Обмеженість сприйняття людини : як дивитися на світ ширше? "

Обмеженість сприйняття людини : як дивитися на світ ширше? "

DVD Запис Перегляди: 1045

Здрастуйте, шановані читачі сайту! Кожна людина на цій планеті унікальна, зі своїм набором характеристик, життєвого досвіду, знань і переваг. Але є те, що нас об'єднує - це способи, за допомогою яких ми отримуємо інформацію, пізнаємо світ.

Зміст:

Є особи, які в цьому процесі орієнтуються більше на зорові образи, іншим же більше до душі слухові або тілесні. Але в цілому обмеженість сприйняття проявляється однаково.

І сьогодні я хочу запропонувати вам розглянути так звані закони сприйняття, знання яких допоможе подивитися на світ ширше.

Закони і методи, як отримати від них тільки користь

Мінімалізм

Тому, якщо ваша робота пов'язана з продажами - не перевантажуйте клієнтів інформацією, щоб не злякати. І у своєму житті спирайтеся більше на ідеї, що виникли першими в голові.

Це не означає, що не варто ретельно продумувати вірогідність результату подій, шукати найбільш оптимальні, ефективні способи, що дозволять заощадити час, сили і інші ресурси.

Просто пам'ятайте, що мають бути межі. Адже чим більше енергії йде на роздуми, тим менше її залишається на дії і бажання їх здійснювати.

Та і втома позначається, те, що ви могли зрозуміти за лічені секунди, у момент виснаження здасться чимось настільки складним, що ви кинете спроби його засвоїти.

Перемикайте увагу на те, що кардинально відрізняється від об'єкту, на якому ви намагаєтеся зосередитися. Адже чули про те, що кращий відпочинок - це зміна діяльності? Міняйте місцями фізичну і розумову працю, тоді ви доб'єтеся бажаних результатів в різних сферах свого життя, зробивши її гармонійнішою і цілісною.

Образ - фон

Наше сприйняття влаштоване таким чином, що найбільш важливі об'єкти виділяються, а то, що мало значимо, стає фоном. Начебто все і так зрозуміло, ми акцентуємо увагу на головному.

Наприклад, чи траплялося вам настільки захопитися бесідою, що те, що навкруги відбувається абсолютно переставало існувати? Щоб, несподівано замовкнувши, помітити, що, виявляється, більшість відвідувачів ресторану розійшлися? Чи що пройшло декілька годин після зустрічі, які пролетіли немов 5 хвилин?

Але є один нюанс, то, яким чином ми це головне визначаємо. Робимо ми це, спираючись на досвід, а то, що не знайомо або мало знайомо - вирушає у фон. Якщо, звичайно, воно не представляє інтересу.

І, щоб розширити межі свого сприйняття, вчитеся бути уважними до того, що відбувається за межами вашого інтересу.

Спершу спеціально сосредотачивайтесь на шумі, який навколо вас. Потім намагайтеся гарненько оглядітися, особливо в добре знайомих місцях.

Ви будете здивовані від того, як багато деталей залишилося без вашої уваги. Потім переходите до відчуттів. Тобто, прислухайтеся до своїх почуттів, емоцій. Тренуючись постійно, ви навчитеся робити це без яких-небудь зусиль.

Ігноруючи фон, ми іноді втрачаємо найважливіше. Помічати його, як мінімум, необхідно для нашої безпеки. Та і так ви зможете помітити усю красу світу, поглянувши на нього ширше.

Рекомендації

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочу нагадати - щоб ваше сприйняття не було обмеженим, йдіть за своїм інтересом. Дозвольте собі бути цікавим і допитливим.

Намагайтеся щодня дізнаватися щось нове, тоді у вас пропаде необхідність шукати способи і методи, щоб дивитися на світ ширше. Живіть і насолоджуйтеся кожним днем, реалізовуючи свої потреби і бажання.

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8709] [1]

10

[8709] [1]

[8709] [1]

"

Надрукувати