Як позбавитися від боязні жаб і вилікувати Батрахофобию "

Як позбавитися від боязні жаб і вилікувати Батрахофобию "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Батрахофобия - це панічна боязнь жаб, жаб, загалом, земноводних. І сьогодні ми розглянемо, чому і у кого він з'являється, а також по яких симптомах його можна діагностувати.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини
  • Психологічна травма внаслідок негативного досвіду
  • Властивості характеру
  • Лікування
  • Завершення

Що є?

Батрахофобия, або буфонофобия, ранидофобия, виникає в основному у дітей, але і серед дорослого населення також зустрічається. Тільки якщо діти жахаються, дорослі випробовують відразу.

Сам термін батрахофобия був уперше зареєстрований в 1953 році в психіатричному словнику.

Що відносить цю фобію до психічних розладів, а це означає, що силою волі її не побороти, потрібне лікування у кваліфікованих фахівців.

При важкій формі людині навіть може здаватися, що жаба збільшитися в розмірах, та настільки, що стане здатною проковтнути його.

І хоч фоб розуміє, наскільки абсурдний і нереальний його страх, поробити зі своїми почуттями і реакціями нічого не в змозі. Жах, який у нього виникає, настільки непереносим, що він вважає за краще не виходити з дому.

Відповідно, обмеження контактів, самоізоляція і відчуття тотальної самотності призводять до того, що він впадає в глибоку депресію. Яка нерідко закінчується успішними спробами вчинити суїцид.

У легких формах фоб просто відмовляється вирушати в ліс, на природу в цілому і ні в якому разі близько не підходить до трави, озер і боліт.

Симптоми

При думках про жаб або безпосередньо зустрічі з ними у батрахофоба з'являється сухість у роті, задишка, він посилено потіє і випробовує слабкість.

Турбує тахікардія, а також болі в грудях, які наштовхують на думки про інфаркт, що наближається.

Виникають проблеми з диханням, що лякає ще більше, адже людині здається, що він зараз задихнеться.

Із-за частих поверхневих вдихів в крові рівень кисню стає надмірним, що і призводить до таких страхітливих наслідків у вигляді асфіксії.

Необхідно подихати вуглекислим газом, який ми виділяємо на видиху, наприклад, піднісши долоньки до особи. У кого є з собою паперовий пакет - те подихати в нього.

Тоді пройде запаморочення і нудота, а головне - нічого не завадить вступу кисню в легені.

Іноді спостерігається тремор кінцівок, болі в шлунку, які супроводжуються блювотою або діареєю. Тряситься голос і підборіддя, що значно утрудняє можливість пояснити, що відбувається.

У момент панічної атаки фоб втрачає контроль над собою, тому найчастіше плаче, просить допомоги або зривається з місця, намагаючись сховатися в затишному, безпечному і повністю позбавленому жаб місці.

Складність в тому, що сприйняття реальності міняється, ранидофоба займає тільки одна думка - врятуватися. Тому він може не помічати об'єктів і ситуацій, які дійсно несуть загрозу життя і здоров'я.

Припустимо, якщо прийшов у гості і помічає, що там сидить жаба в акваріумі, переживши шок, жах і не розуміючи, що робить, вистрибує у вікно, не помічаючи, що є двері і вийти через неї буде доцільніший.

Чи, вискочивши на вулицю, потрапить під машину, тому що не помітить її в паніці.

Причини

Психологічна травма внаслідок негативного досвіду

Якщо людина злякалася несподіваної зустрічі з жабою, то це цілком може вплинути на розвиток батрахофобии. Особливо це стосується маленьких дітей.

Вони в принципі реагують на будь-яку несподіванку переляком, який позначається на їх психічному стані впродовж подальшого життя.

У одному з журналів практичної терапії і психіатрії за 1983 рік був описаний один цікавий і незвичайний випадок. Жінка за допомогою газонокосарки упорядковувала ділянку біля свого будинку.

І не помітила, як наїхала на декілька жаб, убивши їх. Видовище виявилося настільки для неї таким, що травмує, що знадобилася допомога психіатрів, щоб привести її в нормальний, спокійний і здоровий стан.

Властивості характеру

Особи, досить вразливі, не завжди керуються інформацією, науково підтвердженою. Тобто, легко можуть повірити всяким забобонам. Наприклад, існує міф, що, доторкнувшись до жаби, у людини з'являються бородавки.

Так, існує вид жаб, отрута яких викликає смерть, але вони водяться в Колумбії, Африці і інших країнах, де фоб міг навіть не бувати жодного разу.

Деяким непереносим запах, який вони виділяють, або квакання, досить різке, гучне і неприємне для вух.

Лікування

Як вже говорилося, обов'язково при прояві перших симптомів ранидофобии слід звернутися до кваліфікованого фахівця. Хоч би для того, щоб підтвердити наявність або відсутність діагнозу.

Оскільки фобія - цей психічний розлад, який не можна пускати на самоплив, чекаючи, що все саме по собі пройде.

Тому звернетеся до психотерапевта, він допоможе розібратися, що саме спровокувало появу страху перед жабами. Завдяки чому ви підберете найбільш ефективні методи по відновленню душевної рівноваги.

У випадку з погіршенням фізичного стану, коли постійно є присутньою тривога і напруга, пропав сон або мучать кошмари, слід відправитися до психіатра.

Він випише антидепресанти, седативні препарати, снодійне і транквілізатори при необхідності.

Боятися того, що вас помістять в клініку для психічнохворих не стоїть. Фобії не лікуються стаціонарно.

За винятком випадків виникнення затяжної депресії і інших супутніх розладів, які вимагають постійної уваги лікарів.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Фобій насправді дуже багато, і ми поступово знайомимо вас з кожним існуючим видом.

Наприклад, ви знали, що є люди, які випробовують паніку побачивши кота? Чи жахливо бояться опинитися в одному приміщенні з кімнатними квітами, лисою людиною?

Загалом, підписуйтеся на оновлення сайту і щодня ви отримуватимете нову, цікаву, і, що важливо, корисну інформацію.

Бережіть себе і будьте здорові, а також щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9960] [1]

1

[9960] [1]

[9960] [1]

"


Надрукувати