Чому найважча робота - це робота над собою "

Чому найважча робота - це робота над собою "

Здрастуйте, шановані читачі! Сьогодні ми спробуємо розібратися з тим, чому найважча робота — це робота над собою.

Адже для цієї справи потрібна не просто мотивація, внутрішні ресурси і чітко сформована мета, а і ряд інших важливих складових. Які в комплексі і дозволяють досягти бажаних результатів в просуванні власних інтересів. Так от, давайте розглянемо їх детальніше.

Так чому ж?

Мужність

Необхідно мати мужність, щоб подивитися в очі власним обмеженням і недолікам. Визнати, що в чомусь я не дотягую, а десь здійснюю помилки, тому доведеться зібратися з силами і приступити до роботи над собою.

Тобто, не просто змінити стиль поведінки, який, приміром, не приносить бажаних результатів, а лише віддаляє від мети. Але і подивитися інакше на ситуацію, щоб з'явилося абсолютно інше бачення, яке спричинить і інші реакції.

Те, що, припустимо, завжди дратувало в чоловіку, стане зрозумілим і викличе навпаки, співчуття і бажання підтримати його.

Воля

Без сили волі теж нікуди. Особливо в спорті. Іноді доводиться докладати нелюдські зусилля, щоб продовжувати виконувати завдання незважаючи не лише на лінь, але і біль. Тому що робота над собою - це не обіцянка почати бігати з понеділка, або вирушати на тренування раз на півроку, за бажанням.

Це щоденна наполеглива праця, яка іноді здається абсолютно безрезультатною, даремною. З множиною підводних каменів, які не були враховані при ухваленні рішення занурюватися.

Ризикована

Окрім мужності не варто забувати ще і про готовність ризикувати. Ці два поняття трохи схожі, але при цьому дуже розрізняються.

Зібратися з думками і зробити перший крок назустріч змінам - треба не лише дуже сильно захотіти їх, але і заздалегідь узяти на себе відповідальність за результат. Тобто, що може вийти зовсім не так, як хотілося. І тоді нове не радуватиме, а до старого не повернутися.

Усвідомленість

На жаль, не кожна людина здатна прислухатися до власних бажань, потреб, помічати почуття, які виникають і інше. Чому часто трапляється, що на якомусь етапі життя він розуміє - я втратив смак і не знаю, куди хочу рухатися, чим займатися.

Це насправді нелегка праця, постійно відстежувати зміни у своїх перевагах. Особливо, якщо вони незначні, але згодом можуть зіграти важливу роль.

Ми не стоїмо на місці, і на пізнання граней власної особи може піти усе життя. Тільки представте, як багато роботи доведеться зробити, щоб хоч трохи з собою познайомитися?

Це тільки на перший погляд просто, а спробуйте відповісти на такі питання:

  • Від чого я радію?
  • Що мене розстроює?
  • Що допомагає мені набути спокою?
  • Чому я люблю цю людину? Що такого цінного я від нього отримую, що сміливо можу стверджувати - він мені дуже доріг?

Стабільність

Одноманітність викликає нудьгу, хтось не уміє утримуватися в стосунках, комусь нестерпно виконувати монотонну роботу. Стабільність дарує відчуття безпеки, що у цьому світі, в житті є те, на що я можу спертися. Що не зникне, не розчиниться в повітрі.

Але досягти її не кожному під силу, що надає їй більшій цінності.

Завершення

І нехай процес саморозвитку - зовсім важкий, а місцями і непосильна праця, але хто сказав, що буде легко?

Діліться своїми роздумами, нам цікава ваша думка.  Ми усі дуже різні, з різною життєвою історією, так давайте разом спробуємо відповісти на це питання, чому ж так складно працювати над собою?

Рекомендуємо також шанувати статтю, про те як перестати звертати увагу на дрібниці і перестати нервувати із цього приводу.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8501] [1]

5

[8501] [1]

[8501] [1]

"


Надрукувати