10 вправ для розвитку гнучкості розуму 

10 вправ для розвитку гнучкості розуму 

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Гнучкість розуму - це здатність швидко знаходити способи рішення проблем або завдань будь-якої складності. Аідлаштовуючись під обставини, враховуючи зміни в довкіллі і передбачаючи можливий розвиток подій.

Не кожній людині подібний тип мислення дан з народження, але його цілком можна розвинути. І сьогодні ми якраз розглянемо способи, завдяки яким ви навчитеся дивитися на ситуацію з різних сторін, робити вірні висновки і швидко приймати рішення.

Для чого нам потрібний гнучкий розум?

Він забезпечує виживання. Зверніть увагу, види, які не змогли пристосуватися до змін в зовнішньому середовищі, попросту вимерли, зникли.

Сучасна людина постійно знаходиться під ударом несподіваних, але жорстких змін.

І той, хто не уміє адаптуватися - переживає найсильніший стрес, який позначається на здоров'ї.

Деякі просто відчувають, що потрапили у безвихідь або пастку, якщо з'являється необхідність міняти стратегії поведінки, стиль життя і інше, чому втрачають стійкість і розуміння свого призначення.

А це загрожує тим, що може виникнути бажання втекти від реальності, чи то у будь-якого роду аддикцию, чи то взагалі, припинивши її, вчинивши самогубство.

Також він допомагає мислити об'єктивно, що означає - ширше. Це дозволяє критично оцінювати ситуацію і зберігати раціональність. Оскільки більшість суб'єктивних виведень не співвідносяться з реальністю, а лише є плодом особистих переконань і обмежень.

Позбавляє від страху. Не зовсім, звичайно ж. Але рівень тривоги буде значно понижений в порівнянні з людиною, яка не має гнучкості мислення. Страх виникає в моменти недоліку інформації.

Наприклад, коли особа не розуміє, до яких наслідків може привести зміна керівника. Нового вона не знає і цілком зрозуміло, чому випробовує тривогу. І це цілком нормально.

Але у тих, хто не відрізняється рухливістю розуму, ця тривога може вирости до такого рівня, що просто заважатиме виконувати свої обов'язки, що воднораз загрожує привести до звільнення.

Будь-які зміни викликатимуть занепокоєння і навіть страждання. А на здоров'ї подібний стан позначається в першу чергу.

А ще він є синонімом дипломатичності. Бути твердо упевненим у своїх переконаннях і стояти на своєму до кінця - не завжди вірно. Оскільки це провокує конфліктні ситуації.

Невміння визнавати помилки і проявляти зговірливість може навіть коштувати кар'єри. Налагодження стосунків - мало не головна складова в діяльності успішного бізнесмена. І не лише в його.

Вправи

Зустріч різних епох

Уявіть, що ви потрапили в далеке минуле або хтось з нього опинився у вашому сьогоденні. Як ви пояснюватимете про пристрій і застосування, цілком звичних для сучасних людей речей? Наприклад, як працює чайник і навіщо він потрібний?

Людина настільки звикає до предметів, що оточують його, що навіть не замислюється про те, як саме вони функціонують. Він приймає за даність те, що є, втративши цікавість і інтерес до нього.

Ця вправа може нагадувати розмову з дитиною, коли складно підібрати слова, щоб відповісти на цілком прості питання. Змусьте свій мозок попрацювати в новому руслі. Адже, як мовиться - усе геніальне просто.

Чом би не розширити межі свідомості, переставши гнатися за чимось нез'ясовним і складним, якщо звичайна бесіда з дитиною заводить у безвихідь і викликає подив, розгубленість?

Фантазия

Озирніться, що вас оточує? На що впав ваш погляд в першу чергу? Припустимо, це шафа. Спробуйте дати волю фантазії і уявити, яким він буде через 20 років, або навіть 100.

Зовсім нещодавно люди і подумати не могли, що матимуть можливість розмовляти по телефону в мить, коли знаходяться в дорозі, магазині, на роботі і інше. І не просто розмовляти, а навіть бачити при цьому один одного, робити фотографії і скрины екрану.

Так що відкиньте стереотипи і дозвольте собі мислити широко. Творчі люди якраз і створюють шедеври, дозволяючи собі експериментувати. Ось в чому проявляється гнучкість розуму. Не обмежуйте свою фантазію, хто знає, раптом ви теж придумаєте або удосконалите якийсь гаджет і інше.

Об'єднання

Поєднайте два абсолютно не сумісних, на перший погляд об'єкту. Можете знову озирнутися для пошуку натхнення.

Завдяки цій вправі і було створено маса креативних, універсальних предметів, таких як, ручки у вигляді квітки, чашки, які автоматично розмішують цукор або мають місце, куди можна покласти печиво з цукерками. Пуховики-ковдри, кросовки-ролики, пароварки і так далі.

Уважність

Займайтеся розвитком уважності і уміння концентруватися на чомусь, помічати дрібні деталі. Повір'я, це згодиться у момент пошуку рішення завдань, проблем. Навіть незначний нюанс може виявитися ключем до розгадки.

