Що таке розумова жуйка і як від неї позбавитися? "

Що таке розумова жуйка і як від неї позбавитися? "

Добридень, дорогі читачі! Чи доводилося вам коли-небудь чути про таке поняття, як «розумова жуйка». Хочеться відмітити, що багато хто не знає що це таке, але теж неодноразово стикаються з цією проблемою. Сьогодні поговоримо про це.

Зміст:

  • Що таке розумова жуйка?
  • Як позбавитися?
  • Висновок

Що таке розумова жуйка?

Розумовою жуйкою називають думки, що виникають в голові, від яких важко, а в деяких випадках практично неможливо позбавитися. Вони нав'язливі, виникають в голові незалежно від бажання людини.

Ці думки безпідставні, виникають самі по собі, не несуть в собі і долі раціональності. Окрім нервового виснаження ніяких наслідків за собою не спричиняють. Можуть годинником крутитися в голові, тобто вони такі ж довгограючі, як і жувальна гумка. Як не дивно, до цього явища однаковою мірою схильні як дорослі, так і діти, підлітки.

Приміром, сталася з вами неприємна ситуація в магазині або громадському транспорті, вам нагрубіянили. Це вже пройшло, але ви несподівано починаєте прокручувати у себе в думках цю ситуацію. Ви припускаєте, що могло б статися, якби так відповіли або інакше. А, може, вам взагалі треба було проігнорувати цей момент і промовчати, тоді б результат був абсолютно іншим? А, може, навпаки - потрібно було вступити в конфлікт і обстоювати свою думку до кінця? Як же краще? Який правильний вихід з цієї ситуації?

Вся річ у тому, що «правильного» шляху по факту не існує. Все, чого ви можете добитися обдумуванням якоїсь ситуації, речі або людини - ця просто нервова напруга, втома і виснаженість. Це справжнісінька «уявна жуйка», яка не йде з голови по нашому бажанню. Вона наполегливо повертається і повертається знову. Як жити з цим? Як позбавитися від неї? Як мінімізувати негативні емоції від цього явища?

Як позбавитися?

Усі свідомі зусилля, спрямовані на позбавлення від нав'язливих думок, так або інакше приречені на провал. Ніхто ще не придумав лікування, яке б могло назавжди позбавити людину від цього. Але ми можемо припинити про що-небудь думати хоч би на якийсь час. Давайте ознайомимося з методами, як це зробити.

  1. Намагайтеся постійно бути чимось зайнятим. Ні для кого не секрет, що думки зайнятої людини направлені виключно на роботу, будь то фізична або розумова праця. Він думає, як робити, що робити, що можна удосконалити і тому подібне. Тому зайнятість - хороший захисник від «уявної жуйки».
  2. Шукайте позитивні сторони. Як тільки в голові виникає нав'язлива думка, знайдіть в ній позитивний аспект. Подумайте, може з цієї речі або ситуації, про яку ви зараз думаєте, можна отримати хоч якусь вигоду. І коли визначите її, тут же чіпляйтеся за це і повертайте хід думки в інший, прийнятніший для вас бік. Тоді вона поступово перетвориться на приємнішу, і сама собою відійде на другий план.
  3. Намагайтеся бути байдужими. Якщо не можете ніяк прогнати або повернути думки в інший бік, постарайтеся їх не помічати. Природно, ефект буде не таким швидким, як в перших двох пунктах, але з часом ці думки стануть вас відвідувати все рідше і рідше.
  4. Релаксація і медитація. Фізичний і моральний відпочинок, йога допомагають налаштуватися на потрібну хвилю. Голова зайнята спокоєм і відпочинком, тому ні про які тривоги мови бути не може. Для кожного з нас існує свій, найбільш оптимальний метод релаксації. Проаналізуйте, що заспокоює вас найбільше. Це може стати відмінним методом захисту.
  5. Хобі. Кожен з нас від природи в чомусь геній. Хтось віртуозно катається на велосипеді або роликових ковзанах. Хтось відмінно співає або малює. Хтось - природжений художник або скульптор. Напевно і у вас улюблене серцю зайняття, яке є відмінним захистом від «уявної жуйки». Як тільки розумієте, що думки пішли не туди, куди б вам хотілося, беріться за справу.
  6. Розкажіть близьким людям або друзям про свої тривоги. Дуже часто після того, як ми поговоримо про це і почуємо думку авторитетних для нас людей, тривоги самі собою випаровуються, все не здається таким похмурим і безнадійним. Ми приблизно визначаємо для себе варіанти виходу із скрутних або страхаючих нас ситуацій. Говоріть - і вам стане легший.

Висновок

Це, мабуть, і усі існуючі методи позбавлення від розумової жуйки. Головне - не панікувати і не дозволяти думкам управляти вами і вашими емоціями. Пам'ятайте, ви і тільки ви є хазяїном своїх думок і життя. Тому все у ваших руках.

До побачення, дорогі читачі. Будьте уважні до себе, не панікуйте і не засмучуйтеся по дрібницях. До нових зустрічей за новими цікавими бесідами!

Також, рекомендуємо до прочитання статтю, про рухову пам'ять і методи її розвитку. До речі, вона може одного разу врятувати вам життя.

Матеріал підготувала Юлія Гинцевич.

[8140] [1]

1

[8140] [1]

[8140] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати