Астено-невротичний тип акцентуації особи : особливості характеру "

Астено-невротичний тип акцентуації особи : особливості характеру "

Здрастуйте, шановані читачі! Сьогодні ми розглянемо, що є астено-невротический типом акцентуації особи. Дізнаємося його слабкі і сильні сторони, а також з'ясуємо, що робити, щоб максимально ефективно використати можливості, які він має.

Зміст:

  • Дитячі роки
  • Загальна характеристика
  • Рекомендації
  • Завершення

Дитячі роки

Астено-невротика легко упізнати з самого дитинства. Такі діти зазвичай погано сплять, тобто, довго засинають, а потім ворочаються з боку на бік, не даючи відпочити ні дорослим, які піклуються про них, ні собі.

Плюс до всього ще і бояться темряви, всяких монстрів, шерехів. Серед ночі можуть прокинутися в жаху із-за страшного сну і потім відмовлятися закривати очі до самого ранку, поки втома не візьме верх.

З апетитом також біда, їх складно нагодувати, доводиться зазвичай або умовляти, або примушувати. Клопоту додає плаксивість, ранима. Доводиться бути акуратними в поводженні з ними. Інакше будь-яка дрібниця може викликати потік зліз, образу.

Із-за такої емоційної нестабільності у деяких дітей цього типу виникає енурез, тобто, вони пісяють уві сні в ліжко. Особливо після напружених, стресових ситуацій.

Також діти астено-невротического типу схильні до іпохондрії. Тобто, вони ретельно прислухаються до своїх тілесних відчуттів, боячись захворіти невиліковним захворюванням.

Тому постійно скаржаться батькам на різні погіршення здоров'я, ставлять багато питань про здоров'я в цілому.

До речі, безпосередньо іпохондрія у більшості випадків і є головною причиною появи енурезу, окрім стресу.

Звикаючи до підвищеної уваги, або ж потребуючи його, якщо дорослі не такі дбайливі, як йому б хотілося, він неусвідомлено перестає контролювати процес сечовипускання в процесі сну.

Зазвичай усі вищезгадані ознаки слабшають з настанням пубертатного періоду. Хоча бувають випадки, коли навпаки, вони повною мірою проявляються.

Такі діти є найбільш слухняними пацієнтами, оскільки не капризують при огляді, з радістю погоджуються на різні процедури і стаціонарне лікування.

Навіть уколи роблять із задоволенням, адже вони несуть користь і допоможуть видужати, прожити довше. Але при цьому бояться крові, настільки, що втрачають свідомість, варто відмітити десь крапельку.

Загальна характеристика

Особи з цією акцентуацією характеру постійно випробовують втому, вони дратівливі і запальні. Можуть несподівано з незначного приводу нагрубіянити, а потім просити вибачення за нестриманість. Причому щиро, із сльозами, навіть стоячи на колінах.

Не люблять розумову працю, вважаючи за краще працювати фізично. Тільки помірно, без навантажень, все-таки не варто забувати про іпохондричні схильності.

Здоров'я своє бережуть, як зіницю ока. Тому є постійними клієнтами різних медичних установ.

Найчастіше діагностиці піддається серце, яке, за їх запевненнями, дає збої в роботі і може у будь-який момент не витримати напруги і стресів.

Якщо ж лікарі заперечують наявність захворювань, у виникнення яких астено-невротик свято упевнений, він не заспокоїться, а піде шукати інших фахівців. Так би мовити, «справжніх», які підтвердять його побоювання.

Будь-яку зміну в організмі сприймають з жахом, іноді випробовуючи панічну атаку. Приміром, якщо схуднув - це означає, що організм в небезпеці, адже починається виснаження, яке приведе до смерті. Якщо ж видужав - те органи і системи стали працювати інакше, не справляючись з навантаженням, що також загрожує летальним кінцем.

Якщо ж в руки їм попадеться медичний довідник, то обов'язково виявлять у себе наявність абсолютно усіх захворювань, які в нім вказані.

Ранок вони не люблять, оскільки зазвичай відчувають сонливість, «розбитість». Згодом поганий настрій позначається на спілкуванні з близькими людьми, які потрапляють під «гарячу руку».

Віддають перевагу великій частині часу знаходитися наодинці, оскільки від компаній швидко втомлюються. Хоча досить доброзичливі, просто не витримують великого об'єму інформації.

Дисциплинированны, виконавчі і поступливі. Самооцінка трохи занижена, позначається те, що сприймають себе досить нездоровими людьми, як би, не такими, як інші, а дещо гірше.

Тому в конфліктних ситуаціях себе не відстоюють, не захищають. На нарадах і групових зборах мовчать, щоб не виділятися з натовпу.

Незважаючи на виконавчу, можуть проявляти забудькуватість, низьку активність, яка граничить з млявістю.

Рекомендації

  • Не варто створювати ситуацій, в яких такій людині доведеться змагатися з іншими людьми. Реакції на конкуренцію у нього не такі, як у більшості, тобто, він заздалегідь здасться. Навіть не встигнувши вступити у бій. Тому при виборі роботи слід уникати співбесід на конкурсній основі. А в стосунках не провокувати на ревнощі.
  • При вихованні дитини з цією акцентуацією характеру необхідно використати похвалу, тобто, тільки «метод пряника». При критиці він замикатиметься в собі, засмучуватиметься, а це ну ніяк не допоможе мотивувати його на навчання і взагалі, яку-небудь діяльність. Хваліть його, дякуйте, і тоді він прагнутиме завоювати своїми вчинками ще більше уваги і любові.
  • Також при виборі роботи необхідно враховувати той факт, що він не витримує великої кількості людей. Йому потрібний окремий простір для виконання завдань, а також обмежене коло осіб, з якими він контактуватиме.
  • Важливо продумати режим праці і відпочинку, ні в якому разі не допускаючи появи надмірної втоми. Інакше із загального процесу він випаде надовго, відчуваючи погіршення здоров'я внаслідок появи різних захворювань.
  • Краще уникати перегляду фільмів і новин, де показують хворих людей, моменти катастроф, операцій і так далі. Вони настільки можуть емоційно включитися, що втратять спокій.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Підписуйтеся на оновлення сайту, і ви отримаєте детальну інформацію про кожен існуючий тип акцентуації характеру, як по Личко, так і по Леонгарду.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[10054] [1]

303

[10054] [1]

[10054] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати