Як виробити потрібні життєві установки? "

Як виробити потрібні життєві установки? "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Життєві установки - це уявлення людини про себе і навколишній світ. Саме вони визначають його життя, то, наскільки він щасливий, гармонійний і здоровий.

Зміст:

 • Звідки вони беруться?
 • Рекомендації
 • Частина перша
 • Любов до себе
 • Самооцінка
 • Життєве кредо
 • Стосунки з протилежною статтю
 • Частина друга
 • Завершення

На жаль, іноді вони бувають негативними і заважають дихати повними грудьми. Не дають задовольняти потреби, чому виникають думки, що просто народився невдачливим.

І сьогодні ми розглянемо, яким чином можна змінити установки, що сформувалися, щоб приймати вірні рішення, які ведуть до успіху.

Звідки вони беруться?

Ми отримуємо життєві установки від батьків і інших значимих людей. Саме їх думки про щось ми підсвідомо «вбираємо» як губки в дитинстві. Тому що довіряємо, власний досвід в силу незрілості ще відсутній, тому доводитися спиратися на тих, хто вже його отримав.

Саме таким чином у людини формується уявлення про світ. Яке він згодом підтверджуватиме, закріплюватиме за допомогою власних проб і помилок.

Щоб було зрозуміліше, наведу приклад. Маленька дівчинка росла в сім'ї, де батько дозволяв собі випивати і бити матір. Вона бачила, наскільки нелегко мамі доводиться, яка, заспокоюючи і себе і дочку, говорила, що усі чоловіки такі, тому сенсу з ним розлучатися немає.

Підсвідомо отримавши подібні знання, дівчинка, ставши жінкою, в партнери вибирає виключно тих, хто має слабкість до алкоголю або проблеми з агресією.

Ці знання про те, що чоловікам не можна довіряти і що вони тільки приносять біль, підтверджуються вже власним досвідом. Який перетворюється в життєву установку «відношення небезпечні і важкі. У них не можна стати щасливою».

І скільки б разів вона не намагалася створити сім'ю, кожна спроба тільки підтверджуватиме негативні установки. Складно вибрати гідного і відповідного партнера, вважаючи, що таких у світі просто не існує. Чи їх одиниці, але вони вже зайняті.

Саме таким чином вірування формують нашу реальність. Ми неусвідомлено робимо вибори залежно від того, які пріоритети і цінності вбудовані в структуру особи.

Рекомендації

Частина перша

Отже, візьміть блокнот і запишіть відповіді на питання стосовно кожної сфери, яка вказана нижче.

Любов до себе

Що ви чули від рідних і близьких людей у свою адресу стосовно зовнішності? Якого ви самі були думки про те, як виглядаєте? Які частини тіла ви вважали своїм недоліком, а які перевагою?

Пишіть все, що приходить в голову, піддавати сумнівам і намагатися знайти пояснення ви будете пізніші. Деякі нюанси можуть бути витіснені з пам'яті внаслідок того, що викликали неприємні і складні почуття.

Ваше відношення до власного тіла проявляється у вигляді любові до себе. І якщо ви не в силах прийняти якісь свої фізичні особливості, прагнете бути схожими на інших, красивіших, на вашу думку осіб - ви нехтуєте собою. А це загрожує зниженням самооцінки, зажатостью в тілі і виникненням психосоматичних захворювань.

Коли людина соромиться себе, він не відчуває свободу. Він скутий і прагне або сховатися, або навпаки, виставити достоїнства, іноді перебільшуючи їх. Тоді найважливіші цінності ля його - зовнішність.

Тому що, приміром, батьки в дитинстві робили акцент тільки на ній. Викликаючи порою думки, що полюбити людину можна, тільки якщо він красивий. Тоді, прагнучи набути щастя, людина знущатиметься з організму за допомогою дієт, пластичних операцій. Витрачати усі заощадження на модний одяг і інше.

Якщо ж батьки з різних мотивів не захоплювалися своєю дитиною, роблячи акцент на його недоліках, то, як він зможе приймати себе таким, який є, коли у нього ніс кривуватий, або ноги, груди занадто великі або стирчить живіт?

Самооцінка

Які слова говорили в дитинстві значимі люди стосовно вашої особи? Як вони вас оцінювали? Говорили, що гордяться вами, або навпаки, що ви тільки ганьбите їх, тоді як інші діти як діти, радують своїх батьків?

Чули приказку про те, що якщо людину сто разів назвати свинею, він дійсно в це повірить? Складно піддавати сумнівам слова близьких людей, коли вони є авторитетними фігурами.

І якщо мама або папа критикували вас за помилки або вважали, що ви ледар і нічого в цьому житті не доб'єтеся, то, як можна повірити у свої сили і досягти успіху? Хіба що, якщо вирішити все робити наперекір і таки довести, що ви гідні поваги.

Але для цього доведеться присвятити життя безпосередньо тому, щоб досягти успіху в чомусь. І, на жаль, випустити з уваги інші сфери, випробовуючи незадоволення. Наприклад, повністю віддатися побудові кар'єри, забувши про створення сім'ї, відпочинку і на схилі віку виявити, що щастя те немає. Все є, а задоволення і радості немає.

