ТОП 9 методів навчитися жити в гармонії з собою "

ТОП 9 методів навчитися жити в гармонії з собою "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Усі ми народжені для того, щоб бути щасливими. Але з якихось причин тільки одиниці здатні відчувати радість, любов і задоволення від того, як їх життя склалося.

Зміст:

 • Топ методів
 • Усвідомлення
 • Потреби
 • Зупиняйтеся
 • Пробачте собі свої недоліки
 • Хобі
 • Вчіться відмовляти
 • Здоровий спосіб життя
 • Аффирмации
 • Прокрастинация
 • Завершення

І прошу помітити, не завжди ці почуття пов'язані з матеріальними цінностями. Тобто, людина може випробовувати спокій, баланс усередині себе незалежно від того, якого йому вдалося досягти фінансового положення.

Тому сьогодні ми поговоримо з вами про те, як навчитися жити в гармонії з собою.

Топ методів

Усвідомлення

Щоб знать, в яку сторону рухатися, приміром, якщо ви заблукали в лісі, передусім, необхідно визначити, а де саме ви знаходитеся в даний момент. Тоді, відштовхуючись від цієї точки, можливо прокласти маршрут.

Відповідно, найперше, що ви повинні зробити - це визначити, що насправді є для вас щастям. Сьогоденням, без підмін у вигляді дачі на Мальдівах.

Тому що упевнена, ви самі знаєте немало прикладів людей, у яких начебто є все, про що можна мріяти, в плані, елітні машини, розкішні квартири і інше.

Але вони ніби спустошені, постійно напружені і не можуть щиро порадіти тій реальності, яку створили. Саме з цієї причини в хід йде алкоголь і наркотики, щоб отримати більше насичені емоції, забутися і так далі.

А дитина, яка заснула в обіймах люблячої мами, випробовує таке заспокоєння і гармонію, що ніякі Мальдіви не замінять.

Щоб вам було простіше накидати варіанти, пропоную таку вправу: напишіть список соціальних ролей, які вам доводиться виконувати. Наприклад, батько, керівник, син, колега, друг.

І кожному пункту дайте оцінку, наскільки, на вашу думку, вас задовольняє результат і сама роль.

Припустимо, чоловік, упевнений в тому, що зобов'язаний утримувати сім'ю самостійно, постійно пропадає на роботі. І начебто робить все правильно, але щастя немає.

А тому, що найбільш важливою цінністю є якраз дружина і дитина. Забезпечуючи їх, він вимушений мешкати смуток і злість, що доводиться віддалятися і займатися чимось іншим, замість того щоб бути поруч. Саме так і виникає внутрішньоособовий конфлікт.

Потреби

Вчіться помічати свої щонайменші бажання, тоді у вас не накопичуватиметься роздратування від незадоволення, яке і позбавляє відчуття щастя.

Навіть якщо ви розумієте, що якусь потребу просто не в силах реалізувати - усвідомлення цього викличе ряд інших емоцій, приміром, смуток, жаль, розчарування, нехай навіть злість. Вони у такому разі будуть осознанны і помічені, відповідно, ви їх випробуєте і відпустите, а не станете, як мішок носити всюди за собою.

Навчитися цьому не просто, але цілком реально, варто просто частіше направляти вектор уваги углиб себе. Ставити питання, на зразок таких: «А чого я зараз хочу»?, «Що я зараз відчуваю»?, «Як я відношуся до цієї ситуації»? і так далі.

Зупиняйтеся

Щоб відчути гармонію з собою і навколишнім світом, треба просто зупинитися і помітити його, себе в нім.

Ось так начебто просто, але при цьому на ділі іноді неможливо. Велика кількість проблем, турбот і інформації в цілому, яку необхідно обробити не дають можливості просто побути у цій миті. Ні про що не думати і нічого не робити, а тільки споглядати.

Тому відправтеся на природу, в компанії з близькою людиною або в повній самотності. Головне, щоб ніщо і ніхто не відволікали вас. Відмовіться від ідеї фотографувати красу, що оточує вас, знімати відео і інше. Тільки ви і природа. Відкиньте думки про насущні проблеми, просто спостерігайте за тим, як вони «проскакують» у вашій голові і зникають.

Навіть 10 хвилин повної релаксації і, так званого, єднання з деревами, небом, морем, або що там вас оточує, здатні наповнити енергією і щастям.

Вчіться бути не у фантазіях про далеке майбутнє або в спогадах про минуле, а у цій миті. Саме з них і складається наше життя. Багато хто страждає, що у них чогось немає, замість того щоб порадіти тому, що мають. Якщо мислити тільки таким чином, то щастя, дійсно, складно досягти.

