Як перестати нервувати і звертати увагу на дрібниці? "

Як перестати нервувати і звертати увагу на дрібниці? "

Всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про те, як перестати звертати увагу на дрібниці. Адже іноді трапляється, що буквально все дратує і виводить з себе, або як засяде неприємна ситуація в голові, що ну ніяк не позбавитися від думок про неї.

Зміст:

 • Причини і методи, як їх усунути
 • Втома
 • Що робити?
 • Особисті обмеження
 • Що робити?
 • Перфекціонізм
 • Що робити
 • Професійне вигорання
 • Що робити?
 • Криза
 • Що робити?
 • Завершення

А це заважає, відволікає від роботи і здатності прислухатися до своїх бажань, не дає раціонально мислити і відчувати твердий грунт під ногами. І звичайні ради: «Не звертай уваги», «Та забудь» і інше не допомагають.

Тому що в нашому організмі немає такої кнопочки, яку можна натиснути, і він розслабиться, перемкнеться на інше завдання. І зусиллям волі такого результату також не досягти. Але є способи, які допоможуть повернути собі спокій і ясність думки. Отже, готові?

Причини і методи, як їх усунути

Втома

Причиною зацикленості, що найчастіше зустрічається, на дрібницях є втома. Організм просто вичерпав ресурси, які раніше допомагали бути стійкими і тримати курс вперед. Чому навіть нічого не значуще слово здатне ранити, вивести з себе.

Ось представте дерев'яні бруски від гри «Дженга», з яких необхідно збудувати вежу. А потім по одному діставати, намагаючись зробити це так, щоб вона не завалилася. І якщо позбавити її основних, які служать фундаментом, то тоді уся споруда хитатиметься до тих пір, поки зовсім не втратить стійкість і не завалиться.

Точно також йдуть справи з нашою стрессоустойчивостью і здоров'ям в цілому. Навіть щонайменша складність може вибити з колії, коли немає сил, енергії справлятися з нею. Тут вже, як ні намагайтеся, а не нервувати не вийде.

Що робити?

Відновлюватися і відпочивати. Ні гасла, ні позитивні установки і спроби відволіктися не допоможуть. Тому, незважаючи на дедлайни і аврали, виділите час, щоб зробити паузу. Повірте, коли ви будете повні енергії, ви зробите набагато більше, ніж робите зараз без перерв.

Відсипляйтеся, якісний сон - це запорука хорошого самопочуття, настрою і працездатності. Відрегулюйте свій режим, харчуйтеся корисною їжею, щоб не просто вгамувати голод і набити шлунок. Але і отримати речовини, мінерали і вітаміни для повноцінної роботи усіх систем.

Займайтеся спортом. Як би парадоксально це не звучало, але фізичні навантаження навпаки, надають більше енергії і зміцнюють організм.

Якщо ви відчуватимете себе повним сил, то зможете спокійно реагувати не то що на різні дрібниці, але і серйозніші проблеми і конфлікти. Тобто, не ранитиметеся і не «зависатимете», а навпаки, адекватно них оцінювати і справлятися з ними.

Детальнішу інформацію про здоровий спосіб життя ви отримаєте, якщо натиснете сюди.

Особисті обмеження

Немає ідеальних людей, у кожного з нас є свої певні слабкості, обмеження. І це нормально. Життєві історії різні, але кожна їх їх залишає слід на характері, сприйнятті навколишньої дійсності. Та і в стосунках мають вагоме значення.

Наприклад, особи, які не відчували в дитинстві батьківської любові на собі, уваги - в дорослому житті можуть ранитися об байдужість. Або не зможуть насичуватися тими почуттями, які їм дарує партнер. Чому гостро реагують на будь-яку дрібницю, яка розцінюється як ознаку того, що любов пройшла.

Хоча за фактом інша людина просто знаходиться в іншому стані, бажання якого в даний момент не співпадають з потребами цієї особи.

Припустимо, дружина засмучувалася через сварку з подругою, чому увечері, прийшовши додому сумує і знаходиться у своїх думках. Чоловікові ж хочеться, щоб вона, як і раніше веселилася, піклувалася про нього і інше. Але, замість того щоб прояснити, як вона себе почуває, він «чіпляється» за будь-яке її слово або дію, що доводить факт охолодження почуттів до нього.

Що робити?

Працювати над собою, постійно, безперервно і не боячись дивитися правді в очі. Зверніться до психотерапевта, який зможе бути поруч в такі моменти і підказувати, та просто бути присутнім поруч в такі непрості моменти зустрічі з самим собою.

Якщо ви здолаєте свої обмеження, помітите точки, які викликають біль і занепокоєння, усвідомите, чому вони у вас виникли - тоді і проблем з дратівливістю і зацикленістю не буде.

Ви просто відпустите те, що тривожить, відповідно, зможете заповнити простір, що звільнився, чимось іншим, приємним і корисним.

На цьому сайті є розділ «Саморозвиток», спробуйте ознайомитися із статтями, які в нім вказані. Можливо, ви виявите саме те, що вам необхідно і що допоможе просунутися.

Перфекціонізм

Це стиль поведінки, характеру, коли у людини занадто завищені вимоги, як до себе, так і до своєї діяльності. Навіть незначне неспівпадання з очікуваним чином його здатне розсердити, вивести з рівноваги.

Девіз перферкциониста : «Або ідеально, або ніяк». І точка. Проблема виникає тоді, коли так завищені вимоги торкаються і людей, що оточують його. У такому разі йому простіше зробити щось самому, чим довірити іншим. І тоді витікає наступний момент - втома. Складно адже абсолютно зі всім справлятися самостійно.

Найбільш поширений приклад - це коли свекруха постійно невдоволена своєю невісткою. І борщ вона варить не так, і за чоловіком своїм неправильно доглядає, сорочки не допрасовує, працювати на знос примушує, плюс ще і дітей не правильно виховує. І як би та не старалася, догодити їй ніяк не вийде. Як і самій свекрусі бути простіше, не такою вимогливою і вимогливою.

Що робити

Доведеться навчитися помилятися. Вірніше, спокійно відноситися до своїх недоліків і прощати нездатність щось робити, правильно приймати рішення і інше. Також додайте у свій щільний графік хоч би декілька справ, що приносять задоволення.

Чим частіше ви його випробовуватимете, тим простіше відноситиметеся до реальності і людей, які в ній знаходяться.

Вчіться помічати старання близьких про вас потурбуватися, саме їх бажання, бо як це виходить.

Загалом, існує маса способів узяти під контроль свій перфекціонізм і почати насолоджуватися життям.

Професійне вигорання

Зазвичай воно трапляється у людей допомагаючих професій, до яких відноситься медицина, освіта, психологія і так далі. Воно трохи граничить з втомою, попереднім пунктом, але і має масу відмінностей.

Якщо ви вигоріли на роботі, тобто, втратили до неї інтерес, випробовуєте величезний опір вранці збиратися на неї - те просто звичайний повноцінний сон не допоможе відновитися.

Це не фізична втома, а емоційна. І може привести не лише до відходу з професії, але і довести до депресії, у важких випадках і до спроб вчинити суїцид.

Все-таки це дуже складно, одного разу усвідомити, що вибрав не ту сферу діяльності, що стільки років витратив на навчання тому, чим насправді не хочеться займатися. Або ж що дійшов до точки, далі за яку зрушитися ну ніяк не виходить.

Що робити?

Важливо зробити перерву, узяти відпустку, відволіктися. Спробувати відновитися, поспілкувавшись з близькими людьми, які зможуть вислухати, не поранивши своїми радами, а лише поділитися досвідом, як у них виходило справлятися в таких випадках.

Почніть відстоювати свої межі, не дозволяйте користуватися собою нескінченно, давайте лише те, що в змозі віддати без збитку для себе. Займіться йогою і іншими дихальними практиками.

А ще обов'язково ознайомтеся із статтею, в якій детально розповідається, що є професійним вигоранням, а також як від нього позбавитися і почати отримувати задоволення від своєї професії і життя в цілому.

Криза

Кризи допомагають нам розвиватися, але, на жаль, іноді призводять до катастрофічних наслідків, викликаючи масу тривоги і роздратування. По факту криза - це коли старе не працює, а нове ще не придумане.

І людина «бовтається» як би між минулим і майбутнім, не розуміючи, як бути зараз. Вони бувають різних видів, тобто, вікові, в стосунках, в роботі і так далі.

Так от, коли людина немов «підвішена» — він випробовує просто колосальну напругу. Тоді не дивно, що він зациклюється на будь-якій дрібниці і довгий на ній «зависає», мешкаючи знову і знову неприємні почуття. У нього виникають нав'язливі думки, від яких ніби хочеться позбавитися, але ось ніяк не виходить.

Що робити?

Тут необхідно заручитися підтримкою друзів, рідних людей. І обов'язково відправитися до фахівця, який допоможе створити те нове, на яке знову вийде спиратися.

Складно, якщо криза сталася в стосунках і людина живе разом з партнером, не маючи ресурсів налагодити спільну мову, прояснити якісь ситуації.

Тоді постійна напруга і конфлікти можуть буквально позбавити сенсу життя і прагнення чогось досягати, отримувати. І просто бути поряд з колись коханою і люблячою людиною, яка в даний момент дуже віддалилася і стала чужою.

У такому разі можу рекомендувати статтю про те, як побудувати гармонійні стосунки, можливо, вона допоможе вам усвідомити деякі нюанси, що сприятливо вплинуть на відновлення сім'ї.

А якщо цікаво дізнатися про те, які кризи існують, ознайомитися з основними методами їх подолання - те натискайте ось сюди.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Підписуйтеся на сайт, тут ви знайдете масу статей на різні тематики. Діліться ними з друзями, проходите разом тести і пишіть нам, про що б ще було вам цікаво дізнатися. Нам важлива ваша думка, давайте створювати щось прекрасне і корисне разом!

Бережіть себе і будьте щасливі! Тоді абсолютно не буде місця роздратуванню, особливо тому, яке виникає по дрібницях!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8489] [1]

20

[8489] [1]

[8489] [1]

"


Надрукувати