Що таке усвідомлені сновидіння і для чого вони потрібні? "

Що таке усвідомлені сновидіння і для чого вони потрібні? "

Здрастуйте, шановані читачі! Мозок людини не здатний відрізнити, які спогади є придуманими, а які реальними, справжніми. Тому реагує на них абсолютно схожим чином.

Зміст:

  • Що можна зробити?
  • Завершити гештальт
  • Підвищити самооцінку
  • Впоратися із страхами
  • Привести організм в тонус
  • Завершення

Тобто, можна сміливо стверджувати, що вночі, коли ми спимо, все одно відбуваються процеси, які мають величезний вплив не лише на наше здоров'я, але і життя в цілому.

І сьогодні ми поговоримо про те, для чого потрібні усвідомлені сновидіння. Адже виходить, з їх допомогою ми можемо впливати на своє сьогодення і майбутнє.

Що можна зробити?

Завершити гештальт

Тобто, розібратися з ситуацією, яка виникла у минулому і відбирає ресурси у організму упродовж тривалого часу, навіть якщо людина не усвідомлює цього. Адже психіці важлива будь-яка справа довести до кінця, з таким «підвішеним станом» вона не змириться і шукатиме постійно способи і методи, щоб поставити точку.

Так от, зробити це можна за допомогою усвідомлених сновидінь. Приміром, не завжди є можливість сказати щось близькій, важливій людині. Припустимо, тому що його вже немає в живих. А ось провина, злість або любов до нього живі досі. Ось не вдалося порозумітися з ним, можна пробувати робити це подумки, але не завжди виходить дійсно висловитися.

Уві сні ж немає обмежень, там ви зможете спостерігати за його реакцією, чути, що він відповідає і інше. Зустрітися, врешті-решт.

Загалом, коли якась ситуація викликає у вас інтенсивні почуття, нерозуміння - ви зможете, нарешті, відпустити її, впоратися з нею, або хоч би, навчитися не збігати, ігнорувати труднощі, а «дивитися їм в обличчя».

Підвищити самооцінку

Стикаючись в реальності з власними обмеженнями і не маючи ресурсів здолати їх - наша самооцінка поступово знижується. Уві сні ж, як уже згадувалося, немає нічого не можливого.

Аж до того, що за бажання ми можемо політати, підняти корабель одними лівими або стрибнути вище за дев'ятиповерхову будівлю. А здійснюючи ці дії усвідомлено - ще і відчути власну значущість, присвоївши собі нові уміння, хай і не зовсім співпадаючі з реальністю.

Та і саме розуміння, що «я управляю не лише своїм життям, але і снами» надає більше упевненості в собі.

До того ж ми можемо відпрацювати якусь ситуацію, наприклад, поговорити з керівником про підвищення заробітної плати. У реальному житті навіть думка про це може викликати паніку і розгубленість. Тому зважитися на це, не маючи практики і внутрішніх ресурсів на таку непросту розмову не кожен з нас в змозі.

Якщо бажаєте серйозніше, комплексно підійти до питання підняття самооцінки, то натискайте на це посилання.

Впоратися із страхами

Те, що лякає - відбирає багато енергії, особливо у випадках, коли ми намагаємося ігнорувати свій страх, збігати від нього.

Але, володіючи технікою усвідомленого сну, ви зможете контролювати його, одночасно позбавляючи його владу над вашою свідомістю. Припустимо, вас давно переслідує якийсь монстр, якого ви женете геть у своїх думках. Нехай навіть це буде собака, що укусив в дитинстві, із-за якого ви остерігаєтеся усіх тварин, які можуть бути досить агресивними і нанести ущерб здоров'ю.

Вночі ж може виявитися, що вам не страшно на неї дивитися, тому що ви управляєте нею. Та і наслідки можуть бути не настільки плачевними і серйозними, якщо щось піде не так. Врешті-решт, ви не лише зможете подивитися їй в очі, але і поговорити. Адже пам'ятаєте, не буває нічого не можливого?

Загалом, усвідомлені сновидіння - це той безпечний майданчик, на якому можна тренуватися, перш ніж пробувати щось в реальності.

Привести організм в тонус

Якщо ви займатиметеся спортом уві сні - ваш мозок подаватиме сигнали м'язовій системі, немов ви дійсно в реальності відправилися в спортзал.

Ясно, що колосальних результатів не досягти, накачавши біцепси і прес, більше нічим не займаючись, окрім як уявляючи тренування. Але ось тримати їх в тонусі вийде, що дозволить швидше зробити своє тіло рельєфним і пружним.

Головне вести здоровий і активний спосіб життя, детальніше про це дізнаєтеся тут.

До речі, для людей з обмеженими фізичними можливостями, які не можуть з певних причин ходити, плавати, бігати і взагалі, вставати з ліжка - це шанс відчути свободу рухів. Тобто, пізнати, або повернутися в те, такий важливий, але втрачений стан.

Завершення

А наостанок хочеться зазначити, що під час усвідомленого сну організм відновлюється швидше. Тому вранці ви відчуватимете себе бадьорим і повним енергії. Немов вдалося відпочити саме стільки, скільки вимагається.

І до речі, робота над собою має бути комплексною, тому хочу запропонувати вашій увазі статтю про аффирмации. Що це таке і чому вони допомагають, ви дізнаєтеся, натиснувши сюди.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8477] [1]

0

[8477] [1]

[8477] [1]

"


Надрукувати