Якщо не знаєте, як жити тут і зараз, нічого страшного, рекомендації із статті, яка знаходиться по цьому посиланню, допоможуть вам.

Пробачте собі свої недоліки

Полюбіть себе таким, якими ви є. Інакше, про який баланс може йтися, коли людина випробовує сором за себе, розчарування?

Пізнавайте, досліджуйте свої ресурси, можливості і обмеження. Не варто підганяти себе під якийсь образ, який в соціумі вважається еталоном успіху, краси. Ви - індивідуальність і такого як ви у світі більше немає.

І якщо ви навчитеся користуватися своїми сильними сторонами - те ви досягнете гармонії, відчуття внутрішньої свободи і самоповаги.

Здійснюючи помилки, аналізуйте ситуацію, чому так вийшло, а не займайтеся приниженням і самокопанием. Це досвід і неможливо завжди поступати правильно. Набагато важливіше не бути ідеальним, а уміти визнавати свої помилки. Саме вони допомагають нам розвиватися, стимулюють пізнавати щось нове і вчитися чомусь.

Хобі

Займіться чимось, на що зазвичай у вас бракувало фінансів, часу, сил і інше. Але чого дуже хотілося.

Кожна людина має право на віддушину, те зайняття, яке наповнює і допомагає відновитися, як морально, так і фізично. Інакше щоденні стреси візьмуть верх і негативно відіб'ються на здоров'ї.

І нехай це хобі буде не по вашому соціальному статусу, якщо душа просить, чому ви обмежуватимете свої істинні прагнення? Більшість обмежень тільки в наших головах. І той, хто зміг з ними впоратися, відчуває істинне задоволення від свого життя, він радіє кожному дню і готовий ділитися цією радістю зі світом.

Наприклад, Рут Флауерс в 70 років стала відомою на весь світ диджейкой, виступаючи разом з DJ Tiesto і DJ Guetta. Бабуся захопилася електронною музикою, вірніше, дозволила собі захопитися. Як і Сания Сагитова, в 55 років вийшовши на пенсію, вирішила, нарешті, виконати свою заповітну мрію - побачити світ, відправившись в подорож автостопом.

Вчіться відмовляти

Якщо ви постійно виконуєте прохання, тільки тому, що не умієте говорити немає, то вас навряд чи можна назвати щасливою людиною, яка дихає повними грудьми і живе, як подобається.

Людина, яка не уміє піклуватися про свої інтереси і межі просто не цінується такими, що оточують. Він стає зручним, його вважають за краще використати у своїх цілях.

І це цілком логічно. Кожен з нас сам несе відповідальність за своє життя і якщо хтось не вважає потрібним піклуватися про свої бажання - безглуздо чекати, що найближче оточення на себе візьме це зобов'язання, задовольняти чужу потребу.

Здоровий спосіб життя

Хороше самопочуття ми не завжди здатні помітити. Воно стає цінним в основному в моменти, коли виникають складнощі із здоров'ям. Чи не так?

Дуже важливо робити хоч щось, що приноситиме вашому організму користь. Психологія людини така, що він не зможе досягти стану гармонії і балансу, усвідомлюючи, що веде зовсім не корисний спосіб життя.

Зайняття спортом, відмова від паління, алкоголю і інше дають розуміння, що я піклуюся про власне здоров'я. А це не може не радувати.

Якщо не знаєте, з чого розпочати, можете ознайомитися з цією статтею.

Аффирмации

Використайте метод позитивних аффирмаций. Це такі установки, які сприймаються на рівні підсвідомості і допомагають змінити якість життя, способи реакції, поведінки, відношення і інше.

Залежить від того, яке саме посилання несуть самі формулювання. Їх необхідно повторювати собі кілька разів в день, бажано перед дзеркалом і з вірою в те, що вони спрацюють.

Прокрастинация

Перестаньте відкладати на потім якісь справи і завдання. Особливо, якщо вони торкаються особисто вас. Захотіли чогось - відразу ж приступили до виконання. Тому що бажання - це енергія. І якщо ви відкладете його на кращі часи - енергія, природно, може почати знижуватися, поки ваша мрія зовсім не втратить актуальність.

Ось так і накопичується незадоволення. Особливо, якщо за фактом бажання не глобальні, а такі, що цілком швидко реалізовуються.

Загалом, дійте, іноді ризикуйте, але не стійте на одному місці, не наважуючись зробити крок.

А детальнішу інформацію про прокрастинации ви отримаєте тут.

Завершення

Будьте щасливі і, звичайно ж, в гармонії з собою і навколишнім світом!

А наостанок, рекомендуємо шанувати статтю, про закон рівноваги всесвіту.

Матеріал підготувала психолог Журавина Аліна

[7324] [1]

0

[7324] [1]

[7324] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати