друга фраза звучить набагато упевненіше, а перша навпроти - розпливчато. Бажання збуваються рідко, а ось наміри - на порядок частіше. Вся річ у тому, що у випадку з наміром людина твердо обкреслює дії і виконує їх, роблячи тим самим наближення результату неминучим.

Як розвинути силу наміру?

Запам'ятайте, що без наміру наші бажання ризикують назавжди залишитися в розділі тільки бажань. Як розвинути цей самий намір? Як зробити це почуття сильним?

Необхідно зробити наступне

 1. Провести оцінку мотивації. Найголовніше - оцінити, наскільки істотно для людини те, що він має намір зробити або чого хоче добитися. Коли людина бачить на фініші бажаний результат, він починає фокусувати усю енергію на досягненні результату. Треба точно зрозуміти, для чого це треба, які блага це у результаті принесе вам і вашій сім'ї.
 2. Сфокусувати і сконцентрувати думки на важливому. Як правило, в наше життя приходить те, про що ми думаємо і, відповідно, на що спрямована наша енергія. Якщо хочете розвинути силу наміру, думайте про ті блага, які принесуть реалізовані бажання.
 3. Сконцентруватися на русі «К». Оскільки будь-який шлях цей рух, то потрібно привчити себе думати про точку призначення. Рух «К» означає, що ви думаєте про те, до чого прагнете, що знаходиться у мети, а не про те, від чого починаєте шлях. Приміром, потрібно думати про багатство, а не про те, як перестати бути бідним.
 4. Оцінити, наскільки ваше бажання усвідомлене, а потім повірити в результат. Думка про те, що все вийде, скільки це принесе щастя і радості вам і що оточує, вже по собі має величезну силу. Але варто навчитися підкріплювати її щирою вірою і бажанням досягти запланованого результату. Тоді ви зможете оцінити, наскільки ближче і реальніше стає ваша мета.
 5. Перевірити свій намір на «чистоту». Ваш намір не повинен нікому шкодити. Подумайте про нього, спробуйте відчути ті почуття, які будуть у вас після досягнення бажаного. Наскільки щасливіше ви стали? Скільки радості принесло цьому вам і близьким людям? Якщо ви відчуваєте прилив радості, означає з чистотою наміру все гаразд.

Зміцнюємо намір - наближаємо результат

Практичні поради:

 1. Сформуйте конкретний образ результату для перевірки, чи відгукується ваше бажання з внутрішніми відчуттями. Можна намалювати плакат з результатом. Нехай він буде як можна детальніший і яскравіший. Потім оціните, наскільки вас влаштовує те, що ви створили. Чи дійсно ви це хочете мати? Якщо ні, скоректуйте образ або створіть нову картинку. Ви повинні як можна чіткіше уявляти собі в деталях те, до чого йдете.
 2. На чистому аркушику паперу створіть 2 точки: перша - поточний стан, а друга - свої мрії. Обкресліть і перерахуйте етапи реалізації, які будуть шляхом між цими двома точками. Як не дивно, саме конкретний ланцюжок дій є вирішальною силою, що примушує рухатися вперед, крок за кроком, етап за етапом. Не варто забувати про те, що для виконання кожного етапу треба передбачити відповідний час, який повинно вистачати. Іншими словами, ставлячи перед собою нереальні часові рамки і не вкладаючись в них, ви тільки посилите ситуацію, віддалите результат. Об'єктивно короткі часові рамки, в які ви не укладатиметеся, у результаті підірвуть віру у власні сили. Тому важливо ставити перед собою посильні завдання і своєчасно їх виконувати.
 3. Передбачте час для відпочинку і відновлення сил. Вирішуючи поставлені завдання, не варто забувати про те, що ресурси нашого тіла і енергії також не нескінченні. Треба передбачити час перерв. Адже без відпочинку ви просто виснажите себе, внаслідок чого доведеться відсунути мету ще на якийсь час.
 4. Виключіть або хоч би зведіть до мінімуму спілкування з людьми, які «підривають» вашу самооцінку. Кожен, напевно, у своєму колі спілкування налічить 2-4 людини, спілкування з якими негативно позначається на їх самооцінці. І у разі, якщо це наші родичі, ми не можемо повністю відмовитися від спілкування з ними. У такому разі варто постаратися мінімізувати таке спілкування. Пам'ятайте, що чим більше ви вірите в себе, тим сильніше стає ваша внутрішня сила. Не дозволяйте нікому негативно впливати на вашу самооцінку. Захищайте себе по можливості від спілкування з такими людьми.
 5. Дійте поетапно. Не переходьте до наступного пункту, не виконавши повністю попередній. Ланцюжок має бути завершеним. Якщо на якомусь етапі потрібно сторонню допомогу - не соромтеся її попросити.

Необмежені можливості сили наміру

Дивовижна сила наміру дає нам практично необмежені можливості. Завдяки ній ви стаєте творцем свого життя, власної реальності. І тоді у вас все відбуватиметься чітко за планом, без яких-небудь відхилень, оскільки чітке концентроване бажання супроводжує ідею по дорозі до її матеріалізації.

Людина, яка навчилася управляти своєю силою наміру, зробила її чіткою, ясною і чистою, пише життя за своїм сценарієм. Він за допомогою думки сам творить своє життя.

На сьогодні учені встановили, що думка - матеріальна, вона володіє вагою, хоча і зовсім несуттєвим. Проведена велика кількість дослідів, в результаті яких було встановлено, що вага особи, яка ні на чому конкретно не зосереджена, ні про що чітко не думає, менше, ніж в стані концентрації на якійсь ідеї або задумі.

Коли ми думаємо про результат, концентруємося на кроках до його досягнення, ми тим самим наближаємо його в реальному житті. Недостатньо просто хотіти, потрібно, спираючись на це бажання, щиро вірити в себе і строго діяти в заданому напрямі.

Круг однодумців прискорює процес досягнення цілей

Як показує практика, для реалізації масштабних проектів потрібно концентрацію наміру групи однодумців. Вони роблять все те, про що ми вже згадували вище — розбивають ідею на етапи виконання і потихеньку рухаються вперед, згідно з прописаними кроками. За кожен етап відповідає людина, яка краще всього розбирається в цій області.

Також не варто виключати сили зовнішнього світу. Це корисність результату, його затребуваність і так далі

На сьогодні багато коучи, наставники, тренери особового зростання пропонують таку послугу, як допомога в реалізації власних задумок. Все, що вони роблять, по суті зводиться до стимулювання сили наміру і напряму цієї енергії в потрібне русло.

Фахівці організовують індивідуальні консультації, збирають цілі групи людей для проведення практичного зайняття. У рамках цього зайняття учасники змальовують і візуалізують бажаний результат, визначають етапи його досягнення. Кожен такий етап відповідно курирується і контролюється тренером. Тобто індивід знаходиться в таких умовах, коли він просто не може не діяти. А діє - означає наближає результат.

Правильні дії - наближення мети, не зовсім точні дії - рух на місці. З усім цим і розбираються наставники.

З чого розпочати?

Замисліться, яким би чином могло скластися ваше життя, якби про усе це ви знали з школи. Які б цілі ви вчасно досягали і як би створювали своє життя. Відповідно, реальність би зараз у вас була не такою, яка є.

Але привабливість нашого життя полягає в тому, що кожен момент часу підходить для змін. Вирішили - починайте невідкладно діяти. Не знаєте - шукайте і запитуйте. Адже ваша мета і результат ваших дій безпосередньо залежить від сили вашого сьогоднішнього наміру.

Все, що можна почати робити зараз, це:

 • сформулювати бажання на папері;
 • визначити і при необхідності зміцнити силу наміру;
 • перевірити свої відчуття, уявивши, що ви досягли поставлене завдання;
 • визначити етапи досягнення бажаного;
 • послідовно виконати задумане;
 • перевірити чистоту думок, наявність щастя і задоволеності від того, що відбувається;
 • безперервно рухатися і удосконалювати себе як особу.

Наш мозок влаштований так, що відчуття від вигаданого і реального для нього нічим не відрізняються. Тому кожен може уявити собі, що він вже має щось або досяг чогось. Які почуття ви відчуваєте при цьому? Якщо це задоволеність і гармонія, ви на правильному шляху — тоді починайте діяти! Якщо немає — перегляньте і відкоригуйте задуми і ідеї.

Ми дали коротку вичавку того, що необхідно робити для посилення свого наміру. Набагато краще буде, якщо ви вивчите це питання детальніше. Я рекомендую прочитати книгу Валерія Синельникова «Сила наміру».

Висновок

На додаток до цієї статті, рекомендую почитати нашу публікацію про розставляння пріоритетів.

Ще більше статей по саморозвитку ви знайдете тут.

До скорої зустрічі, дорогі читачі. Сподіваюся, ця інформація виявиться для вас корисною і допоможе вам стати хазяями свого життя. Дійте! Ваше життя у ваших руках!

[5220] [1]

4

[5220] [1]

[5220] [1]

"


Надрукувати