Особливості механізмів психологічного захисту особи людини "

Особливості механізмів психологічного захисту особи людини "

Доброго часу доби, шановані читачі мого блогу! Нещодавно я опублікував на блозі статтю: «Кращі методи досягнення успіху які допоможуть нарешті повірити в себе». У рамках однієї статті все не уміщається, та і читати такі пости буде не зручне. Тому сьогодні я вирішив продовжити тему і детальніше розглянути, чому ж успіх людини залежить від нього самого.

Зміст:

  • Психологія досягнень
  • Внутрішні чинники
  • Самодисципліна
  • Здатність доводити почате до кінця
  • Конструктивна агресія
  • Здоровий глузд
  • Упевненість
  • Високий рівень розвитку
  • Висновок

Психологія досягнень

Психологія успіху людини в усіх починах включає дуже важливий компонент - відповідальність. Щоб досягти бажаного, необхідно чітко розуміти, що:

Ваше життя залежить тільки від вас.

Які рішення ви приймаєте, дії і чи в змозі відповідати за наслідки. Можете ознайомитися із статтею «Реальні історії успіху великого бізнесу зі світовим ім'ям і як вони починали», і тоді ви побачите, що усі керівники на початку свого шляху, а тепер вони вже мільйонери і мільярдери, не покладали надій на уряд, родичів, зв'язки або спадок.

Вони розуміли, щоб чогось досягти, важливо уміти спиратися тільки на себе і не чекати, що хтось полегшить їх ношу. Найцінніше, це внутрішнє знання того, що ніхто ніщо вам не повинен і не зобов'язаний допомагати. Інакше буде спокуса звинувачувати інших у своїх невдачах, шукати відмовки і виправдання. Успішна в житті і бізнесі людина завжди несе відповідальність за будь-які наслідки, а з невдач уміє виносити досвід і цінувати його.

І чим вона більша, тим більше риски і навантаження, тому спробуйте поступово збільшувати об'єм завдань, даючи можливість пристосуватися організму до зростаючого стресу і затратности внутрішніх ресурсів.

Внутрішні чинники

Давайте тепер розглянемо детальніше, які риси вдачі повинна мати людина, для того, щоб досягти висот і добитися очікуваного результату.

Один інститут психології в США проводив дослідження на виявлення зв'язку між рисами вдачі особи і її успішності. Опитані були більше 2 000 чоловік, які були удачливі в житті і роботі. У результаті було отримано 5 загальних рис вдачі, які були присутніми у кожного випробовуваного. Хочу заздалегідь сказати, що ці якості цілком можливо у себе розвинути, якщо ви задалися метою, готові розвиватися і докладати зусиль.

1.Самодисципліна

Для цього слід постійно діяти, без зупинки, встановити для себе чіткі межі виконання роботи і дотримуватися їх, не даючи собі можливості відволіктися або спасувати. Інакше, дозволивши собі розслабитися, з часом енергія піде на спад, і завдання сміливо можна буде записувати як невиконану, тому що вона втратить свою актуальність, і так з часом розгубляться інші завдання і намічені плани.

Навчіться протистояти спокусі відкласти справу на потім, при плануванні термінів виконання ви повинні враховувати час на відпочинок і форс-мажори, ось в них і намагайтеся укладатися.

Детальніше про самодисципліну ви можете шанувати на моєму блозі. Ось посилання.

2.Здатність доводити почате до кінця

Якби Стів Джобс здався на півдорозі, а у нього було дуже багато складних ситуацій, навіть коли його «вигнали» зі своєї ж компанії, то ми зараз би не раділи планшетам, смартфонам і іншим продуктам Apple, які він створив. Черга невдач не зупиняє успішну людину, високий результат - це сила його бажання і мотивації, здібності йти за своєю мрією не дивлячись ні на що.

Скільки важливих винаходів, що стоять, не упізнав світ, тільки тому, що генії зупинилися в декількох кроках до перемоги, не знайшовши в собі сили рухатися далі? Обзаведіться завзятістю, напористістю і упевненістю, адже сила волі - природжена здатність, яка є присутнім у кожного, і яку можливо розвинути.

3.Конструктивна агресія

Означає активний підхід до життя, інтерес до неї, ініціативність. Уміння налагоджувати стосунки, відстоювати свої права і думку. Конструктивна агресія штовхає людину на бурхливу діяльність, іноді навіть ризиковану, заради досягнення необхідного ефекту. У ній багато енергії, яку хочеться реалізувати, тому успішна людина прагнути завжди до більшого і не зупиняється на досягнутому. Він уміє швидко приймати рішення і не боїться відповідати за нього. Відмінність від деструктивної агресії в тому, що при конструктивній, особа уміє залагоджувати конфлікти, вести переговори і дискусії не руйнуючи іншого і власну ідентичність.

4.Здоровий глузд

Це дуже важливий компонент, супутній досягненням, періодично тестувати реальність для розуміння, чи під силу узяте завдання, чи в ту сторону рухаєтеся і взагалі об'єктивний погляд на процес з боку. Амбіції - це кінцево добре, але іноді за ними можна упустити важливі моменти, об які цілком можливо «спіткнутися» надалі. Частіше аналізуйте свої і чужі помилки, які-небудь ситуації, і розглядайте їх з декількох ракурсів для створення об'єктивної оцінки.

5.Упевненість

Завдяки ній створюється загальний настрій людини, орієнтований на благополучний результат своєї діяльності. У успішної людини позитивний образ мислення, він вірить у свої сили, навички і здібності. І навіть виникаючі перешкоди не в змозі зламати його моральний дух. Говоріть собі частіше, що ви впораєтеся і що все у вас вийти, це надаватиме рішучості і підніматиме «бойовий дух».

6.Високий рівень розвитку

Щоб добитися бажаного, необхідно дуже добре розбиратися у своїй галузі, постійно удосконалюючи свої навички і уміння, отримуючи нову інформацію і використовуючи її в діяльності.

Постійно оновлюючи і поповнюючи свої знання, ви будете стійкіші, а це допоможе бути завжди на крок попереду серед конкурентів.

Читайте книги, це посприяє багатому словниковому запасу, розвитку аналітичного мислення і уяви. А також концентрації уваги і зміцнить пам'ять. Люди, що добилися високих результатів грамотні, володіють діловим листом і уміють працювати з великим об'ємом інформації, вибираючи з нього тільки необхідне.

Для підвищення своєї продуктивності непогано було б освоїти техніку скорочтения. Детальніше ви можете шанувати на в раніше опублікованій статті, ось тут : «Як підвищити швидкість читання без втрати якості інформації для заощадження свого часу».

Висновок

Як ви могли помітити, успіх людини залежить тільки від нього самого, завдяки набору якостей і посиленої роботи, як над собою, так і у своїй діяльності. Тоді не буде необхідності чекати щасливого випадку або допомоги з боку. Цілком можливо добитися необхідного результату з нуля, спираючись тільки на свої ресурси, чого вам і бажаю.

На цьому у мене все, не забувайте підписуватися на оновлення і додавати статті собі в соц. мережі(кнопки знаходяться внизу). Поки, поки.

[451] [1]

6

[451] [1]

[451] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати