11 причин примушуючих людей робити кар'єру "

11 причин примушуючих людей робити кар'єру "

Здрастуйте шановані читачі блогу! У інтернеті маса інформації про те, як досягти успіху, підвищити мотивацію до роботи, організувати пасивний доход, спланувати діяльність, щоб навчитися ефективно розпоряджатися своїм часом.

Зміст:

 • Причини
 • Самореалізуватися
 • Заповнити простір
 • Поліпшити якість життя
 • Виграти конкуренцію
 • Отримати увагу
 • Інвестувати в майбутнє
 • Реалізувати високі амбіції
 • Отримати віддачу
 • Впоратися із складними життєвими обставинами
 • Сформована система цінностей
 • Виправдати батьківські очікування
 • Завершення

Але це усе інструменти, які деяким абсолютно не потрібні. Тому що вони хочуть спокійного життя, без гонки за досягненнями і іншому.

Але є особи, які готові пожертвувати багатьом, тільки б досягти висот і стати відомими. І сьогодні ми спробуємо розібратися, навіщо люди прагнуть зробити кар'єру. Які причини штовхають їх багато працювати і віддавати велику частину життя професійному становленню.

Причини

Отже, в основному вони хочуть:

Самореалізуватися

І не просто самореалізуватися, а в деяких випадках і перевірити, а на що я здатний? Чи впораюся з такою відповідальністю і такими складнощами?

Досягнення дозволяють відноситися до власної особи з повагою. Підвищується самооцінка, чому з'являється більше енергії творити і діяти. Втілювати свої ідеї і бажання в життя.

До того ж просування по кар'єрних сходах - цей у будь-якому випадку розвиток. А, як ви знаєте, той, хто зупиняється на досягнутому і перестає отримувати нову інформацію, не хоче нічому навчатися - просто деградує.

Заповнити простір

Іноді трапляється, що людина з яких-небудь причин просто не в змозі залишатися наодинці з собою і своїми переживаннями. Приміром, якщо його захопило відчуття тотальної самотності. Тоді цілком природно, що він робитиме все, аби його не мешкати.

А заповнювати простір роботою у сучасному світі соціально прийнятно. На відміну від алкоголізму, наркоманії і інших видів залежностей.

Тому він засиджується в офісі допізна, що дозволяє йому досягати успіху, роблячи більше інших. А також уникати неприємних емоцій, які виникають при поверненні в порожню квартиру.

Або ж навпаки, коли удома його чекають, але зустрічі з рідними і близькими зовсім не приносять задоволення. Чому хочеться якомога більше часу провести без них.

Поліпшити якість життя

Той, хто любить комфорт і якість - прагнути заробляти великі суми. Адже не усім таланить народитися в забезпеченій сім'ї, більшості доводиться задіяти по максимуму свої ресурси і можливості, щоб досягти певного соціального статусу, тобто посаді, яка обіцяє непоганий прибуток.

Поки хтось просто мріє, засмучується, що йому не так повезло, як іншим і чекає, що прийде «добрий чарівник» і обдарує усіма благами, кар'єристи просто діють, прагнучи утілити в реальність свої бажання.

Виграти конкуренцію

Конкуренція буває за щось, тобто коли у разі перемоги обіцяє якийсь приз. Нехай навіть це просто визнання і повага оточення. А буває, що вона виникає заради самої конкуренції.

Ось тоді така особа вмить включається у будь-яке суперництво, прагнучи бути завжди краще за усіх. Відповідно, з часом її зусилля виявляються помітними і вона просувається по кар'єрних сходах далі і далі.

Отримати увагу

Досягаючи успіхів - людина опиняється в центрі уваги, яка особам, з деякою долею нарцисизму і демонстративними рисами вдачі просто життєво потрібна. Чому доводиться робити по максимуму, аби її помітили і визнали. Іноді навіть ризикувати.

Інвестувати в майбутнє

Деяких людей не турбує, що з ними статися через років 20, або навіть менше. Вони живуть сьогоднішнім днем і прагнуть задовольняти свої насущні потреби. А інших же навпаки, хвилює те, що чекає їх в перспективі. Тому вони заздалегідь намагаються підготувати, так би мовити, грунт. Щоб надалі виникало якомога менше турбот і клопіт.

Їм важливо відчувати себе у безпеці, розуміти, що через декілька років не доведеться «старцювати» у разі виникнення форс-мажорних ситуацій.

Ще вони хочуть забезпечити щасливе майбутнє своїм дітям, дати їм кращу освіту, рухоме або нерухоме майно, стартовий капітал.

Реалізувати високі амбіції

Люди мають різний тип темпераменту, є такі, у яких амбіції просто «зашкалюють». Вони жадають завоювати світ. І, що найцікавіше, зазвичай їм дійсно вдається здобути популярність.

За усього бажання вони просто не можуть коштують осторонь і дивитися, як інші досягають своїх цілей. Амбітні особи мають нескінченний потік енергії, яка і штовхає їх на досягнення.

Отримати віддачу

Якщо людина займається діяльністю, яка приносить користь навколишнім людям або тваринам, то окрім грошової винагороди, він отримує і емоційну віддачу. Що іноді для нього важливіше за гроші.

Тому що вдячність і розуміння, що ти комусь виявився корисний, хтось від тебе залежить, дає ресурс, натхнення працювати і вдень і вночі.

Приміром, це стосується лікарів, ветеринарів, волонтерів, які піклуються про безпритульних тварин, тримають розплідники і інше. Не усіх, звичайно, люди бувають різні, але ті, хто дійсно вкладається і любить свою професію, своїх підопічних - здатні досягти колосального успіху в цьому житті.

Впоратися із складними життєвими обставинами

Деякі обставини просто змушують викладатися на повну, наприклад, серйозна хвороба когось з членів сім'ї, оформлений кредит на машину, квартиру і інше.

У людини просто немає іншого виходу, окрім як майже цілодобово працювати. Особливо, якщо його зарплата не фіксована, а залежить від того, скільки він зробив.

Він розуміє, що якщо припинить працювати хоч на короткий проміжок часу - все зламається. Тому день у день, незважаючи на втому і самопочуття загалом, він вирушає добувати «їжу» своїй сім'ї.

Сформована система цінностей

Ми створюємо для себе певну систему цінностей, від яких відштовхуємося, приймаючи яке-небудь рішення. І якщо кар'єра в списку пріоритетів займає перше місце - людина завжди робитиме вибори в її користь.

Навіть якщо припаде, як мовиться, йти по головах. Тому що решта його не так цікавить і «чіпляє», як професійна стійкість, зростання, розвиток.

Виправдати батьківські очікування

Кожна дитина хоче отримати батьківське схвалення, похвалу. Оскільки зазвичай мама або папа є найбільш значимими для нього фігурами. Навіть якщо стосунки між ними не зовсім склалися. Чи ще гірше - когось з них немає в живих. Але образ усередині залишається назавжди.

І ось, якщо батьки хотіли, приміром, бачити свою дитину успішною, гідною, так би мовити, любові і поваги - він «з шкури лізтиме», але постарається виправдати їх очікування.

Найчастіше така ситуація трапляється з батьками, які не особливо уміють проявляти свої почуття.

Їх діти усе життя можуть намагатися довести, що вони хороші у своїй справі, натрапляючи кожного разу на знецінення. Яке може або мотивувати робити ще більше, або навпаки, здатися, визнавши, що і правда ні на що не придатний.

Завершення

Хочу звернути вашу увагу на те, що вказані вище причини є найбільш поширеними серед кар'єристів. Кожна людина унікальна, зі своєю життєвою історією, бажаннями і перевагами.

Тому будемо вдячні, якщо ви поділитеся коментарями, що саме вас спонукає робити все, а іноді і більше, щоб «побудувати» кар'єру, завоювати визнання і повагу.

Успіхів вам і звершень!

Рекомендуємо також шанувати статтю, про покроковий план побудови життя з чистого аркуша.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[7314] [1]

2

[7314] [1]

[7314] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати