У чому причина відсутності результатів після тренінгів по саморозвитку? "

У чому причина відсутності результатів після тренінгів по саморозвитку? "

Всім привіт! Сьогодні ми спробуємо розібратися, чому не допомагають тренінги саморозвитку. Адже зараз складно зустріти людину, яка не побувала хоч би на одному у своєму житті. Хтось робить це свідомо, когось направляють з роботи, рекомендують в процесі навчання і так далі. Неважливо, як на них потрапляють, об'єднує усіх людей іноді одне - повна відсутність результатів.

Зміст:

  • Причини
  • Відсутність відповідальності
  • Відсутність усвідомлення своїх цілей і потреб
  • Економія
  • Завищені очікування
  • Завершення

Причини

Відсутність відповідальності

Коли ми захворюємо і вирушаємо в лікарню, то розраховуємо на допомогу. Що медичні працівники знають, що і як лікувати. Їм не потрібні наші вказівки і інше.

Так само, відвідуючи тренінги, людина думає, що ведучий є фахівцем своєї справи і якимсь дивовижним чином передасть знання і навички, які згодяться в подальшому житті.

Але чаклунства не буває, яким би професіоналом не був тренер, відповідальність за результат необхідно брати і на себе. Так само йдуть справи і з лікуванням.

Просто консультація може допомогти, хіба що іпохондрикам, тобто особам, які жадають уваги і придумують собі хвороби, цілком реально випробовуючи погіршення здоров'я і болі. У інших же випадках призначають лікування.

І якщо вам прописали прийняття певних медичних препаратів, погодитеся, безглуздо чекати одужання, абсолютно не виконуючи рекомендацій лікаря.

Загалом, бажаних результатів досягає зазвичай той, хто розуміє, що доведеться докласти зусилля і гарненько потрудитися. А, не зайнявши позицію пасивного спостерігача, періодично позіхаючи, чекати, коли станеться диво. Що тренер, немов по вай-фаю передасть йому необхідні дані і переустановить програму, модернізувавши базові налаштування.

Відсутність усвідомлення своїх цілей і потреб

Якщо ви вирушаєте на тренінг саморозвитку, бажаючи просто весело провести час - те, швидше за все, саме це з вами і станеться. У кращому разі.

Часто люди, що не усвідомили, з якими вони очікуваннями і які саме цілі переслідують, випробовують роздратування. Їм просто нудно і не так, як хотілося б. Тому що, якою б смачною цукерка не була, якщо хочеться солоної рибки - солодкість буде закинена чимдалі. Тим більше, якщо ще не вдалося ідентифікувати бажання. Тоді все буде не смачно і не те, якщо це не риба.

Точно також же може бути знецінений тренер(ну, наприклад, не такий вже він і професіонал), інші учасники(дурні, які займаються фигней і вірять шарлатанові) і взагалі, сама наука.

Складно дійти до місця призначення, не володіючи інформацією про нього. Правда? Знаючи адресу і вихідну точку, ми прокладаємо маршрут.

Тому обов'язково досліджуйте свої цілі і бажання, щоб у результаті не опинитися в числі обурених, які просто викинули гроші на вітер. А корисних знань і навичок не отримали.

Можете скористатися рекомендаціями з цієї статті. Там вказано не лише, як формувати цілі, але і планувати, розставляти пріоритети, вибирати найбільш оптимальні способи рішення завдань.

Економія

На жаль, ситуація з тренінгами йде як в анекдоті про психіатричну лікарню: «Хто перший наділ халат, той і доктор». Ринок надання психологічних послуг буквально переповнений. І в основному так званими фахівцями, які не мають освіти.

Нехай у них відмінно розвинене ораторське мистецтво, інтуїція і інше. Безпосередньо знань в цій області у них немає. Разом з дипломом.

Тобто, ви самі розумієте, купити дуже дешевий або сумнівного виробництва продукт і чекати, що він буде якісним - щонайменше, безглуздо.

Так що будьте уважні у виборі програми, на яку бажаєте відправитися. Ви маєте повне право на отримання інформації про структуру тренінгу і освіту ведучого.

Завищені очікування

Якщо людина, ігноруючи реальність, починає чекати надто багато - він навряд чи це отримає. Так, нас учать мріяти без меж і розраховувати на максимально кращий результат у будь-якій діяльності.

Але вирушаючи в продуктовий магазин з наміром купити там фен - не зовсім вірне рішення. Тоді і настрій буде зіпсований від розчарування, і відношення з продавцями, яким доведеться витримати потік злості, що не торгують електроприладами. Але головне - буде втрачено час і не вирішено завдання.

Девіз: «Ми не шукаємо легких шляхів», в цій ситуації не працює. Вірніше, абсолютно не потрібний. Ставте перед собою цілком здійснимі цілі - і тоді ви напевно їх досягатимете. Яким би не був тренер професіоналом - він обмежений темою, часом. І, якщо згадати перший пункт - не є магом, що виконує бажання.

Завершення

І наостанок хочу нагадати, що кожен з нас є унікальною особою. І те, що один засвоїть за день, іншому доведеться «виношувати» усередині, перш ніж він зрозуміє сенс, набагато більше часу. Іноді і не день, і не два, а цілими роками.

Саморозвиток - не легкий процес. Але украй необхідний і захоплюючий. Так що не зупиняйтеся на досягнутому, а наповнюйте своє життя новими яскравими фарбами!

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8733] [1]

5

[8733] [1]

[8733] [1]

"


Надрукувати