Одна з найвидатніших жінок 21 століття - Індра Нуйи "

Одна з найвидатніших жінок 21 століття - Індра Нуйи "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Хочу розповісти вам про велику жінку індійського походження, яка добилася колосального успіху у світі бізнесу, вигравши конкуренцію у чоловіків і зайнявши крісло президента корпорації PepsiCo, довівши, що навіть слабка стать здатна на вчинки, і ім'я сьогоднішньої героїні - Індра Нуйи.

Зміст:

 • Біографія
 • Дитинство
 • Навчання і кар'єра
 • Кар'єра в pepsico
 • Характер
 • Залізна леді з відсутністю «зоряної хвороби»
 • Почуття гумору
 • Сім'я
 • Секрети і рекомендації
 • Висновок

Біографія

Дитинство

Індра Кришнамурти з'явилася на світ у кінці жовтня 1955 року, якщо точніше, 28 чисел в красивому індійському місті Ченнай. Попри те, що її сім'я займала становище середнього класу в суспільстві, завдяки тому, що дід був суддею, а батько працював у банку, на її становлення і твердий характер, що веде до перемог, вплинула мати. Звичайна домогосподарка, вільний і скований час що приділяє дітям і побуту. А все тому, що духовно їх розвивала, влаштовуючи конкурси на теми: «Щоб я зробила, якби була дуже знаменитою»?, «Що б я змінила, якби стала Президентом»?, «Будь я впливовим політиком, чим би я займалася»?.

Сестрам доводилося неабияк попітніти, щоб мати оцінила їх відповідь, тому що судила строго, будучи серйозним критиком і чіпляючись до щонайменших нюансів. У Індії у той час вважалося негожим навчати жіночу стать бути вірною собі і проявлятися в різних сферах, претендуючи на незалежність і першість. Але сім'я нашої героїні не розділяла ці погляди, тому дозволяла грати в крокет і брати участь в музичній рок-групі, замість вивчення азів ведення домашнього господарства.

Та і складно їй було щось заборонити зважаючи на норовливість і бажання постійно порушувати межі і заборони. Але при цьому Кришнамурти вчилася на відмінно, займаючи лідируючі позиції в списку учнів. Ще дідусь, розуміючи, що довго не проживе, повністю розібрав з нею усі теореми з підручника геометрії. Якщо раптом що, малятко могло ще довго бути кращим в класі, маючи запас часу розбиратися далі самостійно з іншими завданнями. Між іншим, любов до музики збереглася досі, вона періодично грає на гітарі для своїх співробітників, при цьому підспівуючи і вимагаючи участь інших колег. Одного разу на конференції навіть найняла оркестр, щоб один із співробітників мав можливість заспівати, відчувши себе зіркою.

Навчання і кар'єра

Кришнамурти закінчила навчання в Індійському інституті менеджменту. Першим робочим місцем виявилася студентська газета, де дівчині необхідно було продавати майданчики для реклами. Потім потрапила в Mettur Beardsell, текстильну фірму, на посаду продакт-менеджера. Потім був цікавий досвід в Johnson & Johnson. Її влаштували офіційно, тільки ось завдання поставили неможливу - рекламувати засоби жіночої гігієни, про яку індійські жінки не дуже турбувалися.

Труднощі не лякали цілеспрямовану дівчину, а навпаки, надихали, про що вона іноді признавалася в пресі. Після цього її життя міняється дуже кардинально, вона вирішує переїхати в Америку, щоб отримати освіту в Йельской школі менеджменту. Це рішення розладнало рідних, адже у такому разі шанси на брак у норовливої дівчини значно знизилися. Але Кришнамурти і тут залишилася у виграші, зустрівши чудового індійського хлопця Раджу Нуйи, який не лише узяв її в дружини, але і полюбив настільки сильно, що пожертвував своєю кар'єрою в Hewlett - Packard заради того, щоб вона могла будувати свою.

До того, як стати знаменитою і впливовою, нашій героїні припало трохи і побідувати. Наприклад, одного разу, збираючись на співбесіду, виявилось, що їй не в чому йти, і тоді, абияк накопивши 50 доларів, дівчина пішла в магазин за костюмом. Проблемою виявилося те, що Нуйи завжди носила тільки сарі, і не лише не розбиралася у брюках, але і не особливо комфортно себе в них почувала. Тому співбесіда була провалена, із-за переживань про свій зовнішній вигляд вона зовсім не могла зосередитися.

Отримавши підтримку від викладача з її університету, наша героїня вирішила залишатися вірною собі і носити те, в чому почуває себе упевнено. Так що, потрапивши на наступну співбесіду в Boston Consulting Group, темношкіра дівчина в сарі була прийнята як стажист, з часом ставши директором проектів. Через 6 років за неї боролося декілька престижних компаній, намагаючись переманити до себе.

Кар'єра в pepsico

Попрацювавши в декількох великих підприємствах, вона зацікавилася пропозицією від pepsico, де їй пообіцяли посаду старшого віце-президента. Це стало грандіозною подією, як для компанії, так і для самої індійки. Тому що справи PepsiCo йшли не особливо добре, ресторанний бізнес тягнув усю корпорацію на дно, ставлячи під сумнів її репутацію. Дівчині довелося докласти немало зусиль, щоб переконати директора продати його, а також 60% акцій компанії.

Оборот впав приблизно на 10 млрд, і відновити вдалося його тільки років через десять. Але все одно, за словами Нуйи, це рішення виявилося дуже прибутковим. Адже, незважаючи на нижчий оборот, прибуток виріс у декілька разів, а гроші від проданих акцій пішли на розвиток корпорації, що тільки закріпило її позиції на світовому ринку. До речі, ці акції вони викупили назад в 2010 року, через 11 років.

Уміння прогнозувати події допомогло дослужитися до фінансового директора, адже саме за її ініціативою в 1998 році були придбані права на соки Tropicana, тому що вона помітила, що люди п'ють пепси ближче до обіду, а з ранку віддають перевагу здоровій їжі. Потім настала черга компанії Quaker Oats, яку також викупила новий фінансовий директор і стала робити спортивні напої Gatorade, розуміючи, що слід розширювати аудиторію споживачів, особливо тих, хто займається спортом, і не ризикуватиме вживанням напоїв, що містять максимальну кількість цукру.

На сьогодні корпорація pepsi в основному займається продажами продуктів здорового харчування. Наприклад, вівсяними пластівцями, усупереч існуючій думці, що PepsiCo - це усього лише газована вода. А з 2010 року ще і отримали права на Wimm - Bill - Dann, почавши освоювати і виробництво молочних продуктів. З 2001 року наша героїня отримала додаткову посаду - президента компанії, по сьогоднішній день, очолюючи раду директорів, приймаючи доленосні рішення і придумуючи нові реформи.

Характер

Залізна леді з відсутністю «зоряної хвороби»

З дитинства привчена лідирувати маленька дівчинка і в дорослому житті не упускала перших позицій. Від неї рідні вимагали надто багато, і очікування також були високі, тому вона не терпить відмов і слів «не можу». До речі, ця вимогливість до інших дуже навіть виявилася ефективна, оскільки співробітники додавали понад зусилля, але виконували поставлене завдання.

Статус залізної леді не означає, що вона дійсно непроникна і бездушна. Нуйи одного разу призналася в інтерв'ю, що після довгих серйозних переговорів, впродовж яких твердо обстоювала свою думку, вона йшла в кабінет, закривалася на замок і плакала, випускаючи напругу. Колеги відмічають її безпосередність і простоту, всім завжди ясно, якого вона про них думки, хитрувати і втаювати щось не в її стилі.

Незважаючи на своє становище в суспільстві і впливовість, зовсім не зарозуміла і не має навіть натяку на «зоряну хворобу». Доказом може послужити приклад, як вона на одному з важливих інтерв'ю випадково пролила пепси на красивий білий диван. І замість того, щоб пересісти, вона мовчки встала і відправилася за серветками, щоб самостійно привести його в порядок.

Почуття гумору

Також вона може похвалитися відмінним почуттям гумору, із-за якого трапляються різні курйози. Приміром, одного разу, виступаючи в Колумбійському університеті і намагаючись найбільш простіше донести студентам матеріал, вона не придумала нічого кращого, ніж пояснювати економічний зв'язок між собою п'яти континентів на пальцях. І все б нічого, якби вона не виставила залу середній, і не сказала: «А це Північна Америка».

Незважаючи на любов до роботи, не пропускає жодної гри New York Yankees і Chicago Bulls. Одного разу у неї не вийшло подивитися гру, оскільки була на важливій нараді, так воно трохи не виявилося під загрозою зриву через те, що індійка кожні 20 хвилин дзвонила близьким, щоб упізнати хід гри. Парадоксально, але, будучи вегетаріанкою, дозволяє собі снэки, чіпси і інші не корисні продукти, дуже рідко приділяючи уваги зайняттю спортом.

Сім'я

Цій геніальній жінці вдалося добитися успіхів, як на роботі, так і в особистому житті, зруйнувавши існуючі стереотипи про те, що людина може або побудувати кар'єру, або налагодити побут. У них з Раджею дві прекрасні дочки, і, між іншим, PepsiCo вона також вважає своїм дітищем, тому ніколи не примушувала себе йти на роботу, вирушаючи туди з азартом і бажанням діяти.

До співробітників відноситься, майже як до членів своєї сім'ї, великої і дружної, і вважає, що запорука успіху - це командна робота, всіляко намагаючись згуртувати колектив, аж до того, що контролює, щоб кожен у свій день народження отримав святковий торт. А тепер представте, яка кількість підлеглих в її штаті, разом з купою робочих питань і складнощів. Воістину ця жінка геніальна.

Секрети і рекомендації

 1. Індра рекомендує шанувати книгу Дэвида Брукса, яка називається «Дорога до характеру», саме її вона вважає найсильнішою і здатною вплинути на світогляд людини. До речі, вона з дочками після прочитання цього шедевра провела немало часу в суперечках про те, чи треба «будувати» свій характер, і якщо так, то наскільки це важливо. На жаль, я не знайшов російськомовну версію книги. Якщо хто знає, підкажіть в коментарях, буду дуже вдячний.
 2. Фінансове положення і влада не мають бути основною метою людини, а лише приємним доповненням до коханого і цікавого зайняття. Тому успішним себе може назвати тільки та людина, яка знайшла своє покликання, незалежно від рівня заробітної плати.
 3. Не варто відволікатися на дурості, важливо уміти визначати свою мету, і чим раніше навчишся цьому, тим більш високих результатів доб'єшся. Так що учите своїх дітей з самого дитинства думати про майбутнє і правильно розставляти пріоритети. Можете подивитися, як це робиться в цій статті.
 4. Ніколи не зупиняйся у своєму розвитку, незалежно від статусу, віку і діяльності. Вчися, спостерігай і досліджуй. Індра, приміром, і в ці дні багато часу проводить в супермаркетах, щоб вивчити переваги відвідувачів, постежити за тим, що і коли саме вони вибирають.
 5. Основним ресурсом кожної людини повинні стати сім'я, релігія і близькі друзі. Не варто в гонці за успіхом забувати про це. Навіть гендиректор PepsiCo постійно літала в Індію, щоб помолитися в храмі, набратися сил і отримати благословення. Зараз, щоб заощадити час, вона придбала статую богині, якій молиться при кожній необхідності у себе удома.
 6. Щоб заслужити авторитет і довіру, необхідно за будь-яких умов обстоювати свою думку.
 7. Навіть досягнувши найвищих висот, ніхто не має права розслаблятися.
 8. Правильна мотивація здатна надихнути людину настільки, що він буде здатний зрушити гори. Рекомендую заглянути сюди.

Висновок

Наостанок відмічу, що Індра, на думку Forbes, в 2012 році зайняла 13 місце серед найвпливовіших жінок світу. А потрапити навіть на останнє місце в цей список вже вважається величезним досягненням, та і просто на сторінки це журналу. Так що, неважливо, якого кольору шкіра, якої підлоги людина і з якої сім'ї він стався, найголовніше - вірити в себе і ніколи не відступати від намічених планів, зберігаючи вірність ідеї, і ще важливе, на думку нашої героїні - у будь-яких ситуаціях залишатися собою.

Рекомендую подивитися статтю «Історія успіху засновника і власника ikea Інгвара Кампрада», його біографія також гідна уваги. А на сьогодні все! Бережіть себе і підписуйтеся на блог Валерія Харламова, залишайте коментарі і побажання!

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[1316] [1]

1

[1316] [1]

[1316] [1]

"


Надрукувати