Наслідки впливу ліні на життя людини "

Наслідки впливу ліні на життя людини "

Всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про те, як впливає лінь на людину. Тому що зазвичай її сприймають як щось негативне. Мало хто може похвалитися, що його кохана близька людина ледача.

Зміст:

 • Мінуси
 • Втрачені можливості
 • Проблеми із здоров'ям
 • Складнощі в стосунках
 • Плюси
 • Відновлення
 • Захист
 • Усвідомленість
 • Зупинка
 • Оберіг
 • Завершення

Ця якість, характеристика по ідеї викликає більше сорому, ніж гордості і щастя. І обов'язково означає, що необхідно з нею щось робити, якось позбавлятися, але ні в якому разі не пускати все на самоплив.

Але хочу вам сказати, що іноді нічогонероблення насправді дуже корисно, як для психіки людини, так і загалом, для його здоров'я.

Давайте ж розглянемо детальніше, які існують мінуси і плюси цього стану, щоб ви розуміли, коли необхідно терміново вживати заходи, а коли можна пустити все на самоплив.

Мінуси

Спершу пропоную розглянути мінуси і підводні камені, які таїть в собі лінь.

Втрачені можливості

Основний мінус - це, звичайно ж, нереалізованість бажань і потреб. Поки людина «розгойдується» і налаштовується на якусь діяльність, інші вже давно проявили активність і дістали те, що хотіли.

Чому просунулися в кар'єрі, особистому життю і іншому. Можна півжиття пролежати на дивані, мріючи про хорошу машину, роботу і красивий будинок, а можна відправитися заробляти хоч куди-небудь, поступово наближаючись до своєї мрії. Правда, адже?

Проблеми із здоров'ям

Малорухомий спосіб життя і відсутність інтересу до того, що відбувається навкруги викликає надлишок енергії в організмі. Тільки отримуючи щось від інших і практично не віддаючи назад - людина «роздувається», немов кулька.

Іноді це проявляється навіть на фігурі. Застій енергії провокує виникнення різних захворювань. Накопичувати також небезпечно, як і відчувати в чомусь гострий дефіцит.

Складнощі в стосунках

Мало хто мріє про партнера, який просто відмінно уміє розслаблятися і відпочивати. Гармонійні і здорові стосунки не будуються на ініціативі тільки однієї сторони. Це обопільний процес.

І якщо вкладається в них тільки хтось один, то з часом його запал вичерпається. З'явиться роздратування, аж до агресії. І це цілком зрозуміло і з'ясовно.

В основному тільки інфантильні особи можуть дозволити собі таку розкіш, як нічогонероблення і очікування, що замість них хтось інший вирішуватиме питання і життєві завдання, забезпечуючи комфорт і затишок.

Плюси

Відновлення

Після активної діяльності, цілком нормально, а вірніше украй необхідно, щоб наставала фаза розслаблення. Тоді організм відновлює витрачені ресурси, щоб надалі знову виходити на полі бою.

Тобто, виходить, що лінь - цілком природний процес, який забезпечує збереження життя і здоров'я. Головне, звичайно, не затримуватися в цьому стані, інакше ні про яку користь не може бути і мови.

Захист

В основному цей пункт торкається трудоголіків, які не помічають своєї втоми і продовжують проявляти активність. Навіть, попри те, що вже буквально валяться з ніг. Щоб уникнути перевантаження, як фізичного, так і емоційного, розумового, нашій психіці доводиться «включати» режим ліні.

Щоб не довелося «обзаводитися» психосоматичними захворюваннями. Які, між іншим, і виникають на тлі стресу або виснаження, коли людина працює на знос.

Усвідомленість

Вона допомагає прислухатися до себе і зрозуміти, чого хочеться, а чого немає. Існує маса установок, яким більшість людей «сліпо» слідують, а потім мешкає розчарування і депресію.

Наприклад, що вихідні слід проводити не в домашній обстановці, а обов'язково підкорювати вершини гір або копати картоплю на дачі. Висаджувати квіти і взагалі, займатися тільки корисною діяльністю.

Загалом, лінь - як індикатор того, що вам підходить, подобається і викликає збудження, захват, а що навпаки, дратує, відштовхує і так далі.

Якщо ви помітили, що з'явилося величезний опір вирушати на роботу, вранці не можете зібрати себе «до купи», випробовуєте різні погіршення здоров'я і відчуття, що життя йде зовсім не так - те подумайте, чи в тій області працюєте, про яку мріяли?

Може, ви пішли в юристи, тому що наполягли батьки? Чи продовжили сімейну династію лікарів, хоча мріяли про творчу професію?

Якщо це так, то не коштує свою лінь вважати вадою. Навпаки, будьте вдячні, що вона допомагає набути себе і виявити дійсно цінні, істинні бажання, без підміни і спроб догодити іншим, відповідати їх очікуванням.

Зупинка

У житті дуже важливо уміти не лише «розгонитися», щоб досягати своїх цілей, але і призупинятися. Зупинка дозволяє оглядітися, де я зараз виявився, звідки я прийшов, в яку сторону краще всього рушити і чи хочу я взагалі усього цього.

Сучасна людина не надає собі права на таке уповільнення, хоч би тому, що високий рівень конкуренції. Варто хоч трохи зазіватися, як вже хтось інший схопить ласий шматок і займе бажане місце. Але робити це все-таки важливо, щоб не гнатися за чимось невідомим і ефемерним, тільки тому, що натовп біжить в одному напрямі.

Оберіг

Життя - непередбачувана штука. І часто трапляється, що небажання щось робити насправді рятує. Чули історії про те, що хтось запізнився на літак, чому залишився цілий і неушкоджений, тому що уникнув авіакатастрофи? Або передумав йти на вечірку, що виявилося дуже до речі, тому що там сталася масова бійка і тому подібне?

Саме у таких випадках лінь не є вадою, а проявом інтуїції, до якої особа не особливо прислухається.

Завершення

Наостанок хочу відмітити, що абсолютно у всьому має бути гармонія і баланс. Навіть щастя в надмірних кількостях викликає стрес, який негативно позначається на здоров'ї так само, як і депресія. Так що, дозволяйте собі розслаблятися, при цьому, не затягуючи відпочинок до моменту, коли зовсім втратиться бажання діяти.

Про те, як досягти стану внутрішньої рівноваги, ви дізнаєтеся з цієї статті.

А з цієї, як узяти себе в руки і перестати бути пасивним.

Підписуйтеся на оновлення сайту, вас чекає ще багато цікавій і корисній інформації!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8717] [1]

77

[8717] [1]

[8717] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати