Що таке дереалізація особи і основні методи лікування "

Що таке дереалізація особи і основні методи лікування "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Дереалізація - цей стан, при якому навколишня дійсність сприймається як фантастична.

Зміст:

 • Що є?
 • Ознаки
 • Причини появи
 • Інтоксикація організму
 • Супровідні симптоми інших розладів
 • Стрес
 • Біохімічні процеси
 • Лікування
 • Діагностика
 • Рекомендації
 • Завершення

Людина просто воднораз на якийсь проміжок часу втрачає зв'язок з реальністю. Міняється не лише його сприйняття, але і відчуття.

І сьогодні ми розглянемо, чому вона виникає, а також за допомогою яких методів її можна діагностувати і вилікувати.

Що є?

Дуже часто дереалізацію розглядають разом з іншим захворюванням, деперсоналізацією. Так, вони іноді «йдуть рука в руку», але, по суті, є абсолютно різними психічними розладами.

Якщо перша - це втрата здатності відчувати, сприймати зовнішні подразники, то друга зачіпає процеси, осіб, що безпосередньо відбуваються усередині.

У Міжнародній класифікації хвороб 10-го перегляду(МКБ 10) вони об'єднані в один синдром під номером F48.1.

Хворому здається, що все навкруги стає, немов не таким живим, насиченим.

Навколишня дійсність, як і люди, в ній абсолютно перестають його цікавити. Вона міняється, іноді до невпізнання, що бентежить і навіть лякає.

Якщо ви читали книгу Люіса Кэрролла «Аліса в країні чудес», то приблизно можете уявити, що відбувається з людиною, у якої діагностований цей синдром.

Трапляється, що симптоми проявляються лише одного разу, в якості реакції на стрес, або під впливом наркотичних, алкогольних речовин.

Тому за статистикою близько 70% людей хоч би раз у своєму житті стикалися з подібним станом. Просто воно було короткочасним і не переросло в щось більше.

Ознаки

 • Тимчасова дезорієнтація. Відчуття часу міняється настільки, що моментами секунда сприймається як декілька годин, або навпаки, день пролітає як хвилина.
 • Простір міняє свої межі, стає то більше, ніж є насправді, то менше. Іноді навіть власна кімната міняється до невпізнання.
 • Притупляються і тактильні відчуття. На дотик предмети стають абсолютно іншими, чим раніше. А буває, здається, що до них неможливо доторкнутися, оскільки вони занадто далеко або знаходяться під невидимим ковпаком. Чому людина рухається дуже акуратно. Немов знаходячись в очікуванні зіткнення з цим прозорим захистом.
 • Голоси навколишніх людей, та і взагалі звуки доносяться немов здалека. Вони стають приглушеними, тихими.
 • Те, що відбувається навкруги сприймається як сон. Особа не вірить, що це усе наяву і поводиться моментами немов «безсмертна». Оскільки вирішує перевірити свої можливості, раз вже так вийшло, що потрапила в усвідомлений сон.
 • Втрата пам'яті, як короткочасна, так і довготривала. Залежить від форми прояву захворювання. Наприклад, зовсім не в силах згадати, з ким сьогодні спілкувався і чи спілкувався взагалі.
 • Втрата здатності відчувати емоції. Те, що радувало раніше, лякало, злило і так далі, тепер викликає байдужість.
 • Часте проживання дежавю. Це такий феномен в психології, коли здається, що раніше якась подія вже відбувалася, або він просто про нього знав. Детальнішу інформацію отримаєте звідси.

Причини появи

Інтоксикація організму

Тривалий прийом яких-небудь лікарських препаратів у великому дозуванні цілком може спровокувати виникнення дереалезации. Але найбільш частою причиною є вживання наркотичних, психотропних речовин, або ж алкоголю.

Супровідні симптоми інших розладів

Так, дуже часто цей синдром є усього лише ознакою серйознішого захворювання. Наприклад, шизофренії, неврозу, біполярного розладу особи і так далі.

Стрес

Стрес для кожної людини абсолютно індивідуальне поняття і величина. Неможливо передбачити, як сприйме психіка яку-небудь подію. Але одне можна сказати точно - йому кожен з нас піддається щодня.

Навіть несподівана радість є подією, яка міняє внутрішній стан і призводить до змін біохімічних процесів в організмі.

Так от, піддававшись стресам занадто часто, психіка приймає рішення захиститися від них будь-якими способами, поки не сталося непоправне.

І просто відключає якісь функції. В даному випадку адекватне сприйняття реальності. Навіщо страждати і переживати, якщо можна цього не робити?

Так що, якщо особа тривалий час пригнічує свої емоції. Прагне до ідеальності настільки сильно, що знецінює свої старання і успіхи, ставлячи планку вище і вище. Піддається хронічним недосыпам, «страчує» себе за будь-які промахи і знаходиться в стані депресії - вона в зоні ризику.

Біохімічні процеси

Недолік гамма-аміномасляної кислоти, зниження рівня нейромедіаторів, порушення в роботі опиоидных рецепторів приводить до розвитку фобій і різних психічних розладів, серед яких може виявитися і дереалізація.

Також важливо враховувати генетичний чинник, людина просто може отримати у спадок цей діагноз.

Лікування

При прояві перших же ознак слід звернутися по допомогу до психотерапевта або психолога, психіатра.

У будь-якому випадку, діагностувавши захворювання, будь-який з цих фахівців перенаправить до іншого при необхідності отримання комплексного лікування.

Наприклад, завдяки психотерапевтові пацієнт зможе відновити чутливість до життя, змінити моделі поведінки і реагування на які-небудь подразники, досліджувати причини, що привели його до таких наслідків.

Також налагодити процеси сприйняття, спираючись на інші механізми захисту психіки, що дозволяють зберігати контакт з довкіллям.

Якщо використати метафору, то людина немов повертається до життя, виходить з темряви на світло, почавши знову бачити, чути, відчувати і відчувати.

Психіатр же призначить медикаменти, завдяки яким особа впоратися з безсонням, депресією і іншими станами, які тільки ускладнювали самопочуття, або привели безпосередньо до цього діагнозу.

Також психіатр виявиться корисний для тих, хто не знає, що робити за наявності будь-якого роду аддикции, тобто залежності.

Діагностика

На жаль, дереалізація є не особливо добре вивченим синдромом, чому не кожен фахівець здатний відразу її визначити.

Складність ще в тому, що частина ознак досить схожа по своїх проявах з іншими видами психічних захворювань.

Чому слідує або їх виключити, або класифікувати цей синдром як супровідний симптом іншої хвороби.

Для цього лікар збирає анамнез, тобто усю можливу інформацію про пацієнта і призначає такі дослідження:

 • Психологічне тестування;
 • Безпосередньо опитування хворого, з'ясування причин звернення в клініку, тривалість і специфічність прояву симптомів;
 • Медичний огляд;
 • Електроенцефалографію(перевірка активності мозку) і рентген;
 • Спостереження за поведінкою, реакціями на якісь подразники;
 • В деяких випадках потрібне ще опитування родичів і інших людей, з якими тісно взаємодіяв пацієнт;
 • Інші аналізи, на розсуд фахівця. Наприклад, біохімічний аналіз крові і так далі.

При опитуванні психіатрові важливо з'ясувати, коли уперше симптоми почали турбувати і чи є в роду психічні розлади.

Чи відвідують думки про здійснення самогубства, які стосунки в сім'ї і з коханими людьми. Умови роботи, і яким чином хворий розпоряджається вільним часом.

Чи має схильність до залежностей, який його соціальний статус і стан здоров'я в цілому. А також чи були у минулому травми мозку і нервові зриви.

Рекомендації

Якщо вас цікавить питання, як позбавитися самостійно від дереалізації - те, на жаль, ніяк.

Видужати можна, тільки спираючись на допомогу фахівців. Але ви в силах передбачити цей діагноз. Займаючись, так би мовити, профілактикою.

 • Виражайте свої емоції, не коштує їх ховати і утримувати глибоко усередині. Це не допоможе відчути себе краще, а лише викличе ряд соматичних захворювань. Ясно, що якщо ви випробовуєте злість - це не означає, що відразу необхідно кричати і руйнувати предмети, що знаходяться в полі зору, аби не пригнічувати її усередині. Подивіться статтю про почуття, можливо, вам стане зрозуміліший, для чого вони дані, і як з ними обходитися щоб уникнути складнощів із здоров'ям.
 • Займайтеся спортом залежно від власних можливостей і обмежень, переваг. Це дозволяє скидати негативну енергію, розслаблятися і стає витривалішим, гнучкішим. Відмінними методами боротьби із стресом є плавання, єдиноборства і йога.
 • Практикуйте дихальну техніку, яка дозволить понизити рівень напруги.
 • Дотримуйтеся режиму дня і ведіть здоровий спосіб життя. Безсоння, хронічні недосыпы. Неправильне харчування і різного роду залежності призводять до розвитку неврозів, депресії і ряду психічних розладів. Якщо не можете змусити себе робити зарядку вранці. Те хоч би насичуйте організм корисними речовинами і більше гуляйте на свіжому повітрі.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок рекомендуємо ознайомитися із статтею про схожий синдром, з яким дереалізація зазвичай в «тісному контакті», - деперсоналізацію.

Бережіть своє здоров'я, як бачите, воно буває дуже крихким і неможливо передбачити, коли підведе.

Краще виключите вірогідність втрати зв'язку з реальністю. Тому не переробляйте, йдіть за своїми бажаннями і зберігайте спокій при виникненні дріб'язкових складнощів.

Життя коротке, вчитеся насолоджуватися кожним днем, знаходячись у цій миті, не збігаючи в минуле або майбутнє. А якщо не знаєте, як це зробити, то скористайтеся методами, які знаходяться тут.

Успіхів Вам!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[9200] [1]

6

[9200] [1]

[9200] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати