Поняття эйджизма і методи боротьби "

Поняття эйджизма і методи боротьби "

Здрастуйте, шановані читачі блогу! Бодишейминг - це дискримінація людей, які як би «не вписуються» в загальноприйняті стандарти. Цькуванню піддаються найчастіше ті, хто має зайву вагу. Хоча «потрапляють» і ті, хто здається занадто худорлявим, високим, низьким і інше.

Зміст:

  • Хто є кривдником
  • Жертви
  • Тролінг в інтернеті
  • Як боротися
  • Канони краси мінливі
  • Небезпеки
  • Завершення

І сьогодні ми спробуємо розібратися, як протистояти агресії, яка негативно позначається на самооцінці і викликає масу комплексів.

Хто є кривдником

Ясно, що особа, яка дійсно любить себе, поважає і приймає такий, яка, є не випробовує необхідність самостверджуватися за чужий рахунок.

Бодишеймеры просто не пізнали власні можливості і особливості. Вони не досягли того рівня розвитку, який дозволить помічати щось хороше в навколишніх людях без всякої мішури, у вигляді модного одягу, обов'язкового макіяжу і відповідності канонам краси.

Самі посудите, у той момент, коли ви щасливі, чи є у вас бажання помічати недоліки і недосконалість тих, хто знаходиться поруч? Чи з'являється енергія для переслідування когось, знецінення або образи?

Якщо ви дійсно відчуваєте внутрішній баланс і гармонію, чи оцінюєте близьких і улюблених людей на предмет відповідності« вам?

До речі, щоб бути бодишеймером не обов'язково мати масу комплексів, нехай навіть неусвідомлених. Досить просто мати надмірну безпосередність і відсутність уміння критично мислити і прогнозувати вірогідний результат подій залежно від своїх дій і слів.

Це стосується тих, хто, сказавши гидоту, заявляє, що просто висловлює свою думку і не кривить душею. Тобто «ляпає» те, що першим прийде в голову, не піддаючи думці аналізу.

Також можуть використати подібний вид цькування ті, хто намагається виграти конкуренцію. Наприклад, випадково упустившись подрузі, що та набрала пару зайвих кілограм.

Така людина намагатиметься знайти хоч якийсь недолік у іншого, яскравішого і успішнішого. Це дозволяє хоч ненабагато понизити рівень тривоги і незадоволення своїм життям.

Жертви

Як це ні парадоксально, але можна дійсно виглядати ідеально і при цьому бути жертвою бодишеймеров. Знамениті особи піддаються критиці незалежно від того, як поводяться, виглядають і інше.

Так що сміливо можна позбавлятися від ілюзій, що якщо вдасться стати хоч трохи схожою на яку-небудь відому топ-модель, то життя наповниться щастям і радістю.

Приміром, Джиджи Хадид, американська супермодель, одна з «ангелків» Victoria's Secret спочатку випробовувала на собі гнів прихильників і хейтеров у зв'язку з тим, що здавалася ним занадто повною. Як би, не формат для такої роботи.

Але після того, як унаслідок хвороби скинула вагу, ніхто з полегшенням не зітхнув. А з новими силами приступили її труїти, тому тепер Джиджи здавалася занадто худою.

Тролінг в інтернеті

Найчастіше люди вибирають спосіб пасивної агресії - це адже найпростіше, створити фэйковую сторінку і писати гидоті тим, хто посмів бути успішним або просто краще в чомусь. А іноді і зовсім - просто бути.

У інтернеті займатися бодишеймингом безпечно, можна дозволити будь-які образи і приниження в один бік, оскільки той, кого зазвичай критикують - не має в розпорядженні якоїсь особистої інформації про кривдника. То у нього закрита сторінка, то усі фото занадто ідеальні.

Був один неприємний випадок з моделлю Плэйбоя, Дэни Мэзерс. Вона, очевидно, вважала себе одним з кращих у світі. І, побачивши в роздягальні фитнес клубу оголену звичайну жінку, що опоряджалася після тренування, - сфотографувала її. Окрім іншого, виклала в мережі, згадавши в описі, що подібний жах не скоро зможе забути.

Подібні дії не могли не викликати бурі емоцій. Частина її передплатників були в обуренні і жаху. Вони підняли скандал, який закінчився тим, що зарозумілу Дэни вигнали з Плэйбоя. А також заборонили коли-небудь відвідувати безпосередньо цей фитнес клуб.

Як боротися

Тим, хто на видноті, зокрема зіркам необхідно просто усвідомити той факт, що вони завжди піддаватимуться критиці. Незалежно від того, до яких заходів доводиться прибігати, щоб заслужити схвалення. Тому, якщо про вас постійно говорять за спиною - значить, ви не викликаєте байдужість. А цей факт цілком може підтримати.

Працюйте над своєю самооцінкою, якщо розумієте, що реагуєте і довго переживаєте з приводу сказаного у вашу адресу. Якщо ви полюбите себе таким, якими ви є - вас перестануть «чіпляти» кепкування оточення.

Міняйтеся тільки у тому випадку, якщо ваша вага і інші особливості дійсно негативно впливають на будь-яку з сфер життя. Тільки в цьому випадку ви отримаєте задоволення від виконаної роботи.

Канони краси мінливі

Слід пам'ятати про те, що мода абсолютно нестабільна. Популярністю користуються то пышнотелые красуні з рум'янцем на щоках, то узкобедрые андрогины без натяку на наявність грудей. Вчіться любити своє тіло таким, яке воно у вас є.

Хоч би тому - що воно особливе, воно ваше і ніякі красиві вигини не здатні подарувати щастя людині з порожнечею усередині. Розвивайтеся, наповнюйте себе чимось цінним, цікавим, підбирайте безпосередньо ті речі, які вам йдуть і помічайте те хороше, що вас оточує. Тоді ніякі бодишеймеры не зможуть вибити грунт з-під ніг, хоч би тому, що ваша позиція буде стійкою.

Нас люблять, цінують і вибирають з однієї простої причини - тому що ми чимось відрізняємося від інших. Ось тільки уявіть, що у світі усі люди будуть однаковими. Хіба цікаво знайомитиметься з ними, спілкуватиметься?

Існуюча мода на довге волосся і накачані губи іноді відображається в різних глузливих мэмах. Йдеться про дівчат, яких неможливо відрізнити один від одного. Хіба це красиво? Наша сила - в індивідуальності.

Небезпеки

Окрім того що у людини із-за цькування може значно знизитися самооцінка, що тільки негативно вплине на його продуктивність, успішність, самопочуття в цілому. А це загрожує виникненням важкої затяжної депресії. Так ще і значно погіршає стан здоров'я.

Виявляється, за статистикою, у жінок із зайвою вагою в два рази більше за досить серйозні захворювання, що вимагають термінового лікування. Чим у тих, хто не страждає з приводу своєї фігури. І річ не в тому, що сам по собі зайва вага є навантаженням для серця і інших органів і систем.

Виявляється, психологічні травми на тлі кепкувань і знущань дають про себе знати таким чином. Жінки просто не ходять до лікарів, оскільки, по-перше, соромно пред'являтися, а по-друге - не хочуть піклуватися про себе.

І це в кращих випадках, гірші - це виникнення проблем з харчовою поведінкою, яка проявляється в повній відмові від їжі або, навпаки, в переїданні.

А також дисморфия - цей психічний розлад, який характеризується нав'язливою увагою до власної фігури. Тобто, вона є єдиним об'єктом, який представляє для такої людини інтерес.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Наостанок хочу рекомендувати вам статтю про эйджизме. А що це таке, ви дізнаєтеся, натиснувши на це посилання.

А також ділитеся в коментарях, що ви думаєте з приводу дискримінації людей із-за їх зовнішності. Нам цікава ваша думка!

Любіть себе і будьте щасливі!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[7542] [1]

1

[7542] [1]

[7542] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати