6 обов'язкових для розвитку сфер в житті людини "

6 обов'язкових для розвитку сфер в житті людини "

Всім привіт! Ми сьогодні поговоримо про те, які 6 сфер життя людини існує. Тому що щастя не досягти, якщо хоч одна з них виявиться без уваги.

Зміст:

  • Сфери
  • Здоров'я
  • Стосунки, як особисті, так і соціальні
  • Саморозвиток
  • Кар'єра і матеріальне забезпечення
  • Духовність
  • Відпочинок
  • Завершення

Зустрічали людей, у яких, здається, є все, окрім радості? Ніякі гроші не здатні принести її, якщо інші його потреби в ізоляції, хоч би тому, що він не усвідомлює їх. Точно також і з духовністю, якщо не досить фінансів, особа зазнаватиме утруднення.

Сфери

Здоров'я

Коштує на першому місці, тому що, як ви знаєте, хороше самопочуття - це запорука того, що людина буде активна, здатна виконувати свої життєві завдання. Тому йому важливо приділяти досить багато уваги. При постійно супроводжуючих болях або обмеженнях в рухах особливо не побудуєш кар'єру і не налагодиш соціальні зв'язки.

Тому займайтеся спортом. Фізичні навантаження «подарують» вам витривалість, великий рівень енергії, та ще і рельєфність м'язів, якщо вони будуть стабільними.

Стежте за тим, що споживаєте. Оскільки багато продуктів не то що, не несуть користі нашому організму, але ще і завдають непоправної шкоди.

Пийте тільки добре очищену воду. Відмовіться від газованої води, соків, які можуть стояти роками і так далі.

Йога, медитації і всяка духовна техніка допоможуть зіткнутися зі своєю душею, налагодивши роботу усіх систем і органів безпосередньо у фізичному тілі.

Позбавляйтеся від шкідливих звичок, таких як паління, вживання наркотичних речовин, алкоголю і інше. Це спосіб завдати собі шкоди, знищити себе, тільки не особливо радикальними методами, а пролонговано, поступове.

Про те, як почати вести здоровий спосіб життя, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Стосунки, як особисті, так і соціальні

Без близькості, розуміння того, що у цьому світі є люди, яким ти дорогий і цінний, - дуже складно жити. Сім'я - це опора, фундамент, на якому будується усе інше. Тобто, кар'єра, хобі, дружні стосунки і так далі.

Будувати стосунки - це насправді дуже нелегка праця. Необхідно уміти не лише давати, але і брати, щоб зберігати баланс, гармонію. Також украй важливо постійно вкладатися в них. Інакше вони просто перестануть існувати в тому форматі, який вдалося досягти завдяки наполегливим обопільним старанням.

Причому в цю сферу включені не лише стосунки з чоловіком або дружиною, але і з батьками, дітьми і іншими родичами.

І що найскладніше - кожен з нас є унікальним, з якоюсь своєю окремою життєвою історією, отриманим досвідом, перевагами, поглядами на життя, пріоритетами і обмеженнями.

Чому, незважаючи на виниклі почуття любові досить непросто знайти ресурси, щоб знаходитися поруч, не ранити і не ранитися об партнера, тільки тому, що він інший і чогось не розуміє, не дивиться на речі так, як ви.

Зберегти гармонію в сім'ї непросто, але можливо. Треба дійсно постійно прислухатися як до себе, так і до коханої людини, помічати його і приймати таким, яким він є. Тому хочу запропонувати вашій увазі цілу рубрику «Відношення», можливо, інформація, вказана там, допоможе вам впоратися з якимись складнощами безпосередньо у вашій сім'ї, що дозволити зробити кожного з її членів щасливими і спокійними.

До речі, соціальні зв'язки також важливі. Тобто, стосунки з колегами, друзями, знайомими і навіть просто продавцями в супермаркеті, з якими перетинаєтеся щодня. Вони дарують різні емоції, нову інформацію, досвід.

Так, у інших людей цілком можна підглянути якісь способи, які допомагають справлятися з труднощами, спілкуватися, формувати контакти. Адже саме завдяки зв'язкам нам простіше досягати бажаного. Тому що оточення може допомогти в тих питаннях, з якими самостійно доведеться розбиратися набагато довше.

Існує навіть термін нетворкинг, який означає це уміння, обзаводитися корисними знайомствами.

Саморозвиток

Якщо людина не прагнути до розвитку, не бажає пізнавати щось нове, удосконалюватися і долати власні обмеження - це дуже сумно. Тому що, врешті-решт, його осягне деградація.

А якщо простими словами - він почне втрачати навіть ті знання і уміння, які мав раніше. Поступово нагадуючи більше тварини, що керується інстинктами, чим людини розумної.

Неважливо, якого рівня розвитку вам вдалося досягти, ніколи не можна зупинятися. Як мовиться, немає межі досконалості. Сучасний світ повний інформації, ніщо не коштує на місці, тому так важливо намагатися «бути на хвилі», стежити за оновленнями і не забувати про навчання різним навичкам.

