Боязнь золота(Аурофобия) - сама незручна фобія для людини "

Боязнь золота(Аурофобия) - сама незручна фобія для людини "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Аурофобия - це патологічна боязнь золота і виробів з нього. Сьогодні ми розберемося, звідки з'явився такий незручний для людини страх і яким чином з ним можна впоратися.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини виникнення
  • Лікування
  • Завершення

Що є?

Ця фобія зустрічається досить рідко в наші дні. В порівнянні з минулими часом, коли людей страчували і зраджували тортурам, намагаючись з'ясувати «правду».

Так от, золото плавили і заливали в глотку нещасним, які виявлялися чи то жертвою обставин, чи то злочинцями. У окремих випадках вони виживали, що доганяло страху на усіх, хто виявлявся свідком подібних дій правосуддя.

Так що цей метал не завжди викликає приємні асоціації. Відповідно, аурофобия цілком могла передаватися з покоління в покоління генетично.

Тільки представте, скільки незручностей вона доставляє, якщо практично кожна людина носить на тілі прикраси із золота? І чоловіки, і жінки, і навіть немовлятам надівають хрестики з цього металу.

Людина, у якої фобія, має серйозні проблеми з рішенням абсолютно простих завдань.

Наприклад, щоб вийти за хлібом в магазин на сусідню вулицю - йому доведеться гарненько настроїтися спочатку і спробувати пересилити свої почуття, концентруючись на чомусь приємному, віддаленому.

Для нього це ціле випробування. Тоді як для будь-якого іншого здасться звичайною справою, якій він не надасть значення.

Симптоми

Боязнь золота, передусім, проявляється на найбільшому органі людини - шкірі. Алергічна реакція у вигляді висипань дає про себе знати миттєво, варто тільки доторкнутися до, припустимо, прикрасі з цього металу.

Також може початися напад паніки, що супроводжується думками про те, що ось-ось настане смерть із-за серцевого нападу або від задухи.

Оскільки дихання стає переривчастим, поверхневим, чому виникає відчуття, що кисню катастрофічно бракує.

Хоча насправді проблема якраз в його надлишку. Тому при панічних атаках рекомендують дихати в паперовий пакет або складені в долоньки руки. На видиху ми виділяємо вуглекислий газ, він те і допомагає відновити баланс кисню в крові.

Загалом, детальніше про те, що таке панічна атака і як з нею боротися, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Окрім вищезгаданих симптомів може спостерігатися діарея, нудота, блювота і запаморочення. Тремор рук, прискорене серцебиття і звуження свідомості. Тобто, людина не здатна раціонально мислити і помічати реальність.

Він повністю поглинений жахом, який його охопив. Тому ризикує навіть потрапити під машину, якщо у момент нападу знаходиться на вулиці.

Причини виникнення

Так от, попри те, що у сучасних людей аурофобия більшою мірою викликає подив.

Адже якщо логічно подумати - чим може бути небезпечне золото, якщо виключена алергія на нього? Вона, як ми вже з'ясували, має цілком вагомі підстави, так би мовити, бути, підтверджені історично.

Знання, отримані нашими предками, просто «вписалися» в генетичний код з метою застерегти нас від небезпеки.

В принципі, розвиток будь-якого роду фобій може початися на тлі зловживання наркотичними або алкогольними речовинами.

Навіть тривалий прийом лікарських препаратів загрожує зниженням рівня гамма-аміномасляної кислоти, яка відповідає за здатність зберігати спокій. Тому людина стає тривожною, недовірливою і надто чутливою.

Часто причиною виникнення аурофобии є спадковість, коли хоч би один з близьких родичів має або мав розлад психіки.

Лікування

Рекомендується відвідування фахівця, зокрема, психолога, психотерапевта. Коли через страх людина втрачає здатність спати і задовольняти інші вітальні, тобто, життєво важливі потреби - обов'язкова консультація психіатра.

Він призначить препарати, які допоможуть зняти тривогу і помітити інші почуття, приємніші для проживання.

Як тільки помітите прояв хоч щонайменшого занепокоєння - практикуйте дихальну техніку, поки рівень напруги не досяг максимуму, спровокувавши появу панічної атаки.

Йога, медитації в цілому зміцнять ваше здоров'я і дух, наповнивши відчуттям гармонії і балансу.

Також в якості додатково методу самодопомоги добре зарекомендували себе позитивні аффирмации. Це такі вирази, які фіксуються на рівні підсвідомості. Притягаючи бажані зміни в поведінці і відчутті себе.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Залишайтеся з нами, підписавшись на оновлення сайту. Тоді ви завжди будете в курсі нових і цікавих порцій матеріалу.

Приміром, знаєте, як називається боязнь кольорів? Чи чому у людини виникає страх з'їхати з глузду і повністю втратити контроль над собою і своїм розумом?

Загалом, розвивайтеся, йдіть за своїми мріями і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8939] [1]

0

[8939] [1]

[8939] [1]

"


Надрукувати