Звідки береться любовна аддикция і як з нею боротися? "

Звідки береться любовна аддикция і як з нею боротися? "

Ради вас вітати, шановані читачі сайту!

Зміст:

 • Що є?
 • Характеристика
 • Аддиктивные відношення
 • Здорові
 • Причини
 • Соціальні стереотипи
 • Виховання
 • Нереалізованість
 • Як позбавитися?
 • 1 крок - прийняття
 • 2 крок - підвищення самооцінки
 • 3 крок - радість
 • 4 крок - психотерапія
 • Завершення

Любовна аддикция - цей нав'язливий стан, при якому люди емоційно залежать один від одного. Така собі нездорова фіксація на стосунках, синонімом яких є біль і страждання.

І сьогодні ми спробуємо розібратися, чому вона виникає, і яким чином можна від неї вилікуватися. Готові?

Що є?

Залежність веде до втрати свободи, почуття власної гідності, та і взагалі знань, уявлень про себе.

Переживання, в основному негативного характеру провокують розвиток психосоматичних захворювань. Частина з них може виявитися хронічною, а частина навіть невиліковними.

Нерідко особу з аддиктивным поведінкою наздоганяє депресія, безсоння і нервове виснаження, на тлі якого цілком можуть з'явитися і психічні розлади.

Це усе важкі випадки, в основному, при легких формах людина просто занадто часто мешкає біль, злість і розчарування.

Він позбавлений спокою і відчуття заспокоєння, коли можна дозволити собі розслабитися і спокійно дивитися в майбутнє, насолоджуючись сьогоденням.

За статистикою любовна залежність виникає частіше у жінок. Вони емоційніші, ніж чоловіки, і мало не з самого дитинства мріють зустріти іменного того самого, з яким нарешті набудуть щастя і вирішать усі свої проблеми.

Природно, йдеться про більшість випадків, люди різні, нерідко попадаються і представники сильної половини людства, які і дня не можуть прожити без драми, страждань.

У парі зазвичай обидва партнери є залежними, навіть якщо один з них намагається дистанціюватися, інакше б їх союз припинився.

Часто можна зустріти ситуацію, коли жінка намагається дістати увагу свого чоловіка, кожну секунду проводячи поряд з ним, а він навпаки, уникає її.

Наприклад, «набуває» коханки, «йде» в алкоголізацію або захоплюється комп'ютерними іграми.

Чи, припустимо, найбільш поширений серед чоловіків трудоголізм, який ще і соціально схвалюємо, привабливий, зазвичай «в парі» з шопоголізмом.

Ідеальне поєднання, чоловік постійно пропадає на роботі і просто не в змозі зупинитися, розслабитися.

А дружина, намагаючись заповнити внутрішню порожнечу через відсутність близькості в її житті, здійснює незліченну кількість непотрібних покупок. Які дарують ілюзорне відчуття задоволення і насичення.

Така собі, аддиктивная сім'я з різними формами прояву нав'язливих станів. Але по факту - сенс один, просто об'єкти різні.

Характеристика

Зараз же пропоную вашій увазі характеристику здорових і нездорових стосунків, щоб ви наочно могли побачити різницю між ними. Отже, основні ознаки, що найчастіше зустрічаються :

Аддиктивные відношення

 • Людина терпить і прощає приниження, образи, нерідко і побої. Навіть, попри те, що нікому іншому так з собою звертатися раніше не дозволяв;
 • Якщо поруч немає об'єкту обожнювання, випробовує знесилення, у нього немає настрою і ніяких бажань, окрім як швидше виявитися поряд з ним;
 • Часто з'являється думка про те, що пора розлучитися, знайти когось іншого, з ким, нарешті буде добре;
 • Хочеться помститися за переживані страждання, зробити дуже у відповідь, щоб партнер зрозумів, як воно, мучитися із-за нього;
 • Знецінення свого «Я» і потреб. Проявляється це, коли особа намагається «заслужити» на прихильність і, природно, любов, прийняття свого коханого. Чому підкоряється, угождает і не реалізовує свої бажання;
 • Боїться заявляти про негативно-забарвлені емоції, оскільки думає, що це приведе до розриву, та і взагалі, розладнає партнера. А втрата його смерті подібна. Тому такі люди готові на все, аби її уникнути. Попри те, що бути разом нестерпно і тяжко боляче, злісно;
 • Безпідставно ревнують, не довіряють. У крайніх випадках шантажують і усвідомлено маніпулюють, прагнучи викликати співчуття і хоч якусь увагу. Можуть влаштовувати стеження, перевіряють телефон і влаштовують скандали, якщо помітили, що «близька» людина подивилася на когось з цікавістю;
 • З приводу ревнощів, аддикты здатні змагатися не просто з претендентами на серце і тіло їх коханого. Але і з друзями, вихованцями, хобі і так далі. Загалом, ворогом є абсолютно все, що відволікає його увагу.

Здорові

 • Здатні відчувати щастя, радість, задоволення і інші приємні почуття незалежно від того, є поруч партнер, чи ні. Простіше кажучи, їм комфортно, коли вони разом, але при цьому і нарізно також прекрасно себе відчувають;
 • Їм важливіше знать, що кохана людина жива, здорова і щаслива, хай і десь далеко.
 • Відстоюють свої межі, поважаючи особистий простір партнера. Якщо щось не подобається, можуть сказати про це прямо, щоб не терпіти і не копити роздратування.
 • Реалізовують себе, не чекаючи, що з'явиться хтось інший і замість них виконає роботу.
 • Вступаючи в союз, не «закидають» своїх друзів, колишні захоплення, тільки, щоб кожну хвилину бути разом.
 • Переважає демократичний тип стосунків. Тобто, коли влада не закріплена суто за однією людиною, а змінюється. Наприклад, в темах ремонту керує чоловік, а декорує інтер'єр дружина, місце і час відпустки вибирають разом. При цьому враховуються переваги обох партнерів, вони обговорюють нюанси і домовляються, а не звинувачують і принижують один одного, якщо бажання не співпадають.
 • Поважають і цінують близьку людину, не прагнучи його «перевиховати» під себе.

Причини

Соціальні стереотипи

Згадайте будь-який фільм або книгу, де розповідається про любов. Якщо герой страждав, прощав зради, терпів приниження, чекав роками і не дивлячись ні на що долав будь-які перешкоди, аби бути поряд з коханою людиною - те йдеться про справжні почуття. Чи не так?

Подібні історії викликають заздрість і сильне бажання хоч би разів в житті випробувати подібне. Інакше можна стверджувати, що прожив даремно. Хоча насправді в усіх подібних історіях йдеться безпосередньо про любовну аддикции.

Жахливе те, що діти, зростаючи на прикладах нездорових стосунків, беруть їх собі в якості ідеального зразка.

Наприклад, яка дівчинка не марила опинитися на місці Джульєти, якою так рано пощастило пізнати істинну любов?

А хто не співчував Ганні Карениной, жертвою власних почуттів, що стала, до Вронського, виправдовуючи тим самим її самогубство?

Виховання

Сімейні сценарії мають величезний вплив на тип побудови стосунків з собою, іншими людьми і світом в цілому.

Якщо дитина бачила, як, припустимо, мати страждає від побоїв і пияцтва батька. Але при цьому продовжує жити з ним разом під одним дахом, іноді ризикуючи власним життям - те, найімовірніше, він присвоїть собі подібний патерн поведінки.

Нехай не повторить життєву історію батьків, немов під копірку, але, наприклад, захищати себе в якихось моментах не буде, вважаючи, що краще перетерпіти.

Тому що, витримуючи несправедливість і насильство, мати як би проектує дочці, що для сімейного благополуччя необхідно жертвувати собою.

Тоді як син може «рахувати» батьківські вільності за приклад поводження з жіночою статтю.

Це один з прикладів і варіантів розвитку подій. Буває, що дитина не випробувала батьківської любові, тому що, припустимо, рано осиротів або від нього відмовилися.

Тоді він може шукати в інших людях те, що не отримав в дитинстві. Бажаючи компенсувати і «заткнути» душевну діру. Але, на жаль, у такому разі відбувається перенесення образу матері на свою жінку.

Від неї тоді зовсім інші очікування, які, природно, вона не в силах виправдати. З однієї простої причини - вона його не народжувала. Тому, випробовуючи незадоволення і розчарування, він злиться.

А злість свою проявляє, б'ючи або принижуючи, відмовляючись розмовляти і так далі. І тоді виходить замкнутий круг, тому що страждають обоє, але поробити нічого з цим не можуть.

А буває, що дівчинка в підлітковому періоді оформляється і виглядає досить сексуально, привабливо.

Бажання, яке з'являється в якості реакції у батька, жахає його настільки, що він вважає за краще дистанціюватися від дочки зовсім.

Тоді вона, не розуміючи, що відбувається, відчуває себе не потрібною, не цінною і так далі. Особливо, якщо ще мати неусвідомлено почне у цей момент з нею конкурувати.

Нереалізованість

Якщо людина не задоволена своїм життям - він постарається піти з реальності, туди, де є яскраві емоції, де не нудно і немає напруги.

Тому хтось починає вживати алкоголь, захоплюється азартними іграми, а хтось вирішує закохатися.

Чули красиві фрази, щось подібне до: «Без тебе моє життя було сірим і не справжнім», «Тільки коли ти поруч, я відчуваю, що живу», «З твоєю появою я, нарешті, зрозуміла, що таке щастя»?

Занурення в стосунки, які відволікають і займають увесь простір, з одного боку, приносить страждання, але з іншою, допомагає людині не переживати про те, що він нічого не робить для самореалізації.

Не намагається пізнати себе, просунутися в розвитку, здолати власні обмеження.

Як позбавитися?

1 крок - прийняття

Перш ніж почати лікування від якогось захворювання, людині необхідно для початку його виявити і зрозуміти, що воно його ну ніяк не влаштовує, і він бажає від нього позбавитися. Вірно?

Так само справи йдуть і із звільненням від залежності. Заперечуючи проблему і до останнього наполягаючи на тому, що все нормально і такі проблеми зустрічаються в кожній сім'ї - не стати емоційно зрілим і внутрішньо вільним.

Якщо у вас виникають думки, що ви у будь-який момент можете узяти себе в руки і припинити стосунки, та і взагалі, перестати відчувати неприємні емоції - те знайте, ви себе обманюєте. І продовжуючи далі будувати ілюзії, ви тільки погіршите своє положення.

Тому так важливо визнати, що потрапили в складну ситуацію, ставши її заручником. І, щоб звільнитися, доведеться немало потрудитися і пережити.

Тільки морально налаштувавшись на важку працю, ви осилите дорогу, яка чекає попереду.

2 крок - підвищення самооцінки

Людина, яка цінує себе, поважає і любить, не дозволить іншим вільностей і безпардонного, жорстокого звернення. Та і в залежність також менше шансів потрапити. Займіться відновленням ідентичності і власної значущості.

Якщо ви полюбите себе, у вас просто відпаде потреба «затикати» діру в грудях через нестачу уваги від батьків в дитинстві і інших психологічних травм.

Ви зможете знайти спокій усередині себе, не обов'язково намагатися виявити його за рахунок інших людей.

Так що, рекомендуємо на цьому етапі зайнятися самооцінкою. Вправи, які допоможуть її підвищити, ви виявите по цьому посиланню.

3 крок - радість

Аддиктивная особа живе, немов під анестезією. Її почуття присвячені об'єкту своєї любові, або пов'язані з ним. Неважливо, приємні або ні.

Так от, спробуйте згадати, що приносило вам радість і задоволення, тільки щоб в цьому ваш партнер не брав участь.

Наприклад, ви обожнювали танцювати, але довелося зав'язати з тренуваннями, тому що немає часу, та і виникали сварки на грунті ревнощів.

Як давно ви проводили час з друзями, не випробовуючи розкаянь совісті і не розплачуючись потім за свій «проступок»?

Може, ви завжди мріяли навчитися малювати, але ніяк не наважувалися почати? Ось зараз якраз той самий час, коли треба «включити» здоровий егоїзм і потурбуватися про себе і свої інтереси.

Побалуйте свою «внутрішню дитину», доросле життя іноді таке непросте, але якщо додати в неї хоч трохи радості і легкості, то і потреби в емоційній нездоровій прихильності до когось не виникатиме.

4 крок - психотерапія

Як би прекрасно ні вдавалося справлятися з труднощами самостійно, для позбавлення від залежності важливо звернутися до психотерапевта для отримання кваліфікованої допомоги.

Рекомендація відправитися до психолога зазвичай сприймається критично. У пострадянських країнах ще тільки починає зароджуватися культура турботи про своє психічне здоров'я.

Не кожна людина дотримується фізіологічної гігієни, що вже говорити про емоційну. Мається на увазі своєчасна діагностика, лікування при необхідності і дотримання вказівок лікарів.

Частіше негативна реакція виникає у чоловіків, які звикли до образу сильної, ніколи не показуючої своїх слабкостей людини.

Вірніше, не звикли, їм просто довелося його «узяти» на себе. Адже чоловіки не плачуть, не бояться, чи не так? Цьому учать деякі батьки з самого дитинства.  А ще існує стереотип, що тільки «хворі» вирушають на прийом.

Загалом, причин не отримати підтримки може бути маса. Але саме в процесі терапії ви зможете усвідомити причини, які спровокували виникнення аддиктивного поведінки.

І тоді вже, відштовхуючись від них, звільнившись від витіснених або накопичених почуттів, зможете почати процес роботи по звільненню і становленню себе як зрілій незалежній і усвідомленій особі.

Завершення

Якщо із-за переживань у вас з'явилися шкідливі звички, припустимо, паління або необхідність щодня вживати спиртне - обов'язково справляйтеся і з ними.

Якщо міняти своє життя в кращу сторону, то ніяких нездорових способів впоратися з напругою бути не повинно.

Підписуйтеся на оновлення сайту, так ви мотивуєте нас ділитися з вами інформацією, яка допоможе розвинути кругозір, упізнати особливості своєї особи і просто добре провести час.

Будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9601] [1]

71

[9601] [1]

[9601] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати