Як позбавитися від негативної енергії від інших людей "

Як позбавитися від негативної енергії від інших людей "

Всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про те, як позбавитися від негативної енергії з боку інших людей. Оскільки досить часто буває, коли своє роздратування і злість людина «зливає» на тих, хто просто виявився під рукою. Хто здається безпечнішим об'єктом і, швидше за все, не дасть відсіч несподіваній агресії.

Зміст:

  • Способи
  • Вата
  • Муха
  • Рекомендації
  • Межі
  • Дистанція
  • Проекція
  • Ілюзії
  • Спорт
  • Завершення

І цією випадковою жертвою у будь-який момент можемо стати ми. Не обов'язково жити в той же час, хто постійно невдоволений і шукає винних у своїх бідах.

Іноді просто варто йти спокійно по вулиці або вибирати фрукти в супермаркеті - і опинитися в самій гущі подій. Точніше, отримати порцію негативу просто за те, що є або когось нагадав, щось зробив або навпаки, не зробив.

Так от, зловивши на собі з ранку невдоволений і пильний погляд - можна на увесь день «випасти» в абсолютно непотрібні і неприємні переживання. І це ще у кращому разі. Деякі вплутуються в словесну перестрілку, остаточний испортив настрій.

Загалом, як би то не було, а уміти відстороняться дуже важливо. Тому, давайте розглянемо варіанти, яким чином можна захистити себе і свій емоційний стан.

Способи

Вата

Дуже цікавий метод, який допомагає в досить напружені моменти. Припустимо, коли виник конфлікт, і ви розумієте, що сил продовжувати немає, а заспокоїтися не виходить.

Ваш співрозмовник продовжує свою мову, абсолютно не звертаючи уваги на те, що ви не бажаєте продовжувати. Або якщо на роботі якийсь колега нудно і довго щось розповідає, але припинити бесіду з якихось причин неможливо. Те спробуйте представити, як у нього з рота лізе вата.

Ось він відкриває його, а звідти по шматочках, повільно і красиво випадає вата.  Головне, не засміятися у цей момент, а налаштуватися на процес споглядання.

Сенс в тому, що ви перемкнете свою увагу, відсторонившись емоційно, чому не засмучуватиметеся, не відчуватимете біль або злість.

Муха

Трохи схоже на попередній варіант, тільки цього разу слід уявити, що ви муха, яка в даний момент сидить на стелі і спостерігає за ситуацією, що вас позбавила відчуття внутрішньої рівноваги.

Будучи на місці стороннього спостерігача ви зможете усвідомити власні обмеження або можливості. Тобто, яким чином потрапляєте в такі стосунки, діалоги, як реагуєте на них, намагаєтеся вибратися. А це дозволить просунутися в саморозвитку, поліпшивши якість свого життя.

Рекомендації

Межі

Вчіться відстоювати свій особистий простір, межі. Тобто, приміром, якщо вам не подобається годинником слухати несамовиті історії про те, як несправедливо влаштований світ - попереджайте відразу, що у вас обмежений час і єдине, чим ви можете допомогти - це виділити хвилин 10 на те, щоб просто побути поруч.

Не бійтеся заявляти про те, що вам не подобається. Не варто щось терпіти, аби не скривдити іншу людину. Йому ж не соромно вас обтяжувати і доставляти незручності, чому ж ви не можете дозволити собі вільно сказати про них?

Дозволяючи оточенню робити все, що їм хочеться - ви просто фізично не зможете позбавитися від негативу. Хоч би тому, що додаватиметься маса власного роздратування і інших зовсім неприємних для проживання емоцій.

Загалом, якщо із захистом особистих меж у вас складнощі - скористайтеся рекомендаціями, які вказані в цій статті.

Дистанція

Людей, після спілкування з якими стає недобре, називають токсичними. Детальніше про них ви дізнаєтеся, натиснувши сюди. Так от, самий кращий спосіб зберегти душевну рівновагу - це уникати з ними зустрічей.

Тому що достукатися до їх розуму не вийде, вони навпаки, отримують задоволення від усвідомлення, що заподіяли комусь незручності, змусили страждати, переживати.

Спробуйте мінімізувати контакт з такими особами.

Не обов'язково грубити, будьте ввічливі, але проходите мимо, заявляючи, що дуже зайняті, квапитеся на важливі зустрічі і взагалі, з радістю б поспілкувалися, але ось найближчим часом ніяк.

Проекція

І пам'ятаєте, що думка інших людей про вас - це переважно те, що вони не визнають в собі. Спрацьовує захисний механізм, який називається проекція. Тому, якщо вам нагрубіянили в магазині, штовхнули і не вибачилися - це не у вас справа. Буває, що людина дуже когось нагадує зовні, характером, смаками, перевагами і інше.

Чому до нього виникають почуття, які насправді призначаються тому, кого він нагадує. І, на жаль, вони не завжди позитивні. Просто, приміром, тій людині виразити злість з якихось причин неможливо.

Припустимо, він помер або дуже агресивний, тому зовсім не безпечно навіть просто «відкрити рот» в його присутності. А ось хтось в черзі в магазині цілком зійде за того, на кому можна зігнати свої накопичені емоції і думки.

Це знання допоможе вам зберегти свою самооцінку в нормі, щоб не роздумувати над сказаним, не вірити образливим словам, приміряючи до своєї особи видану характеристику. А розмежовувати, де дійсно йде мова про вас, а де про абсолютно інших людей.

Ілюзії

Якщо ви схильні кидатися рятувати тих, що усіх, що потребують допомоги - те настала пора розлучитися з ілюзіями. Що у ваших силах щось змінити в житті іншої людини. Навіть якщо дуже хочеться.

Поки він сам не усвідомлює, що необхідно докладати зусилля і міняти своє відношення до ситуації, стиль поведінки і інше. Те усі спроби його ощасливити будуть безуспішні. І окрім розчарування, безсилля або виснаження вам не принесуть.

Йдеться про випадки, коли, приміром, вам щодня доводиться вислуховувати скарги подруги на свого чоловіка. Який він «ганчірка» або тиран. Як мало платять на роботі і не цінують її таланту. Або що до колеги несправедливо відноситься начальство. Усі навкруги обманюють і намагаються отримати вигоду.

Загалом, ви зрозуміли, рятувальник - це робота, яка оплачується. І якщо у вас вже є своя робота, зовсім незв'язана з цією професією, - те все, що ви можете зробити, це поділитися своїм досвідом і вислухати. Тільки не щодня одне і те ж, витрачаючи час даремно.

Спорт

Якщо вже так сталося і ви «підхопили» негатив від іншої людини - займіться спортом. Активні фізичні вправи допоможуть скинути непотрібну енергію. Поки вона не шкодила вашому здоров'ю.

Оскільки не виражена злість залишається усередині і руйнує системи організму, викликаючи різні захворювання, які називають психосоматичними. Оскільки причина їх появи - невміння виражати почуття, віддавати їх або приймати.

А, щоб зберігати баланс і душевну рівновагу, практикуйте йогу. Найбільш ефективні медитації, які осилить навіть новачок, ви знайдете в цій статті.

Відправтеся на прогулянку в парк, врешті-решт. Зверніться за підтримкою до близької або улюбленої людини. Але ні в якому разі не лягаєте в ліжко, відчуваючи, що вас «ковбасить».

Завершення

Наостанок хочу поділитися рекомендаціями, як спілкуватися з енергетичними вампірами. Адже, незважаючи на спроби обмежити коло людей, з якими доводиться перетинатися, все одно існує велика вірогідність зустріти таких «кровососів».

Бережіть себе і будьте щасливі! Життя прекрасне, тому не варто витрачати її даремно, насолоджуйтеся по можливості кожною хвилиною!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8338] [1]

348

[8338] [1]

[8338] [1]

"


Надрукувати