"Анатидаефобия - страх людини, що за ним стежить качка або гусак" "

"Анатидаефобия - страх людини, що за ним стежить качка або гусак" "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Анатидаефобия - це ірраціональний, панічний страх того, що качка або гусак веде стеження, уважно спостерігає за людиною.

Зміст:

  • Що є?
  • Симптоми
  • Причини
  • Лікування
  • Завершення

Ця досить незвичайна фобія, і сьогодні ми спробуємо розібратися, чому вона виникає, а також як перестати боятися погляду птахів.

Що є?

Фобія полягає в тому, що людину мучать нав'язливі думки стосовно того, що у світі десь є качка, яка стежить за ним. Вона не намагається на нього напасть, ущипнути або злякати.

Вона просто мовчки виглядає із-за рогу і спостерігає, проходить мимо, не зводячи око. І це доводить фоба до істеричного стану.

Відбувається термін від грецького слова «anatidae», що в перекладі означає водоплавні птахи, тобто гуси, качки і так далі. І, відповідно, «phobos» - сильний страх.

Попри те, що фоб розуміє, наскільки несерйозна його боязнь, а місцями і зовсім викликає сміх, поробити зі своїми почуттями він нічого не може.

Жах іноді настільки сильний, що він відмовляється виходити з будинку, переїжджає у високо поверхові будівлі, щоб уникнути випадкової зустрічі з об'єктом свого страху.

Симптоми

При думках про те, що десь поруч сховався гусак, що спостерігає за ним, а ще гірше, якщо він зустрів його на своєму шляху. Приміром, якщо приїхав в сільську місцевість, це просто неминуче. Те у фоба починається панічна атака.

Він задихається, йому здається, що повітря бракує, і він просто зараз помре від асфікції. Річ у тому, що при хвилюванні дихання людини стає поверхневим і частим, а це призводить до гіпервентиляції легенів.

У крові зашкалює кількість кисню, чому виникає абсолютно протилежний ефект - задуха.

У такому разі необхідно подихати в долоньки, паперовий пакет, якщо є з собою. Вуглекислий газ дозволить нормалізувати стан. Завдяки чому пройде і запаморочення, нудота.

Також нерідко при паніці болить в ділянці грудей, шлунку. Людина посилено потіє, у нього трясяться руки і ноги, буває навіть підборіддя і голос. Хода невпевнена, хистка.

Іноді спостерігається діарея, блювота і втрата свідомості. Людина не в силах не лише контролювати свої почуття, але і думки, поведінка.

Тому найчастіше намагається знайти безпечний притулок, де він зможе розслабитися і заспокоїтися.

А доки шукає, відчайдушно зве на допомогу, плаче і не особливо розуміє, як дійсно потурбуватися про власне здоров'я і збереження.

Наприклад, в паніці не розрізняє дороги і ризикує потрапити під машину, скотиться зі сходів, а то ще гірше - вистрибнути у вікно.

Причини

Природно, самою найбільш логічною і часто такою, що зустрічається причиною є отримання негативного досвіду, травми. Особливо в дитинстві.

Тобто, коли людині довелося пережити напад качки або гусака. Тим більше, цілої зграї. Або просто довелося злякатися їх шипіння.

Іноді людина піддається серйозному стресу, і анатидаефобия починає свій розвиток тільки тому, що його психіка не витримала напруги, і дала збій. Просто у цей момент в якості об'єкту жаху вибрала саме водоплавного птаха.

Гуси бувають досить агресивні, і, враховуючи, що по розмірах вони досить великі, то не дивно, що діти їх бояться. До того ж, нападають вони зазвичай ні з того ні з сього, без всяких провокацій з боку людини.

І біль, який виникає, якщо ущипнуть - досить інтенсивна, щоб прагне надалі будь-якими способами уникнути зустрічі з ними.

Вразливим особам досить стати свідком такого нападу, або побачити сюжет в новинах, уривок з фільму, щоб настільки сильно злякатися, аж до розвитку фобії.

Лікування

Боязнь качки, яка за тобою стежить, - хоч і здається на перший погляд несуттєвою, але вимагає кваліфікованого лікування.

Зверніться до психотерапевта, щоб пропрацювати свої дитячі травми, усвідомити, що саме такого сталося у вашому житті, що тепер мучить безсоння і кошмари за участю уважно спостерігаючого гусака.

Психіатр призначить препарати, завдяки яким стане можливим не лише прибрати симптоми анатидаефобии, але і зняти тривожність, нормалізувати настрій.

Седативні препарати і антидепресанти допомагають розслабити нервову систему. А це означає, що ви знову знайдете спокій, якісний сон і можливість випробовувати цілу гамму почуттів, не лише страх і жах.

Але і, припустимо, ніжність, радість, задоволення, заспокоєння і щастя.

Найбільш ефективними у боротьбі з фобическими розладами прийнято вважати гештальт-терапію, когнітивно-поведінкову, гіпноз і нейролінгвістичне програмування.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочемо рекомендувати статтю про те, що є фобія повітряних кульок.

Залишайтеся з нами, ми щодня ділимося цікавою і захоплюючою інформацією, яка допоможе вам розвинути кругозір, а також приємно і з користю провести час.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9909] [1]

1

[9909] [1]

[9909] [1]

"


Надрукувати