ТОП 5 техніки красиво і грамотно виражати свої думки: вчимося говорити правильно "

ТОП 5 техніки красиво і грамотно виражати свої думки: вчимося говорити правильно "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Неважливо, виступаєте ви на сцені, ведете дебати, хочете підкорити дівчину або просто розповідаєте анекдот в приємній компанії - дуже важливо зберігати інтерес до себе і своєї розповіді. І сьогодні я поділюся інформацією про те, як говорити красиво і грамотно, щоб вас хотілося слухати, щоб вас розуміли і визнавали.

Зміст:

 • Помилки
 • Топ 5 техніки
 • Лист
 • Словниковий запас
 • Книги
 • Практика
 • Міміка і жести
 • Рекомендації
 • При словниковому паразитизмі
 • Якщо ви говорите занадто швидко і невиразно
 • Практикуйте правильне дихання
 • Щоб голос став глибшим
 • Розвивайте упевненість в собі
 • Влаштовуйте собі перевірки публічністю
 • Вчіться виділяти головне
 • Якщо публічний виступ не уникнути
 • Висновок

Помилки

Перед тим, як переходити до самих вправ для поліпшення мови, давайте розглянемо помилки, які зазвичай допускають в розмові, що робить його нудним і напруженим:

 1. На першому місці, звичайно ж, слова-паразити. Вони настільки отруюють мову, що співрозмовник може просто перестати вас слухати, і не лише в даний момент, але і надалі теж, вважаючи, що нічого стоїть ви все одно не скажете. Сюди відноситься і багатократне повторення однієї і тієї ж фрази, ідеї, що тільки збільшує тривалість монологу, віднімаючи у слухачів час і терпіння. Якщо ви помічали за собою словниковий паразитизм, або, якщо того гірше, вам вказували на нього оточення, не зневіряйтеся. Просто перший час доведеться себе контролювати, а далі ви освоїтеся і перестанете «тягнути» купу непотрібних слів у бесіду.
 2. Швидка мова. Дуже швидко зазвичай починають говорити під впливом почуттів, або за сильного бажання бути почутим. Якщо раніше чоловік потрапляв за ситуації, коли його ігнорували, то він підсвідомо буде «прискоряться», щоб встигнути висловитися і не позичати багато простору.
 3. Тривалі паузи. Культура мовлення може мати місце бути, але ось тривалі переходи від думки до думки дуже стомлюють оточення. Тому намагайтеся висловлюватися без пауз, інакше навіть сильні ідеї, що стоять, залишаться без уваги.
 4. Частинка не. Вона ускладнює сприйняття, оскільки підсвідомість її ігнорує. Тому близькій людині краще сказати «будь здоровий», ніж «не болів». І абсолютно протилежний ефект, якщо ви використовуєте цю частинку для незгоди із затвердженням співрозмовника, у такому разі вона сприйметься агресивно, довівши до конфлікту.

Топ 5 техніки

1.Лист

Для того, щоб навчитися грамотно викладати свої думки, варто завести щоденник. Під час листа є можливість призупинитися і замислитися над формулюванням, підібравши найбільш відповідні терміни і прикметники. Поступово, навчившись грамотно писати, ви перенесете цю навичку і в усну форму вираження ідей. Також можете замість блокнота використати блог, де зможете отримати зворотний зв'язок в коментарях з приводу стилю і форми подання матеріалу, наскільки цікаво і зрозуміло ви викладаєте його.

2.Словниковий запас

Обов'язково поповнюйте і розширюйте свій словниковий запас, цікавлячись незнайомими термінами і виразами. Приміром, кожного разу, як почуєте щось уперше, погуглите, щоб упізнати значення. Або поставте перед собою завдання щодня відкривати словник і знаходити там не менше п'яти невідомих раніше слів. Але важливо їх не лише вивчати, а і використати в повсякденних розмовах, щоб вони закріпилися в пам'яті і сталі вам корисними.

3.Книги

Розширити кругозір, вплинути на стиль мислення, розвинути пам'ять, навчити красиво виражатися і правильно будувати пропозиції допоможуть книги. При чому, як класична література, так і банальні блоги політиків, психологів, моделей і косметологів, неважливо кого, головне, щоб вам подобався стиль подання матеріалу. А ще подивитеся книги з ораторського мистецтва, приміром, «Геній спілкування» Аксьонова. Книга хороша тим, що подання інформації в гумористичному стилі, що полегшує сприйняття моментами складних речей. Також Аксьонов приводить в приклад психологічні нюанси, що викликають проблеми ефективної комунікації.

Також гідна уваги книга Карміну Галло «iПрезентация. Уроки переконання від лідера Apple Стіва Джобса». У ній описані усі прийоми, якими користувався Джобс. Адже він вважався великим оратором і комунікатором, заради якого раніше слухачі долали тисячі кілометрів, аби виявитися на виступі. Думаю, не варто говорити, що вона є бестселером.

4.Практика

При першій-ліпшій можливості розгортайте усередині себе монолог, відповідайте на питання, описуйте різні ситуації, природу і свої почуття. Чим більше ви практикуватимете, тим швидше звикніть красиво будувати пропозиції, розгорнуто, цікаво і правильно. Можете навіть грати з домочадцями в гру, склавши в пакет або мішок різні дрібні предмети. Потім слід закрити очі, витягнути перший предмет, що попався, і описати його, або розповісти захоплюючу історію про його виникнення і застосування. Переможець отримує приз, програвший досвід ораторського мистецтва.

5.Міміка і жести

Обов'язково підключайте їх, інакше навіть найкрасивіші складнопідрядні речення виявляться без уваги. Сухе подання інформації також стомлює, людина не здатна довго утримуватися в напрузі, тому у будь-якому випадку відволікнеться від ваших оповідань. А жвавість, емоційність і багата міміка здатні захопити настільки, що навіть неправильну вимову оточення може пробачити, перетворивши на особливість і фішку. Подивіться статтю про невербальне спілкування, щоб бути в курсі усіх нюансів. Після чого відрепетируйте перед дзеркалом, так ви знатимете про те, як виглядаєте, дізнаєтеся про свої помилки і придбаєте упевненість у своїх силах.

Рекомендації

При словниковому паразитизмі

Необхідно сісти і написати відповідь на яке-небудь питання, у вас буде можливість подумати над тим, якими красивими і грамотними фразами замінити ті, що постійно повторюються і без смислового навантаження слова. Також використайте диктофон, щоб зрозуміти, в яких моментах ви їх вставляєте і як часто вживаєте.

Якщо ви говорите занадто швидко і невиразно

Допоможе знову-таки диктофон. А ще вам необхідно буде подумати над причиною прискорення темпу мови, як давно це сталося і що саме вплинуло. Потім напишіть 10 пунктів, чим це вам заважає в життя, недоліки, і 10 пунктів переваг.

Можливо, вам вигідно виражати свої думки так, щоб інші не розуміли вас? Бувають і такі випадки, тоді адже ми не несемо відповідальності за свої слова, або нам все одно на думку і думки оточення. Головним завданням є - висловитися, «злити», як мовиться, інформацію.

Практикуйте правильне дихання

Особливо корисно воно для людей, професії яких пов'язані з публічністю, наприклад, викладачів. Оскільки голосові зв'язки не витримують, і пропадає голос. Тому для зміцнення їх і прочищення горла, частіше говорите мантру «Ом», або скористайтеся рекомендаціями із статті про дихальну техніку.

Щоб голос став глибшим

Геобходимо лягти на підлогу і покласти щось важке собі на діафрагму, почавши декларувати вірші, або щось читати вголос.

Розвивайте упевненість в собі

Боріться із страхами, тому що нерішучість «прочитується» миттєво, і тоді доведеться прикладати масу зусиль, щоб завоювати визнання оточення. Подивіться цю статтю, там є вправи, які допомагають впоратися з собою в напружених і стресових ситуаціях. Адже нам треба зберігати ясність розуму під час хвилювання, інакше все в голові сплутається. А ми ризикуємо повернутися на вихідну позицію, почавши знову використати слова-паразити, або занадто швидко тараторити.

Влаштовуйте собі перевірки публічністю

І як можна частіше, щоб відстежувати динаміку вашого просування, набувати досвіду і навички. Підійдуть будь-які способи, розкажіть анекдот в не дуже знайомій компанії або взагалі, запишіться на курси акторської майстерності, де доведеться грати і виступати, відчуваючи спочатку невпевненість або сором.

Вчіться виділяти головне

Що саме ви хочете донести співрозмовникові? Це насправді дуже важливо, бути ясним і зрозумілим, ми адже для цього і вчимося ораторському мистецтву. А ще звертайте увагу на інтереси вашого слухача, інакше є ризик подумати, що ви знову здійснюєте помилки, раз до вас неуважно відносяться, а насправді виявиться, що йому просто нудний ваш монолог про скорочення співробітників або способи економії вашої сім'ї.

Пам'ятайте, в діалозі має бути енергія, і як тільки помічаєте, що від вас відводять погляд, робіть спроби повернути інтерес до розмови, змінивши тему, пожартувавши і додавши трохи невербалики.

Якщо публічний виступ не уникнути

Якщо вам необхідно буде виступити перед публікою, та просто навіть на батьківських зборах озвучити якусь пропозицію, а відчувається страх і хвилювання звернути увагу усіх на себе, існує одна техніка, навіть я б сказала, хитрість, яка допоможе впоратися з хвилюванням і тривогою. Слідує спершу, звичайно ж, ризикнути, і зробити перший крок - заговорити. Після чого виберіть людину, що сидить далі за усіх, це посприяє тому, що ви заспокоїтеся, не акцентуючи увагу на тому, що на вас дивиться дуже багато пар очей. Ви виберіть одну, яка буде вам підтримкою. Цим прийомом зазвичай користуються усі артисти, і він дійсно працює.

Висновок

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочу порекомендувати подивитися статтю про методи розвитку комунікативних навичок, щоб ви могли не лише вірно доносити свої ідеї таким, що оточує, але і розуміти співрозмовника, налагоджуючи контакт і приємне взаємне проведення часу. Успіхів вам і швидких результатів!

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[1884] [1]

0

[1884] [1]

[1884] [1]

"


Надрукувати