Методики управління своїми думками і емоціями "

Методики управління своїми думками і емоціями "

Ради вас вітати, шановані читачі сайту! Сьогодні ми поговоримо про те, як управляти своїми думками. Адже саме від того, що людина думає, залежить те, як він живе.

Зміст:

 • Переваги
 • Методи
 • Біла кімната
 • Щоденник
 • Методика Тревиса Робертсона
 • Завершення

Можна фіксуватися на страхах і не помічати навколо себе щось прекрасне, світле і хороше. Таким чином, притягуючи негатив і переконувавшись, що світ дійсно небезпечний і несправедливий. А можна посилати у Всесвіт позитивне посилання, відшукуючи можливості замість обмежень. І просуватися вперед, отримуючи задоволення і радість від досягнень.

Так що, якщо ви більше схильні до песимістичних поглядів на навколишню дійсність і вирішили внести зміни у свій спосіб мислення - ця стаття саме для вас.

Переваги

Отже, якщо навчитися управляти своїми думками і емоціями, то окрім позбавлення від хаосу, який періодично твориться в голові, ви:

 • Станете усвідомленими і підвищите емоційний інтелект. Дуже важливо уміти прислухатися до себе і своїх почуттів. Це дає розуміння, в які моменти, на що і як я реагую. Відповідно, надалі можу вибирати, як діяти, щоб все-таки реалізувати свої потреби, а не спровокувати виникнення депресії.
 • Поліпшіть якість сну. Безсоння часто виникає унаслідок того, що людину долають обтяжливі думи. І чим більше він приділяє їм уваги, тим більше вони отримують владу над ним. Внаслідок чого з'являються фобії, тривога і розгубленість. Втрачається сенс існування і так далі. Відсутність повноцінного сну позначається на здоров'ї, оскільки ніччю сили не відновлюються, і тоді впродовж дня організму доводиться функціонувати на енергії, яка потрібна для внутрішніх процесів, поки не дасть про себе знати виснаження.
 • Досягнете спокою і відчуття внутрішньої гармонії. А хіба не в цьому полягає щастя? Зустрічаючи щодня в умиротвореному стані, людина помічає більше, ніж коли відволікається на рій думок в голові. А це говорить про те, що він дістає можливості, які ігнорують інші і просувається в кар'єрі, стосунках і так далі.
 • Поліпшіть пам'ять і увагу. Знову-таки, не відволікаючись на непотрібні процеси, ви концентруватиметеся на тому, що дійсно гідно вашої уваги.

Методи

Біла кімната

Уявіть, що ваша свідомість - це кімната. Абсолютно порожня і світла. У ній знаходиться двоє дверей. Через одну думку потрапляє до цієї кімнати, а через іншу покидає її.

Дихайте рівно, спокійно і глибоко. Ваше завдання - представити себе ученим, який просто досліджує, розглядає кожну ідею, яка виявляється поряд з ним. Не даючи оцінки. Тоді і почуття виникати не будуть. Окрім цікавості.

Так от, «покрутите» її, і, розглянувши з усіх боків - відпускайте. Услід прийдуть інші, яким також доведеться приділяти час.

Ця вправа дозволить вам зрозуміти, що насправді саме ви вибираєте, про що варто думати, а про що безглуздо. Якщо намагатися уникати страшних і тривожних ідей - вони нікуди не подінуться, тільки «житимуть» глибоко усередині вас, заважаючи дихати повними грудьми.

Щоденник

Візьміть аркуш паперу і пишіть все, що спадає вам на думку. Навіть якщо здається, що це повне марення. Потім розберетеся. Дайте волю своїм почуттям, свободу фантазії.

Так ви зможете «виколупати» з підсвідомості те, що дійсно важливо, і довести до рівня свідомість. Коли стане зрозуміло, що це таке і що з ним робити.

Хаос небезпечний відсутністю структури. Тому написавши про все, що тривожить, перечитайте і спробуйте розмежувати теми, проблеми. Простіше кажучи, «відокремите мух від котлет». Після чого ранжируйте їх, на перші позиції, визначивши найбільш складні і вимагаючі термінового втручання.

Ті ж, які викликають у вас паніку, занепокоєння, страх і тривогу, - піддайте раціоналізації.

Наприклад, можна жахливо боятися анаконд, але якщо вони не водяться в тому середовищі, де живете ви - шанс зустрічі з ними виявляється нікчемним. Тоді і інтенсивність переживань може знизитися. Логіка рятує в такі моменти.

Методика Тревиса Робертсона

Вона складається з п'яти кроків:

 1. Зупинка. Вам слід навчитися зупиняти потік думок. Впродовж дня ставте питання «Як я себе почуваю»?, «Про що саме я зараз думаю»?, «Чому»?.
 2. Визначення негативу. Спробуйте відшукати корінь проблеми, із-за якої ви тривожитеся і випробовуєте, смуток і так далі.
 3. Запис фільму. Мається на увазі, створіть в голові картинки, які відображають суть того, про що турбуєтеся.
 4. Ідентифікація брехні. Прогляньте свій ментальний фільм, приділяючи увагу кожної деталі. Ваше завдання - виявити неправдиві переконання, характеристики, тобто все, що спотворює реальність. Припустимо, вираження «Я невдаха» насправді є неправдою. Людині іноді таланить, іноді немає, комусь більше, комусь менше. Але щоб прямо постійно - не буває.
 5. Ідентифікація правди. Тепер настав час зрозуміти, а в чому ж тоді істина. Якщо узяти вищезгаданий приклад про неудачливість, то можна написати 10 фактів з біографії, коли людині все-таки таланило. Тобто, ваше завдання - написати певну кількість пунктів, які спростовують брехливе твердження.

Завершення

Наостанок хочу рекомендувати вам статтю про те, як позбавитися від нав'язливих думок. А також підписуйтеся на оновлення сайту, щоб завжди бути в курсі нової і цікавої інформації.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8762] [1]

27

[8762] [1]

[8762] [1]

"


Надрукувати