Як побороти страх перед жінками і перемогти Гинекофобию "

Як побороти страх перед жінками і перемогти Гинекофобию "

Ради вас вітати, шановані читачі сайту! Аерофобія(авіафобія) - це панічна боязнь літати на повітряному транспорті.

І сьогодні ми розглянемо головні причини її появи, методи лікування і розберемо пару методів боротьби з цим страхом.

Зміст:

 • Що ж вона є?
 • Ознаки
 • Психологічні симптоми
 • Фізіологічні симптоми
 • Причини виникнення
 • Негативний досвід
 • Особисті особливості
 • Фізіологічні особливості
 • Вплив ЗМІ
 • Спадковість
 • Лікування
 • Як не боятися літати на літаку
 • Відвернення уваги
 • Дозвілля
 • Інформованість
 • Техніка «паперовий пакет»
 • Перемикання
 • Завершення

Що ж вона є?

На аерофобію страждає приблизно 20% населення планети. Тільки це число людей, які не просто бояться і дуже переживають під час перельоту. А безпосередньо уникають його усілякими способами.

Вони готові відмовитися від подорожей в інші країни, куди не можна добратися наземними видами транспорту, водними. Або терпіти довгий шлях, наприклад, на машині, аби і близько не підходити літаку.

За статистикою, до цього виду фобії схильні більшою мірою жінки. А знаєте чому? Тому що у чоловіків, у більшості випадків, вже з народження в програмі закладена така якість, як готовність йти на ризик.

Це представникам сильної половини людства необхідно, щоб досягати успіху, добувати їжу для сім'ї і захищати її. Тому вони частіше обіймають керівні посади.

А особа, що звикла до контролю і влади просто не здатна ось так узяти і довіритися іншим людям.

В принципі, практично кожна людина, піднімаючись по трапу, говорить собі: «боюся». І це нормально.

Все-таки уміння літати не є природженою здатністю людини. І почуття тривоги - це природна реакція організму на не зовсім нормальні умови.

Про розлад йдеться, якщо, відчуваючи страх, замість того щоб його побороти, особа відміняє політ, захворює і інше. Давайте розглянемо основні ознаки, по яких ви легко визначите, пора починати «бити тривогу» або все з вами в порядку.

Ознаки

Проявляється аерофобія трохи по-різному, залежно від підлоги і характеру, типу темпераменту. У соціумі існує стереотип, що чоловіки мають бути сильними і не уразливими.

Вони зобов'язані приховувати свої емоції і ні в якому разі не показувати свій страх. Тому в основному, щоб заспокоїтися перед польотом, вони приймають алкогольні напої.

А ось психологія жінок така, що вони є емоційнішими і чутливішими. Та і їм, принаймні, дозволено показувати свою уразливість.

Чому більшість з них в моменти напруги і занепокоєння віддаються почуттям повністю.

Психологічні симптоми

 • Нав'язливі картинки авіакатастрофи, які пригнічують настрій, викликають жах.
 • Безсоння перед майбутнім польотом, причому починається навіть з тієї миті, як тільки людина дізнається про нього. Тобто, і за тиждень, і за місяць і за півроку.
 • Погіршується пам'ять і увага, яка стає виборчою. Тобто, авіафоб починає помічати нюанси, що безпосередньо цікавлять його. Приміром, раніше, дивлячись новини, він не надавав значення моментам, пов'язаним з аеропланами і аеропортами. Але зараз їх уловлює в усіх розмовах, репортажах і заголовках газет.
 • Бажання відмінити рейс, або хоч би перенести її. Трапляється, несподівано людина захворює. Ця підсвідомість створює стан, з якого стає можливим отримати вторинну вигоду, не несучи відповідальності за свій вибір. Приміром, несподівано виникає грип, і у відрядження відправляють колегу. Або ж невдало оступається на сходах і ламає ногу.
 • Іноді з'являється нав'язливе бажання вивчати різні історії авіакатастроф, будова літака і все, що з ним пов'язане.
 • У крайніх випадках, коли людина самостійно вже не в силах впоратися зі своїми переживаннями, він перестає виходити з будинку, спілкуватися з близькими людьми. Що поступово приводить його до деградації.
 • Неадекватна поведінка. Втративши контроль над собою, аерофоб може не просто кричати і бігати з одного боку в інший. Але і кусатися, впадати в істерію, грубити навколишнім людям і намагатися завдати шкоди їм, собі і так далі.
 • Підозрілість. Відключається здатність логічно, раціонально мислити. Особа шукає каверзу, спостерігаючи за стюардесами. Варто їм тільки щось один одному тихо сказати, як вона порахує, що на борту виникла непередбачена і небезпечна ситуація. Прислухається до будь-якого звуку, шереху. Загалом, шукає підтвердження своєї теорії про швидкий крах.

Фізіологічні симптоми

 • Виникає паніка, на тлі якої людина перестає сприймати адекватно навколишню дійсність. Тобто, почуття його настільки захоплюють, що він не помічає автомобіль на дорозі, сходи, інших людей. Відповідно, ризикує впасти, врізатися і так далі. До речі, як впоратися з панічними атаками ви дізнаєтеся із статті, присвяченої безпосередньо цій темі.
 • Від надмірної напруги з'являється тремор, тобто тремтіння в руках, ногах. Аж до того, що людина моментами не в силах самостійно зав'язати шнурки або застебнути гудзики.
 • Перед подорожжю іноді дає про себе знати розлад шлунку або нудота, блювота.
 • Дихання частішає, відчувається нестача кисню.
 • Обличчя стає багряно-червоним, або занадто блідим.
 • Пересихає у роті.
 • З'являються болі в серці.
 • Із-за інтенсивності переживань організм слабшає, тому кожен рух дається важко. Якщо до вильоту ще довго, то вранці відсутність бадьорості, людина із-за постійних думок про страх втрачає свої ресурси і не має можливості їх відновити.

Причини виникнення

Негативний досвід

Часто буває так, що за плечима багато перельотів, а жах став відвідувати тільки нещодавно. Зараз розповім, чому так відбувається. Стрес, який виник з якихось причин під час одного перельоту, міг спровокувати негативні асоціації.

Приміром, потрапили в зону турбулентності або були погані погодні умови, в думках відразу ж спливають кадри з фільмів-катастроф.

Потім ці асоціації, підкріплені інтенсивним почуттям тривоги, відкладаються в підсвідомості і люди вже починають боятися літати надалі.

Особисті особливості

Про успішних людей, яким важливо все контролювати, вже згадувалося. Також варто додати, що спровокувати напругу може і порушення зони особистого простору.

Комусь комфортно спілкуватися на відстані метра, а комусь необхідно стояти лицем до лиця, мало не відчуваючи дихання співрозмовника.

Фізіологічні особливості

Іноді аерофобія виникає із занепокоєння за своє здоров'я. Наприклад, коли літак набирає висоту, тиск в салоні то знижується, то підвищується.

У зв'язку з цим люди, чутливі до таких перепадів, відчуватимуть погіршення здоров'я. Особливо це стосується гіпертоніків і гіпотоніків.

Вплив ЗМІ

Через те, що в ЗМІ часто освітлюють будь-які трагічні ситуації, підсвідомо людина починає боятися тероризму, великих скупчень людей і будь-якого виду транспорту.

Не дивно, якщо перед очима неусвідомлено виникають картинки, побачені в стрічці новин, як, приміром, в обламаннях шукають тіла загиблих, чорні ящики і інше.

Спадковість

Схильність до фобій передається іноді у спадок. Якщо якийсь близький родич страждав будь-яким видом психічного розладу - те висока вірогідність, що історія, так би мовити, повториться.

Також важливим є процес виховання. Якщо батько, припустимо, мама, ніколи не літала унаслідок переживань - дитина вирішить, що означає, це дійсно небезпечно і краще теж остерігатися надалі авіа перельотів.

Лікування

Якщо ігнорувати цю фобію, вона загрожує «захопити» усе життя, позбавляючи радощі і відчуття розслаблення.

Може привести до виникнення неврозу, до залежності від алкоголю, наркотиків, погіршенню здоров'я, стосунків в сім'ї і до складнощів на роботі.

За статистикою 96% людей, які бояться літати і звернулися по допомогу або почали самостійну боротьбу успішно виліковуються.

Якщо ви поставили питання, як позбавитися від аерофобії, то насамперед слід звернутися до психотерапевта. Він допоможе визначити причину виникнення безпосередньо вашої фобії. Тоді вже і здолати страх буде простіший.

Також психолог зможе рекомендувати групову роботу. Це зустрічі людей, які випробовують однакові складнощі. В процесі терапії вони діляться своїм досвідом, життєвою історією, дають поради.

Це допомагає відчути підтримку і зрозуміти, що, практично з будь-якою бідою цілком можна впоратися.

А ось психіатр може призначити медикаментозне лікування. Це не означає, що аерофоби «закриті» в психіатричній клініці і вважаються ненормальними.

Ні, просто лікарські препарати допоможуть понизити рівень тривоги, стабілізувати настрій. Також налагодити сон, щоб організм відновив свої ресурси.

До того ж лежати в клініці не доведеться, за винятком випадків, якщо пацієнт несе загрозу життя і здоров'ю, як собі, так і людям, що оточують його.

Як не боятися літати на літаку

Способи, які допоможуть понизити рівень тривоги, а можливо, і позбавитися від аерофобії, якщо вона тільки почала свій розвиток.

Відвернення уваги

Обов'язково беріть участь в ритуалах, які проводять під час польоту. Це відволікає увагу і структурує за часом. Тобто, роздача напоїв, демонстрація правил поведінки.

Під час їжі в нашому організмі виділяються біологічно активні речовини, які допомагають розслабитися. Головне не «заїдати» свої переживання, інакше ефект буде протилежним.

Ті, хто не страждає на залежність і цілком здатний контролювати дозу, а також не має протипоказань - може прийняти трохи алкоголю. Це дозволить трохи відволіктися.

Дозвілля

Потурбуйтеся про своє дозвілля, узявши з собою цікаві кросворди або журнали. Цілком підійде навіть перегляд насущних робочих питань або планування відпочинку.

Візьміть блокнот або телефон і просто пишіть те, що з вами в даний момент відбувається. Що відчуваєте, які думки відвідують, які фантазії.

Можна малювати, просто черкати, та що завгодно головне цю накопичену енергію перетворити на дію, щоб вона знайшла вихід з вашого організму, не руйнуючи його.

Інформованість

Якщо вас лякають фантазії з приводу несправності літака, або попадання в повітряні ями - кращим методом здолати жах буде інформованість.

Коли фантазії просто існують - вони здатні «паралізувати» людину. Тобто, не давати можливості рухатися і щось робити, повергаючи в жах і викликаючи одне бажання - втекти.

Перемогти їх можливо тільки спростовувавши поетапно кожну, почавши розмотувати клубок і виділяючи по одній.

Вивчіть такі питання, як облаштування літака, що таке турбулентність і чи здатна вона зруйнувати його, що за звуки виникають в процесі польоту. Є авіакомпанії, які проводять повчальні курси і вводять в курс справи пасажирів, що відчувають страх польотів.

Власникам Iphone дещо повезло в цьому плані. Один пілот, Олексій Герваш, розробив цілу програму під назвою SkyGuru.

Викачавши її, під час польоту ви зможете отримувати відповіді на усі свої питання стосовно відчуттів вестибулярного апарату. А також знатимете, що означає кожен звук, який доноситься до вас, і в який момент потрапите в зону турбулентності.

Техніка «паперовий пакет»

Впоратися з нападом паніки можливо ще за допомогою прийому, який ми часто спостерігаємо в американських фільмах. Тобто, необхідно узяти пакет і повільно, впродовж пари хвилин дихати в нього.

Річ у тому, що перенасиченість киснем викликає ще більший напад і погіршує самопочуття. А стабілізувати його допомагає вуглекислий газ, який виділяється на видиху.

Якщо немає під рукою пакету, можете дихати просто в долоньки, які сполучаєте разом перед особою.

Перемикання

Що робити, якщо напад жаху несподівано вас охопив і ви розумієте, що скоро втратите над собою контроль? Слід навчитися перемикати свій мозок на конкретні проблеми, в нашому випадку - незначний біль.

Пам'ятайте, як в анекдоті: «Як позбавитися від сильного головного болю? Відрізувати ногу, і тоді вас проблеми з мігренню не хвилюватимуть». Так кардинально ми діяти не будемо, слід усього лише узяти грошову гумку і одягнути на зап'ястку.

Вона тонка, а шкіра на зап'ястку дуже ніжна, тому при погіршенні самопочуття, коли відчуєте, що тривога починає наростати, відтягніть її посильніше і відпустите. Буде неприємно, але ваша увага перемкнеться.

Якщо вам складно використати цей метод, можна вибрати більше щадне лікування. Візьміть якийсь маленький і яскравий предмет. Піднесіть його до носа і, «звівши» очі до перенісся, дивитеся на нього. Потім пересуньте трохи убік.

Трохи нагадує один з методів гіпнозу, коли перед пацієнтом водять якимсь предметом, за яким він зобов'язаний стежити. Не боляче, як в способі з гумкою, але дія така ж - мозок зайнятий іншим завданням.

Завершення

На цьому все, шановані читачі! Підписуйтеся на оновлення сайту, і тоді ви дізнаєтеся, як називається боязнь коней, чому виникає дементофобия і ще багато чого іншого.

Успіхів вам, і пам'ятаєте, що ризик загинути в автокатастрофі набагато вище(щодня тисячі людей потрапляють в ДТП), ніж в авіакатастрофі(1 шанс на 11 мільйонів).

Так що, чи варто боятися перельотів, якщо по факту, літаки вважаються найбезпечнішим видом транспорту?

Бережіть себе, своє здоров'я і, звичайно ж, будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[1003] [1]

1

[1003] [1]

[1003] [1]

"


Надрукувати