А якщо ви вважаєте себе досить уважною особою, дайте відповідь на питання:

  • Скільки сходинок необхідно здолати, щоб потрапити до вашої квартири або офісу?
  • За сьогодні яку кількість людей в червоних куртках ви зустріли?
  • А у білому взутті?
  • Що несла в руках людина, якої ви першим побачили, коли вийшли на вулицю?
  • Зможете назвати імена усіх, з ким довелося вітатися впродовж дня?

Закриті очі

При нагоді, коли знаходитеся у безпечних умовах, для виконання повсякденних завдань закривайте очі. Маленькі діточки дуже люблять грати в такі ігри. І дуже не даремно.

Вони допомагають навчитися добре орієнтуватися в просторі, відчувати своє тіло і налагоджують координацію. Почуття загострюються, отже, мозок отримує цілий потік нової інформації.

Спершу пробуйте роздягатися або одягатися із закритими очима. Прості маніпуляції, які ми вже здійснюємо на рівні підсвідомості, машинально, занурившись у власні думки, виявляються важкоздійснюваними.

Інтелектуальні карти

Почніть складати ментальні карти, які є схематичними малюнками. Вивчивши цей метод, ви зможете коротко фіксувати великий об'єм матеріалу, економлячи особистий час і ресурси. Він згодиться, як в роботі, так і в навчанні.

Окрім того, що вам стане простіше запам'ятовувати, учити щось, ви ще і додасте гнучкості своєму мисленню.

А знаєте як? Для створення цих карт необхідно задіяти в роботу дві півкулі мозку, творче і логічне. Оскільки окрім схем, використовуються малюнки, прості, для створення асоціативних зв'язків.

Іноземна мова

Займіться вивченням іноземної мови, неважливо, на який ляже вибір. Необхідність обробляти і засвоювати нову інформацію сприятиме формуванню нейронних зв'язків. А це запорука ментального здоров'я. І, звичайно ж, рухливості мозку.

Та і психологія людини така, що коли він стикається з новими умовами, його інтерес до життя і пізнання світу зростає, відповідно, з'являється більше енергії. А це сприятливо позначається на загальному розвитку і дозволяє досягати успіху, реалізовуючи свої бажання.

Мозковий штурм

Невміння швидко оцінювати ситуацію і приймати правильне рішення іноді призводить до невтішних наслідків. Починаючи від травм і закінчуючи скоєнням злочину.

На жаль, люди не проходять навчання тому, як слід поводитися в екстремальних, небезпечних для життя ситуаціях.

Мало хто знає, як розвинути в собі здатність тверезо мислити, коли навкруги паніка і хаос. Чи придумати, як вижити, якщо виниклий страх буквально паралізує, не даючи зрушитися з місця.

Тому напишіть список ситуацій, в яких вимагається діяти рішуче. Виберіть спершу одну з них і влаштуйте мозковий штурм, намагаючись максимально ужитися в роль, уявити, що дійсно в даний момент виникла небезпека.

І не критикуйте варіанти, які приходять в голову, виписуйте абсолютно кожну свою думку. Вже потім, як завершите збір інформації, піддаватимете її оцінці.

Творчість

Навіть якщо ви абсолютно не творча особа, спробуйте написати вірш або купіть фарби, кисті і зображуйте душевний стан на папері. Займіться орігамі, танцями, співом, в'язанням.

Загалом, чим завгодно, тільки дайте волю своїй фантазії. Творіть прекрасне і не дуже, нехай ви не умієте малювати, не варто себе зупиняти. Ніхто не чекає, що ви подаруєте світу якісь геніальні шедеври. Хоча і це не виключено.

Просто, коли надається свобода, особливо від всяких переконань, страхів, стереотипів, мозок починає генерувати масу ідей. А це сприятливо позначається не лише на його можливостях, але і загальному здоров'ї, самопочутті.

Чутливість

Прислухайтеся до своїх почуттів, оскільки інтуїція допомагає передбачати події, прогнозувати наслідки своїх дій і вчинків. Навіть приймати рішення, які складно прийняти, спираючись тільки на логіку.

Пограйте в екстрасенса, описавши характер людини тільки по зовнішності. Щоб можна було перевірити, вибирайте яких-небудь героїв у фільмі. Чи пробуйте вгадати, яким кольором машина проїде у вас у дворі.

У якому одязі прийде на побачення друга половинка. Який настрій буде у співробітників завтра з ранку. Загалом, придумуйте питання самостійно, залежно від того, в якій темі більше інтересу.

До речі, якщо до цієї гри підключити близьких людей, ви не лише спільно розвиватиметеся, але і проводити весело, активний час.

Рекомендація

Також, проходите різні онлайн тренажери. Наприклад викиум — це відмінний інструмент для розвитку своєї гнучкості розуму.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Якщо ви знаєте ще якісь вправи для розвитку гнучкості розуму, ділитеся ними в коментарях.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

Джерела:

 


Надрукувати