"Англофобія: боязнь, страх і неприйняття усього англійського" "

"Англофобія: боязнь, страх і неприйняття усього англійського" "

Ради вас вітати, шановані читачі сайту! Англофобія - це страх і неприязнь до всього, що стосується Англії або англійської мови. Сьогодні ми розберемо причини, симптоми і методи лікування цієї фобії.

Зміст:

  • Що ж це таке?
  • Які складнощі викликає?
  • Основні ознаки
  • Причини появи
  • Генетичний код
  • Психологічна травма
  • Виховання
  • Стереотипи в суспільстві
  • Лікування
  • Завершення

Що ж це таке?

Цей вид фобії не є особливо небезпечним, але проблем доставляє масу. Тільки представте, людина сидить в кафе, спокійно спілкується зі знайомими, п'є каву. І тут раптом починає грати по радіо популярна англійська пісня.

Хтось почне злегка пританцьовувати в такт, хтось навіть підспівувати. А ось англофоб в жаху схопиться зі свого місця і постарається скоріше втекти. Тому що у нього стався напад паніки.

Він задихається, від тривоги, що різко з'явилася, не може нормально рухатися, чому перевертає те, що знаходиться на столі і так далі. Так собі ситуація, чи не так?

Загалом, такі люди намагаються по можливості приховати від оточення, що відчувають страх і жах перед Великобританією і всім, що з нею пов'язане. Тому що самі розуміють, наскільки це незвичайно і цілком може виявитися соціально неприйнятим.

Ось боятися замкнутого простору або висоти - це як би нормально. Хоч би тому, що це поширені види фобій, які зачіпають інстинкт самозбереження.

А ось чим жахливі англійці або яку небезпеку несуть їх пісні? Складно сказати, якщо серйозно віднестися до цього питання, правда? Тому усі сили англофоба йтимуть на те, щоб стримувати свої емоції. А це цілком може привести до нервового виснаження, дратівливості і депресії.

Які складнощі викликає?

Тільки уявіть, скільки всього, пов'язаного з Великобританією нас оточує. Це на перший погляд здається, що сама по собі боязнь Англії не так вже і страшна. Але людина, що страждає цим видом фобії, по факту дуже обмежена.

Він не може спокійно дивитися телевізор, переглядати стрічку новин в соціальних мережах. Тому що у будь-який момент на екрані з'явиться щось, що спровокує паніку.

Вибираючи одяг, йому необхідно контролювати, яка країна її робить. Навіть банальна прогулянка в парку або поїздка в громадському транспорті на роботу доставляють масу незручностей і страждань.

До того ж, намагаючись терміново покинути місце, в якому наздогнав жах, він ризикує заблукати, в щось врізатися і навіть потрапити під машину. Тому що у момент паніки така людина випробовує дезорієнтацію. Його свідомість як би звужується, стає тунельною.

Тобто, він бачить і розуміє тільки те, з чим пов'язані його емоції в даний момент. Ні часу, ні людей, ні обстановки і так далі він не помічає в такому стані. Це не хвилює його так, як необхідність скоріше заспокоїтися і виявитися у безпеці, не відчуваючи страждань і страху.

Основні ознаки

В принципі, ознаки як і у інших видах фобій. З'являється запаморочення, підвищується тиск і серцебиття. Людині здається, що він зараз задихнеться або помре із-за чогось іншого, але точно сам не впорається з тим, що його так схвилювало.

Виглядає він також неважливо. Руки трясяться, зіниці розширені, він або занадто блідий, або навпаки, стає червоним, пітним. Причому навіть в холодну пору року.

Спостерігається загальна слабкість, нудота і навіть блювота з проносом. В деяких випадках втрата свідомості, істерика з благаннями про допомогу.

Причини появи

Генетичний код

Детальніше про причини розвитку фобій ви дізнаєтеся із статті, яка присвячена безпосередньо цьому питанню. Зараз же хочу приділити увагу історичним нюансам її виникнення.

