Причини появи Гілофобії і методи позбавлення від боязні дерев "

Причини появи Гілофобії і методи позбавлення від боязні дерев "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Герпетофобия - це панічний страх змій, ящірок і усіх плазунів в принципі.

Зміст:

 • Що є?
 • Симптоми
 • Причини
 • Генетична пам'ять
 • Негативний досвід
 • Дитячі травми
 • Властивості особи
 • Лікування
 • Завершення

І сьогодні ми спробуємо розібратися, чому вона з'являється, а також, яким чином її можна діагностувати і вилікувати.

Що є?

Герпетофобия, або, як її ще називають, серпентофобия, офидиофобия, входить в список фобій, що найчастіше зустрічаються. Боязнь змій спостерігається у людей абсолютно будь-якій національності, незалежно від того, водяться вони в їх місцях або ні.

Фоб випробовує паніку, навіть якщо бачить змію на картинці, в тераріумі. І хоч він розуміє, що його страх у такому разі ірраціональний.

Адже тваринне жодним способом не зможе його атакувати, тим більше на фотографії, але поробити з собою нічого не в силах. У важких випадках він лякається настільки, що втрачає апетит, сон і душевну рівновагу.

Тому не виходить з дому, уникає прогулянок по парку, лісу. Не плаває в річці і взагалі, ігнорує будь-які спроби запросити його кудись за межі кімнати.

Спостерігається цей розлад в основному у жінок, які більше ніж чоловіки розташовані до зоофобии. Тобто боязнь яких-небудь тварин. Найчастіше їх лякають плазуни і комахи.

Так що, якщо у вашому оточенні є герпетофоб, не варто волати до його розуму, вимагаючи заспокоїтися і узяти себе в руки. Силою думки від фобії не позбавитися. А ось відштовхнути від себе нерозумінням стану цілком можливо.

Симптоми

Якщо людина зустрічається з об'єктом своєї фобії, то у нього виникає панічна атака. Яка характеризується такими соматичними симптомами, як:

 • Тахікардія, аж до виникнення болів в ділянці грудей. Людина думає, що у нього стався серцевий напад, тому панікує ще більше. Адже, у такому разі він потребує невідкладної медичної допомоги, інакше настане смерть.
 • Порушення дихання. Лякаючись, фоб починає дихати часто, і настільки, що це призводить до гіпервентиляції легенів. У крові відбувається пересичення киснем, чому крутиться голова і, найжахливіше - відчувається нестача повітря. Людина просто задихається і може втратити свідомість.
 • Різі в шлунку, блювота, нудота і пронос.
 • Тремтіння в тілі, тряситься підборіддя і голос. Рухи стають різкими, невпевненими, а хода хисткої.
 • Головний біль, почервоніння шкірних покривів. Людину кидає в піт, незважаючи на температуру в приміщенні або на вулиці.
 • Втрата контролю над своєю поведінкою. Серпентофоб голосно плаче і благає про допомогу. Він здійснює вчинки, за які потім випробовує сором і провину. До того ж сприйняття реальності спотворюється, він здатний завдати в паніці шкоди і собі, і що оточує. Припустимо, якщо зайшов до кімнати і побачив, що там знаходиться тераріум, то цілком злякавшись, може вистрибнути у вікно, порахувавши, що в приміщенні він опинився в смертельній небезпеці. Згодом, природно, травмується об стекла, і те, у разі, якщо виживе після падіння з висоти. Загалом, свідомість стає в такий момент тунельною, в голові пульсує одна думка про порятунок, а можливість приймати раціональні рішення повністю відсутня.
 • Задишка, ступор. Людина або стає надмірно активною і метушливою, або навпаки, ціпеніє і не в силах вимовити ні слова, він стоятиме на місці, навіть якщо змія до нього наближатиметься.

Причини

А зараз давайте розглянемо найбільш вірогідні причини, чому люди бояться змій.

Генетична пам'ять

У древні часи людина жил в печерах і був зовсім не захищений від нападу хижаків і плазунів зокрема. Укус більшості видів змій отруйний, а то і смертельно небезпечний, заподіюючи жертві, перед тим, як вона помре, нестерпні страждання і біль.

Ні про які вакцини мови і не могло бути, і будь-який необережний рух під час сну або полювання міг привести до безповоротних наслідків.

Відповідно, печерні люди побоювалися цих тварин, страх допомагав їм вижити, захистити себе. А придбана гірким досвідом інформація передавалася з покоління в покоління на рівні інстинктів.

Тому ми, знаходячись в абсолютно безпечних умовах, у більшості своїй випробовуємо жах перед думкою про зустріч з плазунами.

Детальніше про те, як влаштований і працює генетична пам'ять, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Негативний досвід

Якщо одного разу довелося стати жертвою укусу, або просто свідком нападу і мук внаслідок поширення отрути в організмі - те, цілком імовірно, пережитий жах відкладеться на рівні підсвідомості, викликавши тим самим розвиток герпетофобии.

Тим більше, якщо близький родич або знайомий помер внаслідок таких подій.

Або ж сталася шокуюча і несподівана зустріч, коли, припустимо, до людини до кімнати заповзла змія. Такі події відбуваються досить часто з туристами, особливо в Австралії, де рептиліями буквально кишить.

Дитячі травми

Якщо батьки в цілях збереження безпеки малюка залякували його, щоб він, приміром, і близько не підходив до істот, які повзають в траві, по каменях і так далі.

Те, не дивно, що у нього формуватиметься певний стереотип поведінки при зустрічі з плазунами навіть в мультфільмах.

Батьки - значимі дорослі в житті дитини, якою він беззастережно довіряє. Тому, якщо мама випробовує жах перед рептиліями, значить, їх дійсно слід остерігатися.

Психіка у дітей ще не здатна витримувати деяку інформацію, і якщо мама або папа перестараються в залякуванні - герпетофобия неминуча.

Властивості особи

Не лише діти сприйнятливі до інформації, але і ранимі, надмірно емоційні особи з схильністю до іпохондрії. Вони і такі тривожні по своїй натурі, переживають з щонайменшого приводу.

Тому якщо побачать фільм, де величезна анаконда нещадно вбиває людей, або новини про напад плазунів, які закінчилися летальним кінцем їх жертв, - це створить додаткову напругу на психіку. Яке цілком може спровокувати розвиток фобії.

Лікування

Герпетофобия - цей психічний розлад, який обов'язково має бути під наглядом. Тому при перших же симптомах прояву важливо відправитися на консультацію до психотерапевта, або ж психіатра.

Річ у тому, що надії на поліпшення стану без яких-небудь зусиль досить небезпечні. Адже якщо фобія розвиватиметься, у людини з'являться інші захворювання і симптоми, впоратися з якими виявиться не так-то просто.

Наприклад, безсоння або депресія, із-за постійної тривоги нервова система дасть збій, і виникнуть інші психічні розлади. Організм виявиться виснаженим, чому дадуть про себе знати хронічні хвороби, тяжкі, а іноді і невиліковні.

Щоб це запобігти, або ж призупинити, психіатр призначить ряд медичних препаратів, залежно від того, що саме турбує пацієнта.

Наприклад, при депресії антидепресанти, які не відпускаються без рецепту, снодійне, седативне, транквілізатори так далі.

Переживати про те, що вас закриють у божевільні не коштує. Стаціонарне лікування потрібне тільки в крайніх випадках, фобії не вимагають госпіталізації.

За винятком виникнення, припустимо, депресії з суїциїдальними схильностями, афективних станів, коли особа стає надмірно агресивною і завдає шкоди собі, навколишнім людям.

Психотерапія дозволить усвідомити, що саме спровокувало у вас панічний страх плазунів.

Ви попрацюєте над своїми обмеженнями, стереотипами поведінки і реакції, що не дають можливості задовольняти потреби і відчувати гармонію усередині себе.

Найбільш ефективними у боротьбі з подібними розладами являються такі напрями, як гештальт-терапія, когнітивно-поведінкова і гіпноз. Також добрі результати показує групова робота.

У такому форматі людина дістає можливість відчути підтримку з боку людей з схожими страхами. А ще досвід, яким серпентофобы діляться один з одним.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочемо рекомендувати ознайомитися з схожою на офидиофобию боязню тварин - батрахофобию.

Це ірраціональний страх жаб і жаб, тобто різних земноводних, зовнішність яких зазвичай не розчулює, а викликає відразу.

Підписуйтеся на оновлення сайту і діліться в коментарях, чого ви боїтеся, а також, яким чином справляєтеся зі своїми тривогами і нав'язливими думками.

Бережіть себе і своїх близьких!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[10005] [1]

0

[10005] [1]

[10005] [1]

"


Надрукувати