Причини появи Айлурофобии і методи лікування страху кішок "

Причини появи Айлурофобии і методи лікування страху кішок "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Айлурофобия - це панічний ірраціональний страх кішок.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини виникнення
  • Негативний досвід
  • Виховання
  • Забобонність
  • Алергія
  • Іпохондрія
  • Лікування
  • Завершення

І сьогодні ми спробуємо з'ясувати, чому люди жахливо бояться цього граціозного створення, а також яким чином впоратися з панічними атаками і іншими симптомами фобії.

Що є?

Окрім терміну айлурофобия, часто використовують також такі назви, як гатофобия, фелинофобия і галеофобия.

Своє формування фобія починає в основному в дитинстві, але і дорослі люди можуть з обережністю відноситися до котів. У важких формах гатофобия доставляє немало клопоту своєму власникові.

Адже на вулиці досить багато бездомних тварин, які іноді агресивно налагоджені. І кожного разу, стикаючись з ними, людина мешкає масу жаху. Це не може не позначитися на стані його здоров'я.

Особливо на нервовій системі. Та і походи у гості теж під забороною. Вірогідність виявитися віч-на-віч з об'єктом свого страху досить велика.

Що вже говорити про фільми, мультики, рекламу, де ці тварини досить часто зображені.

Кожна згадка про кота провокує напад паніки, людина відчуває, що він в небезпеці, а які заходи слід вжити, щоб заспокоїтися - не знає.

Симптоми

Айлурофоба дізнатися досить просто, він остерігається представників сімейства котячих і на вулиці обходить їх стороною. Навіть якщо доведеться перейти на іншу вулицю, щоб виключити зустріч з хвостатими, він це зробить, не роздумуючи ні хвилини.

При паніці підвищується тиск, прискорюється серцебиття і посилюється потовиділення. Людину кидає в жар незалежно від того, яка температура на вулиці або в приміщенні.

Щоки червоніють, руки і ноги трясяться. Може спирать дихання із-за надлишку кисню в крові, крутиться голова і виникають абсолютно парадоксальні відчуття - задушення, нестача повітря.

Чим частіше людина робить вдих, тим менше повітря отримує, йому здається, що горло ось-ось перекриє, і він помре. Буває, болить серце, що також наштовхує на абсолютно невеселі думки про кінець, що наближається, на тлі інфаркту.

Оскільки мозок отримує сигнал про небезпеку, він дає усім системам команду звільнитися від зайвої рідини, щоб ніщо не перешкодило рятуватися втечею. Тому в такі моменти спостерігається розлад шлунку, блювота, часте сечовипускання.

Фоб втрачає контроль над своїм тілом і поведінкою, знаходячись в стані паніки, його турбує одна думка - порятунок.

А це означає, що будь-якими способами необхідно досягти місця, в якому немає і натяку на присутність котів.

Тому, не віддаючи звіт своїм діям, він може просто вистрибнути у вікно, вискочити на проїжджу частину, провалитися в люк і так далі.

Причини виникнення

Негативний досвід

Маленька дитина, стикаючись з твариною, зазвичай не особливо розуміє, як з ним варто правильно звертатися. Щоб йому, як мінімум, теж сподобалася ця зустріч.

Так от, не знаючи, як краще поводитися, діти найчастіше хапають за те, що вдається дістати і схопити. Тобто, за хвіст. Природно, кішці боляче і вона агресивно реагує, дряпаючи і кусаючи кривдника.

Для малюка і невеликої, але хворобливої подряпини може виявитися досить, щоб надалі і близько не підходити до котів.

Виховання

Важливу роль в розвитку айлурофобии грає відношення батьків до представників сімейства котячих.

Якщо, приміром, мама з самого дитинства вселяла, що коти - це зло, переносники всяких інфекцій і взагалі, служителі відьом, диявола - те цілком природно, що дитина саме так і сприйматиме їх.

Забобонність

Знаєте прикмету, що якщо чорний кіт перейде дорогу людині, то того переслідуватимуть невдачі? Так от, є люди надмірно забобонні, вони віддають відповідальність за своє благополуччя і життя різним явищам, тваринам, знакам і іншим.

І вірогідність опинитися в непростій ситуації унаслідок того, що в певний момент поруч виявилася кішка - лякає, напружує і викликає стійке їх неприйняття.

Алергія

У алергіків, скажімо так, спрацьовує інстинкт самозбереження, адже зустріч з хвостатими може закінчитися для них не особливо добре.

І в цілях збереження, як мінімум, хорошого самопочуття їм необхідно триматися від них чимдалі.

Але страх за здоров'я може перерости у фобію, коли людина ірраціонально реагує на щонайменший подразник, сприймаючи його як загрозу життя.

Іпохондрія

Іпохондрики і вразливі особи буквально панічно бояться захворіти. При цьому вони свято переконані в тому, що вже «підхопили» смертельну, небезпечну інфекцію і так далі.

А коти є переносниками токсоплазмоза, який якраз передається через подряпини. Вуличні ще і з блохами і глистами. Це, природно, викликає напругу і відразу, а разом з цим і боязнь виявитися просто поруч.

Лікування

Гатофобия обов'язково має бути під наглядом фахівців. Самостійно впоратися з фобическим розладом не так-то просто. Та і існують великі ризики для здоров'я.

Адже по факту, це захворювання психіки, яка, так би мовити, дала збій, і тепер нервова система працює на знос, намагаючись впоратися з величезною кількістю напруги.

Тому, якщо бажаєте якнайскоріше відчути спокій, а то і радість від спілкування з представниками котячих, обов'язково звернетеся до психотерапевта.

В процесі терапії ви зможете з'ясувати, що саме спровокувало розвиток алурофобии, яким чином вона позначилася на інших сферах вашого життя. Навчіться розслаблятися і контролювати нав'язливі ідеї, а точніше, гальмувати їх в потрібний момент.

Психіатр же призначить у разі потреби снодійні препарати, щоб ви могли відновити сон і позбавитися від нічних кошмарів. Також седативні засоби, антидепресанти і транквілізатори, якщо випадок складний.

Самостійно ви можете практикувати дихальну техніку, альфа-визуализацию і позитивні аффирмации. Це не позбавить від фобії, але допоможе зберігати спокій в хвилини, коли поруч виявляються коти.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочемо рекомендувати статтю про схожий розлад, який називається анатидаефобия.

І полягає воно в тому, що людина жахливо боїться качки, йому здається, що вона за ним постійно спостерігає, аж до того, що цілеспрямовано веде стеження.

Бережіть себе і будьте уважні до своїх страхів і переживань.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9935] [1]

2

[9935] [1]

[9935] [1]

"


Надрукувати