Англія завжди прагнула завоювати землі, які належали її сусідам. Наприклад, територію Іспанії, Шотландії, Франції. А населення цих країн підпорядкувати собі.

Вона була радикально налагоджена проти інших культур, традицій і мови. Тому як реакція на гоніння у представників інших країн почала зароджуватися неприязнь до агресора. Якого вважали меркантильним, расистським, нелюдяним і егоїстичним.

І цей неприємний, хворобливий досвід «спілкування» з Англією передавався з покоління в покоління на генетичному рівні. Тому людина, народжена в наші дні, не зможе толком пояснити, чому так категорично налагоджений проти англійської мови і в принципі, самих англійців. Тим більше, якщо ніколи раніше з ними не перетинався.

Психологічна травма

Люди бувають різні, деякі, особливо недовірливі і вразливі цілком можуть ранитися, травмуватися об критику із-за незнання англійської мови. Перфекціоністи після провалу заліку, контрольною в школі. А хтось взагалі, після зустрічі і невдалого спілкування з представником цієї культури. Тим більше, якщо з ним були близькі стосунки, які з його вини несподівано завершилися і принесли біль, розчарування і так далі.

Виховання

Батьки налагоджені категорично проти цієї країни і її представників можуть з самого дитинства вселяти своїм дітям аналогічну ненависть. Кожного разу звертаючи увагу саме на докази правильності своєї думки.

Або ж навпаки, авторитарна мама або папа примушували учити англійський. Жорстоко караючи за помилки і неслухняність. Зазвичай дитина не має права проявляти злість до деспотичних дорослих. Тому що вони цього не дозволяють.

Але вона неминуча в жорстких і насильницьких стосунках. Куди її дівати? Діти найчастіше направляють її на себе, руйнуючи своє здоров'я. Природно, неусвідомлено.

А буває, шукають інший об'єкт, на який можна її скинути. Ось таким об'єктом цілком може виступити сама мова, яку примушують учити. Тільки із-за постійної напруги, відчуття несправедливості і іншого психіка, скажімо так, не витримує і дає збій у вигляді формування фобії.

Стереотипи в суспільстві

Навіювані люди, та ще і з схильністю до розвитку психічних розладів ризикують дістати саме цей різновид після перегляду фільмів. Природно, в якому представники Великобританії позиціонуються як жорстокі і нелюдяні, не заслуговуючі любові і поваги.

Навіть після перегляду новин. ЗМІ мають вплив на свідомість людей, оскільки використовують різну техніку маніпуляції ними.

Лікування

В даному випадку краще всього підходить психотерапія. Важливо розібратися, чому і в який момент у вас виникла англофобія.

Також не перешкодило б приступити до вивчення мови, щоб поступово знайомитися з культурою і традиціями країни, що стільки лякає.

У важких випадках, коли людина з цим розладом налагоджена надмірно агресивно і представляє загрозу для себе і навколишніх людей - потрібна консультація психіатра.

Ні, не для того, щоб «покласти» його в психіатричну лікарню. А, щоб призначити ряд медикаментозних препаратів для зниження тривожності, страху і агресії. Природно, таке лікування повинне проходити в комплексі з психотерапією.

Завершення

Виховуйте своїх дітей, прищеплюючи повагу до інших народів, людей, які відрізняються від вас. Адже самі подумайте, навіщо вирощувати в маленьких чоловічках ненависть до іншості?

Таким чином, можна запобігти виникненню не лише англофобії, але і інших видів нав'язливих страхів.

До речі, знаєте, як називається боязнь втратити розум, з'їхати з глузду? Якщо ні, але вам цікаво, натискайте на це посилання і ви отримаєте детальну інформацію про те, як з нею впоратися і в яких випадках вона з'являється.

А на сьогодні все, шановані читачі! Бережіть себе і будьте здорові, спокійні і щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8898] [1]

-1

[8898] [1]

[8898] [1]

"


Надрукувати