Що таке модальність суджень : поняття і приклади "

Що таке модальність суджень : поняття і приклади "

Православие Перегляди: 252

Всім привіт! Модальність суджень - це така форма думок, що дозволяє давати характеристику якому-небудь предмету, описувати його, доповнювати вже існуючу інформацію про нього, щоб зробити зрозумілішим для себе і оточення.

І сьогодні ми з вами розглянемо детальніше, якими бувають ці судження. Причому з прикладами, щоб не заплутатися.

Виды

Отже, найбільш поширеними є такі види:

Алетический

Алетическая модальність є закономірним зв'язком між якимись явищами. Вона цінна для науки і використовує такі слова, як: можливо, випадково, може бути і інше.

Різновиди:

Деонтический

Її ще називають нормативною. А все тому, що поширюється вона лише на правові, або моральні норми поведінки особи в соціумі. Вживаються такі слова, як, «дозволено», «заборонено», «обов'язково», «не обов'язково» і інші синоніми.

Різновиди:

Эпистемическая

Відображає міру достовірності якої-небудь інформації. Використовуються слова: доведено, спростовано, не доведено.

Різновиди:

Аксиологическая

Чи оцінна, оскільки є чимось на зразок характеристики, вказуючи на стосунки осіб до того, що її оточує. Включає такі слова: подобається, не подобається, добре, жахливо, приємно, огидно і інше.

Завдяки цій формі думок ми можемо розуміти, яким чином будувати стосунки з іншою людиною, його і свої межі, переваги, цінності і взагалі, суть, характер.

До речі, якщо бажаєте отримати більше інформації про те, що таке межі, особистий простір і як його відстоювати, не порушуючи при цьому чуже - натискайте сюди.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Підписуйтеся, щоб завжди бути в курсі нової інформації, яка допоможе вам в такому іноді непростому, але дуже важливому процесі - саморозвитку.

А також ділитеся статтями з друзями і близькими людьми. Наприклад, ось цій, тому що в ній вказаний список книг про те, як стати краще і здолати свої обмеження, розкрити потенціал.

Бережіть себе і, звичайно ж, будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8423] [1]

1

[8423] [1]

[8423] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb

Надрукувати