"Методи, як позбавитися від боязні тарганів і перемогти Блаттофобию" "

"Методи, як позбавитися від боязні тарганів і перемогти Блаттофобию" "

Здрастуйте, шановані читачі! Блаттофобия - це панічна боязнь тарганів. Мало кому вони симпатичні, зазвичай ці комахи викликають відразу, але ось фоби випробовують жах навіть при думці про них.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини
  • Негативний досвід
  • ЗМІ
  • Виховання
  • Інфекція
  • Лікування
  • Завершення

І сьогодні ми розглянемо, які причини провокують розвиток цього розладу, а також яким чином від неї можна позбавитися.

Що є?

Таргани, як уже згадувалося, мало кого здатні розчулити, оскільки мають досить неприємний вигляд. До того ж ніхто не застрахований від зустрічі з ними. Оскільки ці комахи мають особливість активно розмножуватися абсолютно у будь-яких умовах.

Вони є найдревнішими мешканцями нашої планети, зумівши вижити в моменти, коли більшість представників тварини, і рослинного світу зникло назавжди.

По факту, вони існують більше, ніж 300 млн років. Уявіть собі цю цифру, вона дійсно вражає.

Тільки ось особливість виживання і адаптації - це єдине, що заслуговує поваги. Насправді вони приносять немало шкоди хазяям будинків, в яких мешкають.

Наприклад, ушкоджують продукти, цінні речі, переносять інфекцію і навіть яйця глистів.

Сам термін походить від латинського слова «blatella», що в перекладі означає «тарган», і, природно, fobos, тобто сильний страх.

Людина, що має цей розлад, випробовує панічну атаку вже при думках про існування цих жахливих комах. Що ж тоді говорити про випадкову зустріч з ними.

Тому зазвичай фоб ретельно з порогу оглядає кімнату, перш ніж увійти до неї. У важких випадках і зовсім не виходить з будинку, увесь час присвячуючи пошукам таких небезпечних тарганів.

Іноді йому здається, що вони сидять на нім, чому намагається скинути, здрейфити їх. Загалом, рівень тривожності зашкалює, він не здатний розслабитися, міцно заснути, відновивши сили і витрачені на переживання ресурси.

А це призводить до виснаження, депресії, самотності і деградації.

За часів Русі наявність у будинку прусаків вважалася ознакою благополуччя. Адже якщо вони завелися, значить, там є продукти і інші цінні речі, які можливо зіпсувати. У убогості їм поживитися нічим. Відповідно люди не боролися з ними, а навіть навпаки. Тільки ось Петро I являвся блаттофобом, і вимагав ретельно вимітати їх з кожної хати, де доводилося зупинятися на обід або нічліг. Якщо йому доводилося помітити навіть мертвої комахи, він тут же намагався покинути приміщення, заздалегідь відваживши ляпас хазяїну.

Симптоми

При панічній атаці у фоба виникають неприємні відчуття в грудях, що нагадують серцевий напад. Також спостерігається сухість у роті, задишка.

Стає настільки важко дихати, що, здається, ніби зараз настане смерть від задухи. Це, природно, лякає ще більше, тільки посилюючи і без того непростий стан.

Дихання стає настільки поверхневим і частим, що відбувається надлишок кисню в крові. Викликаючи запаморочення, втрату свідомості і, як це ні парадоксально, відчуття асфіксії.

Ще блаттофобия дає про себе знати підвищенням кров'яного тиску, чому різко може розболітися голова, почервоніти особа і шия. Тремором кінцівок, аж до того, що людина не в силах буде щось утримати в руках.

Тремтить голос, підборіддя, рухи стають невпевненими і незграбними. Посилюється потовиділення, причому в жар кидає навіть на морозі.

Іноді виникають болі в шлунку, нудота і блювота, разом з діареєю. Людина втрачає контроль над своєю поведінкою, оскільки силою думки перестати боятися не може.

Тому закликати логіку і використати силу волі, сенсу ніякого немає. Він розуміє, що його страх ірраціональний, але у момент зустрічі з тим, хто вселяє в нього жах, ні про що інше, окрім як про порятунок думати не в змозі.

Так що цілком вірогідні безрозсудні вчинки, наприклад, гучний плач і благання про допомогу у абсолютно незнайомих людей. Потім, коли паніка проходить, він випробовує сильний сором за поведінку, що тільки посилює розвиток фобії.

Причини

Негативний досвід

З'являється фобическое розлад і у разі проживання неприємної ситуації, пов'язаної з цим шкідником.

Припустимо, людина прокинулася серед ночі від того, що по ньому лазить прусак. Це, окрім того, що страшно, так ще і огидно. Такий інцидент дійсно запам'ятовується на все життя.

ЗМІ

Сучасний кінематограф багатий на жахи за участю різних комах. Якщо вразлива особа подивиться, приміром, «Будинок з тарганами», «Человекоядные», «Нашестя тарганів» і інші фільми, то це цілком може спровокувати у неї розвиток блаттофобии.

Тим більше, якщо це сталося в дитячому віці, коли психіка дитини ще не здатна справлятися з важкою для сприйняття інформацією.

Якщо його легко може травмувати твір Чуковского «Тараканище», то, що вже говорити про ужастиках.

Виховання

Якщо мама або папа страждають блаттофобией, або просто бояться комах, то цілком імовірно, що дитина повторить їх стиль поведінки і реакції.

Тим більше, якщо батьки розповідатимуть про те, наскільки вони небезпечні і непередбачувані тварини.

Інфекція

Якщо людина боїться заразитися дифтерією, туберкульозом, проказою або навіть просто «підхопити» глисти, він критично відноситиметься до всього, що його оточує.

А розуміючи, що прусаки є джерелом цих інфекцій, нав'язливі ідеї про їх присутність в його житлі буквально зводитимуть з розуму.

Лікування

Боязнь тарганів цілком можна вилікувати, важливо тільки робити це, спираючись на допомогу кваліфікованих фахівців, якими є психотерапевти і психіатри.

Якщо займатися самолікуванням або зовсім пустити все на самоплив, чекаючи одужання просто так, з'являється ризик посилити і без того непростий стан.

Фобії - це психічні розлади, які цілком можуть бути ознакою наявності серйознішого захворювання, припустимо, шизофренія.

Ось чому необхідно відправитися на консультацію до лікаря, який або спростує діагноз, або підтвердить і призначить лікування.

За допомогою психотерапевта ви отримаєте можливість з'ясувати, з якого моменту і чому у вас з'явилася блаттофобия.

Пропрацюєте свої емоційні травми, дослідите, які моделі поведінки є для вас такими, що обмежують, деструктивними.

Випустіть накопичені емоції і отримайте новий досвід контакту з об'єктом страху, який не руйнує.

Так працює поведінкова терапія, клієнт поступово звикає до того, що лякало жахливо, спочатку просто намагаючись розмовляти про нього без напруги, потім в справу йде розгляд картинок і так далі.

У разі потреби психіатр призначає седативні препарати і транквілізатори. Це якщо людина досить тривожна, агресивна. Коли дає про себе знати депресія - антидепресанти, безсоння - снодійне.

Загалом, прописує медикаменти, які дозволяють поліпшити соматичний стан, щоб у блаттофоба була можливість працювати безпосередньо зі своїми переживаннями в процесі терапії.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочемо рекомендувати статтю про арахнофобии - боязнь павуків. У ній, до речі, вказані детальні методи, як побороти фобію.

Підписуйтеся на оновлення сайту, щоб бути в курсі нових цікавих статей.

Бережіть себе і будьте здорові!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9984] [1]

1

[9984] [1]

[9984] [1]

"


Надрукувати