Обмеженість сприйняття людини : як дивитися на світ ширше? "

Обмеженість сприйняття людини : як дивитися на світ ширше? "

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Кожна людина на цій планеті унікальна, зі своїм набором характеристик, життєвого досвіду, знань і переваг. Але є те, що нас об'єднує - це способи, за допомогою яких ми отримуємо інформацію, пізнаємо світ.

Зміст:

  • Закони і методи, як отримати від них тільки користь
  • Мінімалізм
  • Образ - фон
  • Рекомендації
  • Завершення

Є особи, які в цьому процесі орієнтуються більше на зорові образи, іншим же більше до душі слухові або тілесні. Але в цілому обмеженість сприйняття проявляється однаково.

І сьогодні я хочу запропонувати вам розглянути так звані закони сприйняття, знання яких допоможе подивитися на світ ширше.

Закони і методи, як отримати від них тільки користь

Мінімалізм

  • Закон Хика. Чим менше інформації людиною необхідно обробити, тим краще він її засвоїть. Тобто, якщо ви приходите в магазин з дуже широким асортиментом, припустимо, взуттю, швидше за все, ви так і не зможете визначитися, що вам більше подобається. І приблизно третина товару, гідної уваги просто не помітите.
  • Закон Фікса. Точно також справи йдуть і з ухваленням рішення. Чим більше часу ми витрачаємо на те, щоб придумати найбільш кращий спосіб вирішення якогось питання, тим вище вірогідність того, що він буде неефективним і помилковим.

Тому, якщо ваша робота пов'язана з продажами - не перевантажуйте клієнтів інформацією, щоб не злякати. І у своєму житті спирайтеся більше на ідеї, що виникли першими в голові.

Це не означає, що не варто ретельно продумувати вірогідність результату подій, шукати найбільш оптимальні, ефективні способи, що дозволять заощадити час, сили і інші ресурси.

Просто пам'ятайте, що мають бути межі. Адже чим більше енергії йде на роздуми, тим менше її залишається на дії і бажання їх здійснювати.

Та і втома позначається, те, що ви могли зрозуміти за лічені секунди, у момент виснаження здасться чимось настільки складним, що ви кинете спроби його засвоїти.

Перемикайте увагу на те, що кардинально відрізняється від об'єкту, на якому ви намагаєтеся зосередитися. Адже чули про те, що кращий відпочинок - це зміна діяльності? Міняйте місцями фізичну і розумову працю, тоді ви доб'єтеся бажаних результатів в різних сферах свого життя, зробивши її гармонійнішою і цілісною.

Образ - фон

Наше сприйняття влаштоване таким чином, що найбільш важливі об'єкти виділяються, а то, що мало значимо, стає фоном. Начебто все і так зрозуміло, ми акцентуємо увагу на головному.

Наприклад, чи траплялося вам настільки захопитися бесідою, що те, що навкруги відбувається абсолютно переставало існувати? Щоб, несподівано замовкнувши, помітити, що, виявляється, більшість відвідувачів ресторану розійшлися? Чи що пройшло декілька годин після зустрічі, які пролетіли немов 5 хвилин?

Але є один нюанс, то, яким чином ми це головне визначаємо. Робимо ми це, спираючись на досвід, а то, що не знайомо або мало знайомо - вирушає у фон. Якщо, звичайно, воно не представляє інтересу.

І, щоб розширити межі свого сприйняття, вчитеся бути уважними до того, що відбувається за межами вашого інтересу.

Спершу спеціально сосредотачивайтесь на шумі, який навколо вас. Потім намагайтеся гарненько оглядітися, особливо в добре знайомих місцях.

Ви будете здивовані від того, як багато деталей залишилося без вашої уваги. Потім переходите до відчуттів. Тобто, прислухайтеся до своїх почуттів, емоцій. Тренуючись постійно, ви навчитеся робити це без яких-небудь зусиль.

Ігноруючи фон, ми іноді втрачаємо найважливіше. Помічати його, як мінімум, необхідно для нашої безпеки. Та і так ви зможете помітити усю красу світу, поглянувши на нього ширше.

Рекомендації

  • Сповільнюйтеся хоч зрідка. Особливо, якщо ваш темп життя швидкий. На високій швидкості складно оцінити красу того, що відкривається погляду пейзажу. Тим більше, встигнути обробити отриману інформацію і засвоїти її.
  • Живіть справжнім моментом. Це підвищить ваш рівень усвідомленості, що, у свою чергу, розширить горизонти сприйняття навколишньої дійсності. Переходьте по цьому посиланню, там ви отримаєте детальні рекомендації, як навчитися принципу «тут і зараз», не ігноруючи реальність.
  • Грайте в почемучку. Ставте собі якомога більше питань. Ви адже не можете знати про все, що відбувається у світі, що як влаштовано, вірно? Хоч би раз на день виділяйте час на цей процес. Можете підключати до такої гри близьких людей, разом намагаючись придумати якомога більше незвичайних варіантів, припустимо, використання звичайного стільця. Приміром, що станеться, якщо його просто прив'язати до крила літака, або скинути з моста у воду?

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочу нагадати - щоб ваше сприйняття не було обмеженим, йдіть за своїм інтересом. Дозвольте собі бути цікавим і допитливим.

Намагайтеся щодня дізнаватися щось нове, тоді у вас пропаде необхідність шукати способи і методи, щоб дивитися на світ ширше. Живіть і насолоджуйтеся кожним днем, реалізовуючи свої потреби і бажання.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8709] [1]

10

[8709] [1]

[8709] [1]

"


Надрукувати