Припустимо, ви умієте читати. Це прекрасно і значно полегшує життя. Але буде кращий, якщо ви навчитеся робити це максимально швидко, устигаючи ще і обробити отриманий матеріал, засвоїти його і відкласти в довготривалу пам'ять. Погодьтеся, інші завдання ви почнете завдяки здатності скорочтения виконувати набагато швидше, правда, адже?

Пізнавайте себе, тому що ніхто інший так добре з вами не знайомий, як ви. Знайомлячись з власними куточками особи, ви розумітимете, в які моменти проявляються одні риси вдачі, а в які інші. Від чого ви приходите в захват, або засмучуєтеся. З чим доки не в силах впоратися, а що навпаки, виконуєте з легкістю. Маючи емоційний інтелект, який цілком можна розвинути, вам набагато простіше даватимуться інші сфери життя.

Загалом, що я розповідаю, переходьте по цьому посиланню і займайтеся власним розвитком залежно від інтересів і обмежень, з якими бажаєте впоратися. А приклади осіб, які розуміли, що в саморозвиток варто вкладатися по повній. І які змогли досягти колосального успіху, незважаючи на труднощі в життя і навіть відсутність базової або вищої освіти, ви знайдете тут.

Кар'єра і матеріальне забезпечення

Фінансова сторона життя також не має бути проігнорована. Інакше інші сфери постраждають. Складно адже стежити за здоров'ям, якщо на лікування бракує грошей. Як і займатися саморозвитком, не маючи можливості придбати книгу, навіть в електронному варіанті. Будувати сім'ю, народжувати дітей і так далі.

Як би хто не відносився до грошей - це в деякому розумінні, безпека. Вони забезпечують нам її, як і комфорт.

До того ж, якщо особа не здатна заробляти досить - падає її самооцінка. Нестача грошей на потреби викликає тривогу і занепокоєння, а як слідство стрес і депресію.

Та і становлення як професіонала для багатьох є ключовим етапом в житті. Оскільки не виникає до себе поваги, коли не вдається отримати визнання з боку.

На жаль, трапляється, коли людина просто не змогла виявити те, що йому вдається краще всього, що цікаво і викликає натхнення. Тоді погодитеся, складно досягти кар'єрних висот.

Тому що запорука професіоналізму - це не лише бажання запрацювати, але і уміння отримувати задоволення від процесу роботи. Коли вона захоплює, інтригує, мотивує на досягнення і подальше зростання. Викликає цікавість спробувати інакше, придумати щось нове, загалом, поекспериментувати.

Ознайомтеся з рубрикою «Фінанси», якщо бажаєте поправити своє матеріальне становище, але доки не особливо розумієте, як це зробити.

Духовність

Піклуючись про тіло, ні в якому разі не варто забувати і про душу. У поняття духовність прийнято включати такі компоненти, як усвідомленість, безумовна любов, віра і відчуття внутрішньої рівноваги.

Той, хто розвинений духовно - менш схильний до різних захворювань. Хоч би тому, що не утримує почуття, усвідомлюючи їх і проявляючи цілком адекватно згідно ситуації. Він розуміє мету своїх і чужих вчинків, мотиви поведінки. Приділяє увагу не лише зовнішній оболонці свого тіла, але і внутрішньому світу. Така людина здатна любити, цінувати і берегти. Накопичувати, ділитися, розподіляти і позбавлятися.

Спробуйте ознайомитися з цією статтею, можливо, вона згодиться вам в розвитку власної духовності. Чи хоч би чіткіше пояснить, з чого вона таки полягає.

Відпочинок

Подорожі, хобі і зайняття тим, що доставляє радість, задоволення, здатні подарувати не лише масу енергії, але і надихнути на подальші досягнення. Не поповнюючи ресурси, особливо довго не протриматися на плаву.

Від втоми і втрати натхнення, інтересу навіть до улюбленої раніше діяльності досить складно показувати результат.

Можна довго корпіти над однією справою, не даючи собі можливості видихнути, зробити паузу. А можна навпаки, перемкнути увагу, розслабитися, зайнятися чимось іншим. І тоді за короткий проміжок часу впоратися навіть з особливо складним завданням. А все тому, що вдалося набратися сил, енергії.

Так що обов'язково щодня хоч би півгодини виділяйте на те, що ви любите, що приносить вам радість і щастя, відчуття задоволення і наповненості.

Завершення

Якщо ви хочете зрозуміти, яка саме з сфер потребує вашої уваги. Чим саме варто зайнятися в першу чергу, пропоную вам методику, яка називається колесо балансу життя. Вона досить наочно вказує на сильні і слабкі сторони. Вам не доведеться вираховувати результати за допомогою складних математичних формул і інших.

Просто малюєте круг, вказавши в якості спиць ті сфери, які вважаєте безпосередньо цінними для себе. А потім дивитеся, чи зможе це колесо котитися, або якісь його грані недостатньо рівноцінні.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8529] [1]

16

[8529] [1]

[8529] [1]

"


Надрукувати