Становлення і розвиток особистості у сучасному світі з точки зору психології "

Становлення і розвиток особистості у сучасному світі з точки зору психології "

Православие Перегляди: 395

Доброго дня, мої читачі! Сьогодні хочу вам розповісти про те, як формується наше внутрішньо «я». Теорії особи в психології грунтуються на чинниках її становлення і розвитку. В процесі сучасного аналізу акцент робиться на інтеграції цих різних шкіл, що у результаті дає повну і об'ємну картину, що відбиває особливості розвитку людини. Ця модель передбачає вплив як біологічних чинників(генетичні особливості, закономірні стадії фізіологічного формування), так і психологічних(соціальні особливості, індивідуальний досвід і ін.).

Зміст:

Згідно сучасної теорії, формування особи є поетапним процесом. У якому кожен крок супроводжується певними кризами, внутрішніми змінами, новоутвореннями, а також перетворенням взаємодії з навколишнім світом.

Вікові стадії формування особи

Фази розвитку особи, засновані на віковій періодизації, зачіпають відразу декілька аспектів становлення : біологічного, психологічного і соціального. Це повністю відбиває сприйняття людини як біосоціальної істоти, здатної активно міняти хід історії і власного життя.

Формування і становлення особи проходить наступні стадії:

Виходячи з цієї періодизації, зверніть увагу на те, що особа в психології не розглядається як статична структура, а тільки може проходити різні етапи свого становлення.

Чинники і напрями розвитку особистості

Психологія вивчає, які чинники і яким чином впливають на процеси розвитку і становлення особи. Виділено 3 основні параметра, такі, що мають безпосередній вплив на формування особи :

З представлених чинників найбільш важливу роль грає саме виховання. Воно є активним направляючим вектором, а не виключно існуючою і закладеною заздалегідь передумовою.

Напрями розвитку :

Штовхає людину до трансформації постійно виникаюче протиріччя між тим, що є на даний момент і тим, що необхідно або бажано робити і мати. Це може відноситися як до фізичної сфери, коли потреба навчитися самостійно діставати їжу мотивує до розвитку навичок ходіння. В соціальному плані протиріччя між бажанням бути прийнятим суспільством і виражати власні думки може породжувати творчі ідеї пристосування, вивчення психологічних особливостей людей, а також власних психологічних травм.

Особова зрілість

Особливості розвитку людини мають на увазі наявність чинників, що визначають зрілість, як цілісного поняття особи, так і окремих його компонентів. Багато авторів співвідносять критерії зрілості, а відповідно певного кінцевого етапу розвитку деяких функцій з віковою і психічною зрілістю.

Попри те, що становлення для особи є безперервним і тривалим процесом впродовж усього життя, є ряд чинників, що визначають своєрідне плато зрілості, після чого починається індивідуальний шлях розвитку.

Основи особової зрілості включають:

Висновок

Особа в психології і її становлення мають на увазі постійний рух і розвиток, де деякі етапи є обов'язковими і зумовлені біологічними чинниками і соціальними законами. В цей же час розвиток особистості і його напрям може придбавати абсолютно будь-які індивідуальні форми.

У сучасному суспільстві основну роль у формуванні грає соціальне оточення. Проте дещо змінилися форми дії, включивши не лише безпосереднє виховання, але також і вплив інтерактивного середовища взаємодії.

До зустрічі, друзі! Заходьте сюди почастіше, готую для вас багато чого цікавого!

Також, рекомендую вам подивитися, нашу підбірку найцікавіших статей по психології.

Матеріал підготувала Юлія Гинцевич.

[7499] [1]

1

[7499] [1]

[7499] [1]

"

 

Список літератури

Надрукувати