Що таке фен шуй і як він може бути корисний людині? "

Що таке фен шуй і як він може бути корисний людині? "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Сьогодні хочеться поговорити про такий напрям духовної практики і організації зовнішнього простору, як фен шуй.

Зміст:

 • Що є ця духовна практика?
 • Практичне застосування
 • Рекомендації
 • Як щодня структурувати простір і життя?
 • Зонування
 • Своєчасний ремонт
 • Освітлення
 • Завершення

У західній традиції склалося неоднозначне відношення до цього даоського напряму. А релігійні конфесії говорять про несприятливу дію і навіть сильну шкоду використання пропонованих рад.

Але якщо підійти до його вивчення грамотно, то можна витягнути багато користі для найрізноманітніших сторін людського життя.

Що є ця духовна практика?

Фен шуй має древні китайські корені. Є варіантом геомантии - освоєння і організації зовнішнього простору з урахуванням потоків енергії. Вважається, що цей підхід допомагає:

 • скласти правильний план ділянки передбачуваного будинку;
 • здійснити пошук і перенаправлення сприятливих і негативних потоків;
 • скоректувати зони наявного простору;
 • зробити дію не лише на конкретні процеси в житті людини, але і на навколишню дійсність;
 • вирахувати можливі ризики і бонуси, передбачити розвиток ситуації.

Тобто загальні принципи спрямовані на залучення удачі і благополуччя у будинок. А також у бізнес і різні культові місця.

Спочатку в цьому вченні не передбачалося використання різних статуеток і колірних предметів декору. Така тенденція виникла значно пізніше. Після того, як людська свідомість персоніфікувала основні елементи, що породжують енергетичні потоки.

Рекомендації, як зробити своє життя краще на підставі первинних і глибоких принципів, включатимуть особливості взаємодії наступних елементів, які є основними :

 • вода;
 • вогонь;
 • дерево;
 • земля;
 • метал.

Коригування присутності цих стихій і їх взаємодії регулюється за допомогою додаткових талісманів(у сучасній практиці), предметів інтер'єру або зонування і перестановки.

В деяких випадках фахівці можуть рекомендувати виключно зміну місця проживання. Коли порушені глобальні закони побудови житла(наприклад, будинок навпроти кладовища).

Активно також використовується робота з картами, компасом, напрямами світла. Значення цих параметрів такі важливі, оскільки даосы вважали, що сприятлива енергія приходить тільки з одного боку. А, відповідно, все, що може зробити людина - це відкрити їй вхід у своє життя і організувати циркуляцію по усіх областях.

Це схоже з вітром, який дме тільки з одного боку. Наповнити будинок свіжим повітрям можна, відкривши потрібне вікно і організувавши вільний рух повітря. Ті місця, які залишаються без уваги або просто закриті, приноситимуть людині збиток і неприємності. Так само як сперте повітря в не провітрюваному приміщенні.

Практичне застосування

Використання принципів фен-шуя чинить позитивну дію практично на будь-які сторони людського життя. Навіть, попри те, що концепція визнана лженаукою і не має ніякої доказової бази, вона є робочою.

Можна зустріти збіг науково обгрунтованих рекомендацій психологів стосовно зовнішнього облаштування життя і впливу цього на емоційний фон, досягнення і розвиток людини.

Багато в чому такі ради за своєю суттю співпадають з прадавнім вченням. Тобто у черговий раз сучасні люди винаходять велосипед, замість того щоб прислухатися до древніх традицій.

Виходить, що ця система є цілим комплексом знань про особливості природи, психологічні характеристики людини і вплив станів на різні сфери життя. Те, що зараз розмежоване по різних наукових напрямах, в давнину носило цілісний характер.

Рекомендації

Пропоную ряд рекомендацій відносно організації житла, що відносяться до цієї духовної практики, але при цьому підкріплених психологічними обгрунтуваннями:

 • Заборона будівництва будинку у безпосередній близькості або навпроти кладовища. Вважається, що це місце скупчення негативу, який безпосередньо впливатиме на мешканців будинку. З психологічної точки зору людина прирікає себе на життя в траурній атмосфері постійних сліз, прощань і смутку(адже мало хто в місця поховання приходить в іншому стані). Чим більше подібних емоцій навкруги, тим швидше вони поселяються усередині. Але є і чистий практичний момент цієї заборони - санітарно-гігієнічний. Так, в древні часи, можливо, мало знали про процеси розкладання і трупні отрути, що потрапляють в грунт і воду, але явно помітили, що ті, хто живе біля поховань, швидко помирають.
 • Заборона робити зони відпочинку або під гаражами, майстровими, спортивними або розважальними приміщеннями. Фахівці пояснюють це тим, що в подібних місцях скупчується багато сумбурної, змішаної і деструктивної енергії. Здатною зруйнувати брак і нервову систему. Ця порада підкріплюється рекомендаціями фізіологів, психологів, докторів - чим тихіше місце для сну і відпочинку, тим краще, що ніяк не можливо при переліченому вище сусідстві. Даосы, заглядаючи трохи вперед, говорять також про негативний вплив такого сусідства на сімейне життя, що цілком можливо, якщо дві людини знаходитимуться в стані хронічної втоми і стресу.
 • Необхідність дотримання порядку в усіх місцях забезпечує безперешкодну циркуляцію енергії, її плавну течію. Згадайте свій стан хаотичного пошуку важливої речі, наприклад, ключів серед купи розкиданих предметів - ви починаєте нервувати, зриватися на близьких людях, чіплятися за кути. Бруд, немитий посуд, звалені в одну купу речі створюють відчуття непостійності і хаосу в мозку. Людина психологічно влаштована так, що наводячи лад у зовнішньому світі, структурує свої думки, а підтримуючи порядок речей, вчиться плануванню. Ось так історії успіху і багатства безпосередньо пов'язані з чистою плитою.

Як щодня структурувати простір і життя?

Зонування

Користь фен-шуя полягає в тому, що завдяки цим правилам структурується усе життя людини. Тобто це не магія. Амулети і жаба з монетами не роблять прямого впливу - більшість принципів з'ясовна або психікою самої людини, або природними явищами.

Наприклад, виключення в спальні сторонніх предметів з інших сфер в сучасному суспільстві може виглядати як відмову від безлічі гаджетів і робочого столу поряд з ліжком.

Природно, що сімейне життя буде радіснішим, а здоров'я міцним, коли вночі не потурбує розсилка реклами. Чи інтимний момент не порушить дзвінок з роботи. Зонування відіграє важливу роль - воно налаштовує людину на певний лад, допомагаючи або зосередитися, або розслабитися.

Важливо розуміти, що, незважаючи на існуючі строгі закономірності і правила, у фен-шуе відсутнє ділення житла на певні зони(сімейні, грошові, любовні і ін.) - кожного разу це необхідно розраховувати індивідуально.

Карта кожного будинку унікальна, навіть якщо це типовий проект(співвідношення сторін світу і навколишнього ландшафту також враховується).

Тому, щоб стабілізувати енергію простору, необхідно провести індивідуальні розрахунки і скласти план. Численні брошури брешуть, коли сміливо заявляють, що зона любові знаходиться на заході і, поставивши там червону свічку, ви притягнете удачу.

Своєчасний ремонт

Також фен-шуй ретельно стежить за місцями витоку сили. Ради зводяться до того, щоб розібрати завали і очистити приміщення від сміття і непотрібних речей. А також полагодити або замінити усе поламане. Будь-які непрацюючі або поламані речі або забирають силу, або транслюють негатив.

Подивившись на ситуацію з раціонального боку, такі правила дійсно працюють. Наприклад, протікаючий кран може привести до потопу і ремонту не лише своєї квартири, але і сусідів. А мінімальний ризик пов'язаний з тим, що постійне капання розхитує нервову систему.

Несправність транспорту призводить до аварій, книжкова полиця, що навіть покосилася, може впасти і завдати травми.

Освітлення

Велика увага приділяється освітленню і темним кутам. Вважається, що сприятлива енергія швидше поширюється там, де ясно. Тому проблемні зони рекомендується виправляти додатковим освітленням або просто своєчасною заміною лампочок.

Оскільки життєва сила людини безпосередньо пов'язана з сонячним світлом, то необхідно наслідувати прості природні закони.

Чим більше часу ви проводите в темних приміщеннях, тим гірше буде ваш гормональний баланс. Так з'являються сезонні депресії на тлі нестачі світла. Просто додаткове освітлення дійсно може кардинально змінити ситуацію. Але при цьому важливу роль зіграє не колір поставленої свічки. А нормалізація настрою і активності людини.

Завершення

Будьте уважні до власних відчуттів і простору, що оточує вас. Використайте знання будь-яких концепцій, якщо вони приносять вам користь.

Але якщо, припустимо, металева жаба викликає у вас напругу і негативні емоції - не варто тримати її у будинку. Незважаючи на те, які корисні властивості має. Оточуйте себе тими предметами, які «тішать око» і є приємним нагадуванням про щось важливе.

Стежте за оновленнями сайту, діліться з друзями цікавими статтями. А якщо ви бажаєте дізнатися, яким чином притягнути у своє життя любов, спираючись на знання цієї духовної практики - натискайте сюди.

До нових зустрічей, шановані читачі блогу!

Матеріал підготувала Юлія Гинцевич

[8198] [1]

0

[8198] [1]

[8198] [1]

"


Надрукувати