Загалом, те, що вам говорили про ваш характер - має величезний вплив на вашу самооцінку і упевненість. Якщо вас підтримували - ви не боятиметеся труднощів. Якщо ж тільки і робили, що критикували - рішення зможете приймати, тільки спираючись на чужу думку, боячись негативної оцінки і засудження при кожній проявленій ініціативі.

Життєве кредо

Перерахуйте найбільш улюблені і часто вживані батьками приказки, прислів'я, гасла і девізи. Що вони вам розповідали про життя в цілому?

Як ви думаєте, ви повторили їх життєвий сценарій, або спробували збунтуватися і піти наперекір?

Життєве кредо безпосередньо залежить від того, що бачила дитина у своїй сім'ї, поки ріс. Якщо мама або папа скаржилися на те, що життя - це тяжка праця, досить складно отримувати від неї задоволення. Адже розслаблятися не можна, хіба мало в який момент вона влаштує перевірку і вирішить покарати.

Та і, коли рідні вважають гроші злом, припаде або їх зрадити, ставши поганим, але багатим, або жити від зарплати до зарплати, зате спокійним, що зберіг чесність і благородство.

Стосунки з протилежною статтю

Що вам говорив батько про протилежне поле? А мати? Якої думки дотримувалися бабуся і дідусь?

Ваше особисте життя безпосередньо залежить від послань, які ви від них отримували в дитинстві. Той, хто зайнявся своїм саморозвитком і навчився відрізняти, які думки являються безпосередньо його, а які виявилися «навіяні» думкою інших людей, вибере саме такого партнера, з яким буде щасливий.

Погодьтеся, складно створити сім'ю, коли є присутньою ідея, що жінкам потрібні тільки гроші, а чоловікам секс. Що ніхто не уміє зберігати вірність і щиро любити.

Частина друга

Тепер подивитеся на свої записи. По них ви зможете визначити, які пріоритети і цінності у вас сформувалися впродовж життя. Які з них заважають і роблять вас нещасними? Виділіть їх або випишіть на окремому листі. Ви працюватимете безпосередньо з ними.

Завдання - перетворити їх в позитивні, в деякому розумінні створивши аффирамации, які ви повторюватимете собі при кожній зручній нагоді. Головне, уникати використання частинки «не», інакше зусилля виявляться даремно.

Наведу приклади, щоб було зрозуміліше:

 • За що б я не взявся, у мене нічого не виходить - у мене виходить виконати задумане.
 • Гроші щастя не можуть принести - у мене виходить заробляти гроші і бути при цьому щасливим.

Детальніше про те, що таке аффирмации і як ними користуватися, ви дізнаєтеся натиснувши на це посилання.

Завершення

А наостанок хочу рекомендувати статтю, яка допоможе вам розглянути свої пріоритети. У ній вказаний список цінностей, на які повинен звернути увагу кожна людина, якщо хоче бути здоровим і відчувати гармонію в житті.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[7129] [1]

1

[7129] [1]

[7129] [1]

"

ТОП 10 вправ для поліпшення дикції і чіткості голосу "

ТОП 10 вправ для поліпшення дикції і чіткості голосу "

Всім привіт! Сьогодні ми розглянемо вправи для поліпшення дикції. Не кожна сучасна людина здатна похвалитися красивим, а головне чіткою вимовою слів. І навіть якщо особливо відчутних проблем у вас немає, тренування у будь-якому випадку підуть на користь

Зміст:

 • Трохи загальної інформації
 • Вправи
 • Оперний співак
 • Кульки
 • Вірші
 • Активізація живота і грудей
 • Олівець
 • Книга
 • Навантаження
 • Емоційність
 • Мозковий штурм
 • Метрдотель
 • Завершення

Трохи загальної інформації

Причини поганої дикції бувають різні, наприклад, природжені дефекти мовного апарату. У такому разі необхідно стабільно приділяти час тренуванням, в основному за допомогою логопеда.

Але найчастіше, як завжди, усі проблеми тягнуться з дитинства. У дитини мало шансів навчиться говорити красиво, коли з ним «сюсюкаются». Тобто, перекручують слова. Він не знає, як правильно, чому повторює за тими, хто його виховує.

Поступово, дорослішаючи, він, звичайно, починає вимовляти їх так, як необхідно, але проблеми з деякими звуками можуть залишитися. Тому що порушується артикуляція.

Покращувати дикцію необхідно, якщо ви хочете:

 • Щоб вас розуміли. Окрім уміння правильно виражати свої думки, важливо вимовляти слова чітко. Оскільки люди, які зустрічають вас уперше, можуть зазнавати утруднення в сприйнятті інформації. Особливо, якщо ви публічна особа або розмовляєте з людиною в місці, де досить шумно.
 • Справити враження. Красива мова і поставлений голос показують вас з кращого боку.
 • Звернути увагу. Будь-яка історія викликатиме інтерес і бажання слухати.

Вправи

Оперний співак

Бувало таке, що просто не хапає повітря, щоб закінчити пропозицію і виникає необхідність зробити терміново вдих?

Це досить поширена проблема, яка дуже заважає під час публічних виступів. Оскільки слухачі мимоволі напружуються, відчуваючи проблеми з диханням, ніби бажаючи допомогти ораторові.

Щоб позбавитися від цієї складності, пробуйте тягнути будь-який гласний звук максимально довго, скільки вистачить сил. Намагайтеся не міняти гучність, тональність. Спочатку це може бути навіть секунд 10, але з часом ви зможете витримувати і до 50 секунд.

Кульки

Розробляйте діафрагму, надуваючи кульки. Цей спосіб навіть прописують в якості реабілітації після пневмонії, бронхіту і навіть деяких операцій, як верхніх дихальних шляхів, так і на серці.

Під час вдиху верхні міжреберні м'язи підводять нижні ребра, за рахунок чого збільшується об'єм грудної клітки. А це якраз те, що треба, щоб закінчуючи промовляти слова, не доводилося ротом хапати повітря.

Тренуйтеся, коли вам зручно, головне, щоб кімната була провітрена. Також фахівці рекомендують дути кулі за годину до їди, щоб не погіршало самопочуття. Вони можуть бути різних розмірів і товщини. Вибирайте спершу тонкі, їх найпростіше надувати, поступово збільшуючи навантаження.

Вірші

Їх необхідно не учити, а читати вголос. Хоча перший варіант сприятливо позначиться ще і на вашій пам'яті.

Пошукайте складні, в яких багато слів з рядом приголосними, що стоять. Відмінно для цих цілей підійдуть творіння Маяковского.

Важливо читати не просто правильно і без запинки, але і з вираженням. За допомогою інтонації передаючи ті емоції, які вибраний вірш викликає.

Записуйте себе на диктофон, прослуховуючи потім запис, ви зможете помітити моменти, які вимагають уваги.

Активізація живота і грудей

Спробуйте із закритим ротом вимовити звук «м». Починайте тихо, поступово збільшуючи гучність. Ваші зв'язки напружуватимуться, відповідно, розвиватися.

При виконанні цього завдання покладете одну руку на груди, а другу на верхівку голови. Якщо відчуєте вібрацію під долоньками, значить, вам вдалося зловити своє природне звучання.

Олівець

Зазвичай актори використовують цей метод. Необхідно узяти звичайний дерев'яний олівець в рот і стиснути зубами. Після чого намагатися прочитати будь-який текст.

Якщо вам це завдання далося легко з першого разу, спробуйте його ускладнити, замінивши олівець на винну пробку.

Книга

Знаєте, як отримати красиву осанку? Треба помістити на голову важку книгу і пройтися по кімнаті, не впустивши її. Так от, окрім осанки, за допомогою цієї вправи ви зможете ще і удосконалити свою дикцію. Вивчіть декілька скоромовок і повторюйте їх, блукаючи по кімнатах. Рухи при цьому мають бути плавними, як і ваша мова.

Навантаження

Якщо ви без зусиль можете вимовляти слова, що складно вимовляються, і чітко, з вираженням декларувати вірші, настав час ускладнити роботу. Пробуйте розмовляти без запинки і затримки дихання під час фізичних навантажень. Наприклад, віджимаючись або бігаючи.

Більше полегшений варіант - нахилитися і ходити по кімнаті, ніби шукаєте щось на підлозі.

Емоційність

Візьміть будь-яку пропозицію і вимовляйте його, бажаючи забарвити кожну пропозицію якоюсь певною емоцією. Бажано робити це перед дзеркалом, щоб стежити за мімікою. Перегравати не варто, інакше відштовхуватимете співрозмовників, які визнають ваші старання за кривляння.

Обличчя обов'язково розслаблено. І тільки ваш голос повинен передавати ті почуття, що ви випробовуєте, вкладайте їх в кожне слово. Почати можна з ніжності, злості, розчарування, смутку, щастя і розгубленості.

Мозковий штурм

Щоб у бесіді було простіше формулювати думки і при цьому говорити чітко, спробуйте виконати легеню, на перший погляд вправа. Розминайте кожен палець і видавайте абсолютно все, що спадає вам на думку. Головне, щоб не було пауз. Необхідно протриматися в такому режимі хоч би п'ять хвилин.

Метрдотель

Візьміть книгу з іменами, або просто відкрийте список у будь-якому з гаджетів. Після чого уявіть, що ви є метрдотелем, який повинен назвати ім'я кожного гостя балу. Голосно оголосите, щоб присутнім не довелося перепитувати у людей, що поруч стоять, про те, що ви тільки що сказали.

Завершення

Наостанок хочу рекомендувати статтю, в якій вказані вправи для розвитку артикуляції в домашніх умовах. Її ви виявите, натиснувши на це посилання.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[7095] [1]

0

[7095] [1]

[7095] [1]

"

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.

Privacy Protected