6 методів усунення внутрішнього самосаботажа "

6 методів усунення внутрішнього самосаботажа "

Всім привіт! Чули фразу про те, що наші справжні і найнебезпечніші вороги - це ми самі? Ідеальних людей не буває, відповідно, кожен з нас хоч раз поводився не раціонально, ігноруючи власні потреби і інтереси.

Зміст:

 • Ввідна інформація
 • Найбільш популярні форми прояву
 • Перфекціонізм
 • Прокрастинация
 • Завищена самооцінка
 • Відхід в психосоматику
 • Відхід в залежність
 • Методи
 • Завершення

Наприклад, забути поставити будильник перед важливою співбесідою, не помітити втому і відправитися в клуб, подорож, або просто наговорити зопалу гидот близькій людині, поставивши під загрозу відношення.

Це називається самосаботаж, і сьогодні ми спробуємо розібратися, в яких формах він проявляється і яким чином можливо його усунути.

Ввідна інформація

По факту самосаботаж - це патерни(тобто типи) поведінка, яка не веде до задовільного, очікуваного результату. Корені виникнення, як завжди, лежать в дитинстві.

Припустимо, коли дитина просить у батьків іграшки - вони йому пояснюють, що так робити не правильно і не красиво, що це їх розстроює і так далі. Тоді, щоб догодити значимим дорослим, малюк перестає «жебрачити».

І начебто все прекрасно, він став зручним, слухняним, саме таким, яким його хотіли бачити. Але ось зростаючи, він не завжди отримує бажане, хіба що тільки випадково. А тому, що не уміє заявляти про свої бажання, в деяких випадках правильно розпізнавати свої потреби і вибирати способи, завдяки яким зможе їх реалізувати.

Також самосаботажем називають реакцію, яка виникає із-за протиріччя між потребою і установкою.

Припустимо, навряд чи можна досягти фінансового благополуччя, якщо бути твердо упевненим в тому, що гроші насправді брудні і щастя не приносять. І при цьому хотіти придбати дорогу машину, будинок і так далі.

Особа, яка не усвідомлює ці установки, може намагатися будувати бізнес, влаштовуватися на декілька робіт, ризикувати в казино і все одно кожного разу виявлятися ні з чим. Начебто намагається, але щось йде не так.

Найбільш популярні форми прояву

Перфекціонізм

Це прагнення досягти досконалості. Людина вірить в те, що ідеальність реальна. Тому, якщо з'являються в роботі якісь огріхи і недоліки - він легко може перемкнутися на інше завдання, кинувши на півдорозі те, що почав. Просто тому, що не випробовує задоволення.

Його девіз: «Або краще за усіх, або ніяк». Інших варіантів, а тим більше, компромісів, не існує.

Як ви розумієте, перфекціонізм призводить до двояких результатів. Тобто, з одного боку ми розуміємо, що якщо людина за щось взялася - він це доведе до досконалості. Але з іншої - якщо виникнуть складнощі і виявиться не так, як він замислював, робота просто не буде зроблена.

Прокрастинация

Відкладання на потім важливих справ. Найбільш яскравим прикладом послужать студенти, які зазвичай готуються до сесії безпосередньо напередодні іспитів. Хоча володіють зразковою програмою питань задовго до її початку.

Прокрастинация найбільш підступна форма самообману. Тому що людина начебто не відмовляється працювати, просто внутрішній голос йому говорить про те, що зараз слід відпочити. А взятися за завдання завжди можна встигнути, до того ж, якщо ще є запас часу.

Спокусливо, чи не так? Але, на жаль, зазвичай настає момент, коли стає надто пізно, тобто, проходить актуальність якогось невирішеного питання і особа просто втрачає можливість поліпшити якість життя, просунутися в кар'єрі і інше.

Більше про прокрастинации ви дізнаєтеся з цієї статті, плюс до всього ще і отримаєте інформацію, як з нею впоратися.

Завищена самооцінка

Також є проявом самосаботажа, тому що не відбиває реальність. Наприклад, людина, переконана у своїй невідхильності, поводиться в суспільстві, немов є представником королівської породи.

Чому втрачає соціальні зв'язки. Люди просто з часом починають його уникати, вважаючи зарозумілим вискочкою. Тоді він не в силах реалізовувати свої потреби, адже вибраний стиль поведінки створює обмеження на шляху досягнення близькості, отримання визнання і так далі.

Нерідко завищена самооцінка проявляється у вигляді відмови від допомоги. І все б нічого, але саме в ті моменти, коли людині вона дійсно дуже потрібна. Гордість не дозволяє прийняти те, що дають, навіть якщо попереду маячить перспектива загинути.

Самообман, що вдасться якось впоратися з бідою без прийняття чиєї-небудь допомоги, дійсно призводить до украй негативних наслідків.

Загалом, переходите по цьому посиланню і ви отримаєте більше інформації.

Відхід в психосоматику

Тобто, в хворобі. І не обов'язково особи їх собі придумувати. Вона дійсно випробовує погіршення здоров'я і болі, страждає і виявляється обмеженою в діях. Зате отримує вторинну вигоду - з неї знімається відповідальність за якийсь вид роботи.

Начебто вона не винна в тому, що захворіла, претензій не пред'явити, людині те адже погано, куди ще і «наїжджати» на нього.

На жаль, часто це відбувається на підсвідомому рівні. Ось чому так важливо прагнути піддавати аналізу свої дії, прислухатися до почуттів і відчуттів. Можна, припустимо, не помітити втому і продовжувати далі працювати на повну.

Тоді не дивно, що воднораз з'явиться хвороба, яка буквально знерухомлюватиме. Таким чином організм самостійно піклується про себе. Насильно зваливши свого хазяїна в ліжко. Хай і так радикально.

Відхід в залежність

Алкогольна, комп'ютерна і наркотична залежність також можуть бути деяким виправданням неспроможності, бездіяльності і інше. Вони віддаляють від поставлених цілей, бажань, просто перемикаючи увагу на себе.

Про які амбіції може йтися, якщо терміново вимагається випити сто грам? Всякі проекти і зустрічі почекають, навіть базові потреби йдуть на другий план, а вони, між іншим, забезпечують нам існування. Я про їжу, сон, їжу і воду.

Загалом, про різні види аддикций, тобто залежностей, ви зможете шанувати в цій статті. А зараз я пропоную розглянути способи, які допоможуть впоратися з самосаботажем.

Методи

 1. Будьте чесні з самим собою. Сенсу обманюватися немає, спотворюючи реальність, ви таким чином себе не узабезпечите. А навіть навпаки. Тільки чесно визнаючи свої слабкості і обмеження, ви зможете просунутися в житті.
 2. Будьте уважні до своїх відчуттів, бажань і почуттів. Ніхто вас не може краще знати, ніж ви самі себе. Просто помічайте, як міняється настрій, що відбувається з вами в якісь певні моменти і інше.
 3. Навчіться вирішувати проблеми у міру їх виникнення. Ось прийшло щось в голову - дійте відразу ж. Не варто думати, що колись потім буде кращий, зручніший і так далі. Колись потім ви про це забудете і втратите якісь привілеї.
 4. Полюбіть себе. Таким, якими ви є. Місцями повним, або навпаки, худим, іноді дурнуватим або надмірно раціональним. Тільки поважаючи власну особу, ви зможете будувати повноцінні довірчі стосунки з навколишніми людьми. Тобто відчувати внутрішню свободу і гармонію. Загалом, якщо у вас з цією темою складності, вирушайте сюди за рекомендаціями, які допоможуть налагодити контакт з собою.
 5. Відпочинок. Обов'язково потурбуйтеся про те, щоб щодня у вас було хоч би півгодини на зайняття тим, що приносить вам радість і задоволення. Інакше ні про яку продуктивну працю не може бути і мови. Будучи втомленим, мріючи про відпочинок і розслаблення, кожен ранок, поспішаючи на роботу, цілком нормально, що підсвідомо ви шукатимете причини для бунту і самосаботажа.
 6. Вчіться планувати свою діяльність. Навіть побут і фінансові витрати. Якщо ви фіксуватимете на папері або в телефоні мети, завдання і навіть відпустка - це стимулюватиме дотримуватися наміченого плану. Саме самодисципліна є запорукою успіху. Коли не дивлячись ні на що, як би ні було складно або в лінь, особа продовжує свій шлях. Хоч би тому, що наслідує записи в ежедневнике. Детальніше про те, як правильно формувати цілі, розставляти пріоритети і користуватися планером, ви дізнаєтеся звідси.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Підписуйтеся на сайт і діліться посиланнями на статті з друзями. А також залишайте коментарі, нам цікаво дізнатися вашу думку про те, як ви особисто справляєтеся з проявами самообману.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8699] [1]

61

[8699] [1]

[8699] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати