6 причин ліні дорослої людини "

6 причин ліні дорослої людини "

Всім привіт! Дуже рідко лінь є проявом слабкого характеру, відсутністю сили волі і інше. В основному вона виявляється симптомом, тобто таким собі маячком, що людина робить щось не так або в його житті відбувається щось не те. Чому і немає енергії діяти, реалізовувати свої амбіції, а іноді і просто вставати з ліжка.

Зміст:

  • Причини
  • Фізичне здоров'я
  • Неправильний спосіб життя
  • Істинність бажань
  • Криза
  • Захист
  • Страхи
  • Завершення

І сьогодні я вам пропоную розглянути головні причини ліні у дорослих. Щоб розуміти, з чим саме вам довелося зіткнутися. А то усі старання побороти її можуть бути абсолютно марні, адже спочатку необхідно знайти першопричину такого стану.

Причини

Фізичне здоров'я

Нерідко якісь захворювання відбирають масу сил, оскільки людині доводиться витримувати біль, дискомфорт, всякі медичні дослідження, процедури.

Іноді намагатися пристосуватися до яких-небудь умов, які йому абсолютно протипоказані. Та і взагалі, хвороба «фоново», тобто непомітно, може дійсно позбавляти всякій енергії, аж до того, що навіть на бажання її не залишатиметься.

До того ж, в нашому суспільстві люди зазвичай звертаються за допомогою, коли вже зовсім стає не під силу. Тобто, вони можуть дуже довго терпіти погіршення здоров'я, аби не «отримати» діагноз.

І доки вони «грають в хованки» зі своєю хворобою, вона поступово руйнує організм, позбавляючи його всяких ресурсів.

Неправильний спосіб життя

Мається на увазі відсутність фізичного навантаження, повноцінного сну і якісної їжі. Ось якщо телефон довго не заряджати, він йде в енергозбережний режим. Тобто, підсвічування на мінімумі, відключаються якісь програми і інше.

Точно також і з нашим тілом. Тому і відчувається нестача життєвих сил. Можливості обмежені, необхідно задовольняти найбільш актуальні потреби, які допоможуть вижити. Решта стає неважливою.

І до речі, знаєте, чим ще загрожує відсутність розумового і фізичного навантаження? Особа втрачає відчуття внутрішньої гармонії і стає нестабільною в емоційному плані. Неусвідомлено вона «влаштовує» для себе зриви, тому що особливо вражень від життя немає, поживи для роздумів теж.

А спалахи гніву, як ви можете знати, значно стомлюють, витрачаючи залишки сил. Після чого цілком природно настає стан, коли «ну зовсім нічого не хочеться». І так по кругу, поки не виникне хронічна лінь або астено-депрессивный синдром.

Загалом, психологія людини така - чим він активніший, тим більше у нього ресурсів і життєва енергія.

Але ставити перед собою мету, припустимо, відправитися з понеділка в спортзал теж небезпечно. Оскільки зазвичай подібні обіцянки залишаються у форматі обіцянок, а усередині поселяється ще сором і провина, що не виправдав свої очікування. Тобто ні на що не здатний і так далі. Від чого з'являється ще більше опору щось робити.

Так що, задумали щось - відразу приступайте до реалізації.

Істинність бажань

Згадайте, коли вам чогось сильно хочеться, виникає відчуття, що ніщо не здатне вас зупинити? Будь-які перешкоди здолаєте, але свого доб'єтеся?

А все тому, що бажання - це найпотужніший мотиватор. Воно як мотор, який рухає нами, не даючи зупинитися.

Так от, на жаль, часто трапляється, що особа йде шляхом найменшого опору і бажає виправдати очікування близьких і гаряче улюблених людей. Чому вибирає діяльність, яка зовсім ніяк не притягає.

Зазвичай це відбувається, коли в сім'ї ціле покоління лікарів і нащадкові не дають шансів стати, наприклад, художником. Або є свій бізнес, який необхідно передати спадкоємцеві, а той узяв і вирішив вчитися на ветеринара.

Загалом, ви зрозуміли, ситуації бувають різні. Результат один - людина позбавлена права вільного вибору. І тоді незадоволення копиться, разом із злістю, яка може і не усвідомлюватися, заважаючи самореалізації.

Чи буває, що людина просто не знає, чого він хоче. Ось не в силах виявити свої бажання, розпізнати потреби. І починає робити те, що йому пропонують. Також абсолютно без жодного інтересу і задоволення.

Так що, якщо помітили, що стали ледачими, подумайте над тим, чи все відбувається так, як вам хотілося і мріялося?

Криза

Кризи неминучі, вони є постійними супутниками абсолютно кожного з нас. Хоч би тому, що допомагають розвиватися, просуватися, мінятися.

Так от, коли настає момент, що «старе не працює, а нове ще не придумане» - особа випробовує розгубленість. У кращому разі. Нерідко жах, особливо, якщо звикла все тримати під контролем. І тоді буквально завмирає, зупиняється, тому що не знає, як бути, або чекає, коли саме все напоумиться.

І саме такі періоди можна плутати з лінню. Цінності помінялися, як і орієнтири, чому важливо провести ревізію своїх цілей і пріоритетів, щоб визначити, що ж наслідувати і на що спиратися.

Так що якщо вас осягнула саме така доля, не лайте себе за бездіяльність, а натискайте швидше сюди, тут ви знайдете детальну інформацію про те, як виявити своє призначення, сенс життя.

Захист

Вже згадувалося, що коли організм виснажений, він переходить в енергозбережний режим. Так от, саме в такий момент лінощі допомагають відновитися, захиститися від навантаження. Причому неважливо, особу осягнула перевтома, або астенія проявилася на тлі пережитого стресу, а то і множини, виснаживши нервову систему.

Так що, якщо ви не берегли себе, ігнорували відпустку, вихідні, справлялися самостійно з проблемами і інше, то поблагодарите свою психіку, що вона у такий спосіб потурбувалася про вас. Включивши режим «лінивця».

У людей, які з якихось причин не виявили такий тумблер, щоб з активності переходити в пасивність, є ризик зіткнутися з синдромом емоційного вигорання. Який загрожує затяжною депресією і різними психосоматичними захворюваннями. Дізнатися, як йдуть ваші справи, точніше, чи не наздогнав вас цей синдром, ви зможете за допомогою цього онлайн тесту.

Страхи

У соціумі лінь прийнятніша, ніж, наприклад, боягузтво, яке висміюють. Тому людині простіше не приступати до якоїсь роботи, відкладати її до останнього, чим ризикнути і зробити, а потім переживати, що насправді виявився невдахою, ні на що не здатним.

Страх виявитися «недо» може бути дуже потужним насправді. І не усвідомлюватися, тому сам власник іноді не здогадується, чому ніяк не в силах змусити себе діяти.

Таким чином йому вдається зберегти почуття власної гідності. Особливо у випадках, коли він зазнає тиску з боку.

Суспільство визнає в основному успішних осіб, сильних і стійких. Рідні і близькі люди можуть чекати чогось, зовсім неможливого для цієї людини. А розчарувати їх - значить, втратити права на любов. На жаль, саме так у більшості випадків люди і сприймають наслідки невиправданих надій.

Завершення

Наостанок хочу рекомендувати статтю, в якій описані найбільш ефективні способи боротьби з лінню. Вона згодиться у будь-якому випадку, незалежно від того, вдалося вам знайти причину своєї бездіяльності, чи ні.

Бережіть себе і, звичайно ж, будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8405] [1]

8

[8405] [1]

[8405] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати