10 вправ для розвитку гнучкості розуму 

10 вправ для розвитку гнучкості розуму 

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Гнучкість розуму - це здатність швидко знаходити способи рішення проблем або завдань будь-якої складності. Аідлаштовуючись під обставини, враховуючи зміни в довкіллі і передбачаючи можливий розвиток подій.

Не кожній людині подібний тип мислення дан з народження, але його цілком можна розвинути. І сьогодні ми якраз розглянемо способи, завдяки яким ви навчитеся дивитися на ситуацію з різних сторін, робити вірні висновки і швидко приймати рішення.

Для чого нам потрібний гнучкий розум?

Він забезпечує виживання. Зверніть увагу, види, які не змогли пристосуватися до змін в зовнішньому середовищі, попросту вимерли, зникли.

Сучасна людина постійно знаходиться під ударом несподіваних, але жорстких змін.

І той, хто не уміє адаптуватися - переживає найсильніший стрес, який позначається на здоров'ї.

Деякі просто відчувають, що потрапили у безвихідь або пастку, якщо з'являється необхідність міняти стратегії поведінки, стиль життя і інше, чому втрачають стійкість і розуміння свого призначення.

А це загрожує тим, що може виникнути бажання втекти від реальності, чи то у будь-якого роду аддикцию, чи то взагалі, припинивши її, вчинивши самогубство.

Також він допомагає мислити об'єктивно, що означає - ширше. Це дозволяє критично оцінювати ситуацію і зберігати раціональність. Оскільки більшість суб'єктивних виведень не співвідносяться з реальністю, а лише є плодом особистих переконань і обмежень.

Позбавляє від страху. Не зовсім, звичайно ж. Але рівень тривоги буде значно понижений в порівнянні з людиною, яка не має гнучкості мислення. Страх виникає в моменти недоліку інформації.

Наприклад, коли особа не розуміє, до яких наслідків може привести зміна керівника. Нового вона не знає і цілком зрозуміло, чому випробовує тривогу. І це цілком нормально.

Але у тих, хто не відрізняється рухливістю розуму, ця тривога може вирости до такого рівня, що просто заважатиме виконувати свої обов'язки, що воднораз загрожує привести до звільнення.

Будь-які зміни викликатимуть занепокоєння і навіть страждання. А на здоров'ї подібний стан позначається в першу чергу.

А ще він є синонімом дипломатичності. Бути твердо упевненим у своїх переконаннях і стояти на своєму до кінця - не завжди вірно. Оскільки це провокує конфліктні ситуації.

Невміння визнавати помилки і проявляти зговірливість може навіть коштувати кар'єри. Налагодження стосунків - мало не головна складова в діяльності успішного бізнесмена. І не лише в його.

Вправи

Зустріч різних епох

Уявіть, що ви потрапили в далеке минуле або хтось з нього опинився у вашому сьогоденні. Як ви пояснюватимете про пристрій і застосування, цілком звичних для сучасних людей речей? Наприклад, як працює чайник і навіщо він потрібний?

Людина настільки звикає до предметів, що оточують його, що навіть не замислюється про те, як саме вони функціонують. Він приймає за даність те, що є, втративши цікавість і інтерес до нього.

Ця вправа може нагадувати розмову з дитиною, коли складно підібрати слова, щоб відповісти на цілком прості питання. Змусьте свій мозок попрацювати в новому руслі. Адже, як мовиться - усе геніальне просто.

Чом би не розширити межі свідомості, переставши гнатися за чимось нез'ясовним і складним, якщо звичайна бесіда з дитиною заводить у безвихідь і викликає подив, розгубленість?

Фантазия

Озирніться, що вас оточує? На що впав ваш погляд в першу чергу? Припустимо, це шафа. Спробуйте дати волю фантазії і уявити, яким він буде через 20 років, або навіть 100.

Зовсім нещодавно люди і подумати не могли, що матимуть можливість розмовляти по телефону в мить, коли знаходяться в дорозі, магазині, на роботі і інше. І не просто розмовляти, а навіть бачити при цьому один одного, робити фотографії і скрины екрану.

Так що відкиньте стереотипи і дозвольте собі мислити широко. Творчі люди якраз і створюють шедеври, дозволяючи собі експериментувати. Ось в чому проявляється гнучкість розуму. Не обмежуйте свою фантазію, хто знає, раптом ви теж придумаєте або удосконалите якийсь гаджет і інше.

Об'єднання

Поєднайте два абсолютно не сумісних, на перший погляд об'єкту. Можете знову озирнутися для пошуку натхнення.

Завдяки цій вправі і було створено маса креативних, універсальних предметів, таких як, ручки у вигляді квітки, чашки, які автоматично розмішують цукор або мають місце, куди можна покласти печиво з цукерками. Пуховики-ковдри, кросовки-ролики, пароварки і так далі.

Уважність

Займайтеся розвитком уважності і уміння концентруватися на чомусь, помічати дрібні деталі. Повір'я, це згодиться у момент пошуку рішення завдань, проблем. Навіть незначний нюанс може виявитися ключем до розгадки.

А якщо ви вважаєте себе досить уважною особою, дайте відповідь на питання:

 • Скільки сходинок необхідно здолати, щоб потрапити до вашої квартири або офісу?
 • За сьогодні яку кількість людей в червоних куртках ви зустріли?
 • А у білому взутті?
 • Що несла в руках людина, якої ви першим побачили, коли вийшли на вулицю?
 • Зможете назвати імена усіх, з ким довелося вітатися впродовж дня?

Закриті очі

При нагоді, коли знаходитеся у безпечних умовах, для виконання повсякденних завдань закривайте очі. Маленькі діточки дуже люблять грати в такі ігри. І дуже не даремно.

Вони допомагають навчитися добре орієнтуватися в просторі, відчувати своє тіло і налагоджують координацію. Почуття загострюються, отже, мозок отримує цілий потік нової інформації.

Спершу пробуйте роздягатися або одягатися із закритими очима. Прості маніпуляції, які ми вже здійснюємо на рівні підсвідомості, машинально, занурившись у власні думки, виявляються важкоздійснюваними.

Інтелектуальні карти

Почніть складати ментальні карти, які є схематичними малюнками. Вивчивши цей метод, ви зможете коротко фіксувати великий об'єм матеріалу, економлячи особистий час і ресурси. Він згодиться, як в роботі, так і в навчанні.

Окрім того, що вам стане простіше запам'ятовувати, учити щось, ви ще і додасте гнучкості своєму мисленню.

А знаєте як? Для створення цих карт необхідно задіяти в роботу дві півкулі мозку, творче і логічне. Оскільки окрім схем, використовуються малюнки, прості, для створення асоціативних зв'язків.

Іноземна мова

Займіться вивченням іноземної мови, неважливо, на який ляже вибір. Необхідність обробляти і засвоювати нову інформацію сприятиме формуванню нейронних зв'язків. А це запорука ментального здоров'я. І, звичайно ж, рухливості мозку.

Та і психологія людини така, що коли він стикається з новими умовами, його інтерес до життя і пізнання світу зростає, відповідно, з'являється більше енергії. А це сприятливо позначається на загальному розвитку і дозволяє досягати успіху, реалізовуючи свої бажання.

Мозковий штурм

Невміння швидко оцінювати ситуацію і приймати правильне рішення іноді призводить до невтішних наслідків. Починаючи від травм і закінчуючи скоєнням злочину.

На жаль, люди не проходять навчання тому, як слід поводитися в екстремальних, небезпечних для життя ситуаціях.

Мало хто знає, як розвинути в собі здатність тверезо мислити, коли навкруги паніка і хаос. Чи придумати, як вижити, якщо виниклий страх буквально паралізує, не даючи зрушитися з місця.

Тому напишіть список ситуацій, в яких вимагається діяти рішуче. Виберіть спершу одну з них і влаштуйте мозковий штурм, намагаючись максимально ужитися в роль, уявити, що дійсно в даний момент виникла небезпека.

І не критикуйте варіанти, які приходять в голову, виписуйте абсолютно кожну свою думку. Вже потім, як завершите збір інформації, піддаватимете її оцінці.

Творчість

Навіть якщо ви абсолютно не творча особа, спробуйте написати вірш або купіть фарби, кисті і зображуйте душевний стан на папері. Займіться орігамі, танцями, співом, в'язанням.

Загалом, чим завгодно, тільки дайте волю своїй фантазії. Творіть прекрасне і не дуже, нехай ви не умієте малювати, не варто себе зупиняти. Ніхто не чекає, що ви подаруєте світу якісь геніальні шедеври. Хоча і це не виключено.

Просто, коли надається свобода, особливо від всяких переконань, страхів, стереотипів, мозок починає генерувати масу ідей. А це сприятливо позначається не лише на його можливостях, але і загальному здоров'ї, самопочутті.

Чутливість

Прислухайтеся до своїх почуттів, оскільки інтуїція допомагає передбачати події, прогнозувати наслідки своїх дій і вчинків. Навіть приймати рішення, які складно прийняти, спираючись тільки на логіку.

Пограйте в екстрасенса, описавши характер людини тільки по зовнішності. Щоб можна було перевірити, вибирайте яких-небудь героїв у фільмі. Чи пробуйте вгадати, яким кольором машина проїде у вас у дворі.

У якому одязі прийде на побачення друга половинка. Який настрій буде у співробітників завтра з ранку. Загалом, придумуйте питання самостійно, залежно від того, в якій темі більше інтересу.

До речі, якщо до цієї гри підключити близьких людей, ви не лише спільно розвиватиметеся, але і проводити весело, активний час.

Рекомендація

Також, проходите різні онлайн тренажери. Наприклад викиум — це відмінний інструмент для розвитку своєї гнучкості розуму.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Якщо ви знаєте ще якісь вправи для розвитку гнучкості розуму, ділитеся ними в коментарях.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

Джерела:

 

Як швидко запам'ятати розташування планет сонячної системи?

Як швидко запам'ятати розташування планет сонячної системи?

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Формування Сонячної системи почалося трохи більше 4,5 мільярдів років назад згодом вибуху зірок, а також утворення хмари з газу і пилу. І на сьогодні можна налічити вісім планет, які обертаються навколо Сонця.

З 1930 була і дев'ята, Плутон, але в 2006 році учені перемістили її до малих планет, які ще називають карликовими. Хоча існує думка, що незабаром її повернуть назад в «почесний» список.

Подивимося, як буде, а доки я хочу поділитися з вами матеріалом, як запам'ятати планети, щоб не лише швидко перерахувати їх назви, але і зберегти черговість розташування. А саме, Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, нептун.

Образна пам'ять

Насамперед давайте спробуємо скористатися асоціаціями для кращого засвоєння інформації. Можете закрити очі і спробувати постежити за образами, які виникають у зв'язку з певною планетою.

Наведу приклад, щоб було зрозуміліше. Та і можливо вам відгукнуться придумані мною асоціації:

 • Меркурій - він настільки красивий, що все навкруги просто меркне;
 • Венера - старогрецька скульптура, руки якої не збереглися до наших днів;
 • Земля - синьо-зелено-коричнева куля;
 • Марс - шоколадний батончик;
 • Юпітер - порошок «Юппи»;
 • Сатурн - інопланетянин з цим ім'ям;
 • Уран - хімічний елемент з таблиці Менделєєва;
 • Нептун - бог моря.

Історія

Придумайте історію, узявши за основу ваші асоціації. Для дітей цей спосіб найбільш відповідний, у них фантазія ще досить бурхлива і без обмежень, на відміну від дорослих.

Можете навіть спробувати вигадати розповідь разом, що позитивно позначиться не лише на когнітивних здібностях, але і зміцнить зв'язок між вами. Саме такі спільні з батьками моменти, якщо вони звичайно приємні, а не з області покарань, залишаються в пам'яті на довгі роки.

У разі відсутності діточок або бажання у них приділяти час цьому процесу, спробуйте придумати самостійно якусь досить незвичайну історію.

На основі мого асоціативного ряду розповідь виглядатиме приблизно так:

Красивий Меркурій зустрів Венеру і закохався. Він подарував їй незвичайну синьо-зелено-коричневу кулю, а потім почастував шоколадним батончиком «Марс» і напоєм «Юппи». Але з'явився інопланетянин «Сатурн», у якого був незвичайний елемент Уран і відбив красуню без рук. Яким він здався просто богом, приміром, морів і океанів.

Метод Цицерона

Він названий на честь великого оратора Марка Тулия, який досить активно його використав для запам'ятовування своїх спічів.

Завдяки цьому методу людина дістає можливість запам'ятати цілий ряд слів по порядку, причому досить легко і без яких-небудь хитрощів. Необхідно просто представити кімнату, в якій ви проводите найбільшу кількість часу. У когось це спальня, у когось кухня або офіс і інше. А може і взагалі, це буде не одне приміщення, а цілий будинок.

Вирішіть, в якій послідовності і звідки саме починатимете рухатися. Наприклад, від вікна до дверей спальні. Які предмети у вас знаходяться на своїх місцях роками? Припустимо, спочатку письмовий стіл, потім крісло, ліжко, шафа і так далі.

Загалом, виділіть 8 предметів меблів і назвіть кожного з них планетою. Тоді у будь-який момент ви зможете згадати черговість, просто представивши розташування меблів в спальні.

Детальніше про метод Цицерона ви зможете дізнатися з цієї статті.

Приєднання цифр

Ваше завдання - наділити кожен образ цифрами. Просто виразно представте одиницю навпроти Меркурія, двійку - Венери і так далі.

Або ж можна спробувати представити самі цифри в кольорах, які насправді мають небесні тіла, черговість яких ви бажаєте вивчити. Розфарбуйте їх і на якийсь час повісьте на видному місці.

Меркурій - сірий;

Венера - жовто-біла;

Земля - ясно-блакитна з білими вкрапленнями;

Марс - червоно-помаранчевий;

Юпітер - помаранчевий з білими смужками;

Сатурн - ясно-жовтий;

Уран і нептун - ясно-блакитні

Фрази по перших буквах

Знову доведеться пофантазувати, або ж скористатися вже існуючими фразами. Пам'ятайте коротенький вірш, в якому зашифровані усі барви веселки? Про мисливця і фазана? Ось за тим же принципом можна поступити і з планетами. Приміром, мій варіант виглядає так:

Ми Усі Знаємо, Мишка Юля З'їла Уранці Нут

Вірші

А щоб запам'ятати усі планети стало ще простіше, рекомендую до вивчення легкий вірш, який під силу навіть дітям :

На місяці жив звіздар

Він планетам вів облік:

 • Меркурій - раз
 • Венера - два-с
 • Три - Земля
 • Чотири - Марс
 • П'ять - Юпітер
 • Шість - Сатурн
 • Сім - Уран
 • Вісім - нептун

Завершення

Щоб не виникало проблем з пам'яттю - її необхідно тренувати. Незалежно від того, наскільки вона добре у вас працює.

Адже розвиток має бути безперервним процесом упродовж усього життя людини. Найбільш ефективні методи її зміцнення ви знайдете, натиснувши на це посилання.

Бережіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

Джерела

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.

Privacy Protected