15 ефективних способів подолання творчої кризи "

15 ефективних способів подолання творчої кризи "

Здрастуйте, шановані читачі! Сьогодні поговоримо про високий - про мистецтво, а саме про те, що таке творча криза і як з ним боротися.

Зміст:

 • Способи подолання творчої кризи
 • Спосіб 1. Виплесніть емоції
 • Спосіб 2. Змініть обстановку і/або коло спілкування на короткий час
 • Спосіб 3. Випийте склянку кави
 • Спосіб 4. Дозвольте собі вибрати тему для творчості, яка подобається вам
 • Спосіб 5. Скажіть «НІ» жорсткому плануванню
 • Спосіб 6. Дозвольте безлад і хаос у своєму житті
 • Спосіб 7. Ламайте шаблони
 • Спосіб 8. Творіть скрізь і всюди
 • Спосіб 9. Робіть добро
 • Спосіб 10. Пройдіть круг шани
 • Спосіб 11. Регулярно влаштовуйте собі п'ятихвилинки
 • Спосіб 12. Слухайте музику для розслаблення
 • Спосіб 13. Припиніть поклонятися кумирам
 • Спосіб 14. Не намагайтеся «починати спочатку»
 • Спосіб 15. Надихайтеся спогадами
 • Висновок

Способи подолання творчої кризи

Як зрозуміти, що настала творча криза або застій?! У людини з'являється відчуття, що він більше не може творити.

До цього стану схильні буквально все: від художників і письменників до людей з самими неординарними професіями. Існує маса причин, чому пропадають сили і зникає натхнення. Проте сьогодні я вам розповім, як настроїти себе на продуктивну роботу і продовжувати творити.

Спосіб 1. Виплесніть емоції

Не тримайте в собі все, що вас тривожить. Виплесніть емоції на папір. Перш ніж сідати за роботу, висловіться про все, що вас турбує. І не має значення, про що йтиметься. Зовсім не важливо, чи будуть пов'язані ваші думки в даний момент з тим, над чим йде робота. Висловіться, і вам відразу стане легший.

Спосіб 2. Змініть обстановку і/або коло спілкування на короткий час

Вийти з творчого застою вам допоможе спілкування з близькими людьми, а також зміна навколишнього оточення. Коли відчуваєте, що вас покидає бажання щось робити, не затягуйте і швидше вживайте заходи:

 • Вирушайте до батьків, які завжди готові вас підтримати.
 • Відвідайте друзів, обміняйтеся новинами, обговоріть останні події.
 • Сядьте в автобус або трамвай, на електричку, потяг або літак - влаштуйте собі подорож. Розслабтеся і не думайте ні про що. Просто чекайте, коли транспорт доставить вас в пункт призначення.

Важливо! Залиште удома усі гаджети. Візьміть тільки мобільний телефон, щоб залишатися на зв'язку з близькими. Також в дорозі можуть згодитися блокнот і ручка : раптом вас відвідають цікаві думки.

Спосіб 3. Випийте склянку кави

Незважаючи на шкідливість для організму кофеиносодержащих напоїв, іноді саме вони допомагають нам повернути бажання творити, оскільки не дають завалитися в ліжко. Сміливо скористайтеся цією можливістю, щоб усі ваші задумки, незалежно від міри геніальності, не канули в Лету.

Спосіб 4. Дозвольте собі вибрати тему для творчості, яка подобається вам

Творіть і не замислюйтеся, чи буде ваш твір цікаво фолловерам. Не варто зациклюватися тільки на одному напрямі. Творіть в різних сферах і на різні теми. Як мінімум, вам від цього стане легше моральне.

Спосіб 5. Скажіть «НІ» жорсткому плануванню

Складання плану по термінах і тематиці робіт являється, поза сумнівом, дієвим і перевіреним методом, здатним прискорити творчий процес. Проте така практика може спровокувати появу творчої кризи. І тут виникає відповідне питання: що робити?

Позбавитися від цієї проблеми зовсім не складно. Як тільки ви відчуєте, що знаходьтеся на грані, перестаньте складати плани.

Перемкніться на ту тематику, яка нині вас цікавить. Цілком імовірно, що десь в процесі роботи не за планом вас відвідає геніальна ідея.

Спосіб 6. Дозвольте безлад і хаос у своєму житті

Як це ні парадоксально, але побороти творчий застій допоможе відсутність правил, порядків і норм(в міру, звичайно ж). Дозвольте собі йти на поводі у свого внутрішнього Я, довіртеся інтуїції, розслабтеся.

Не варто занурюватися цілком у свою галузь. Намагайтеся бути людиною з різнобічними інтересами. Дивуйте себе. Здійснюйте непередбачувані дії. Через час ви обов'язково відчуєте прилив натхнення.

Спосіб 7. Ламайте шаблони

Нам з дитинства вселяли, що все потрібно робити свого часу. Проте звички, вироблені роками, можуть і стимулювати, і перешкоджати в роботі. Що ж тоді робити? Ламайте шаблони: творите вночі або удосвіта. Працюйте, коли вам хочеться. Адже творчість — специфічний процес.

Спосіб 8. Творіть скрізь і всюди

Є ще дуже ефективний засіб, як здолати творчу кризу. Розв'язати вам цю проблему допоможе зміна місця роботи.

Приміром, ви письменник. Це не означає, що ви зобов'язані працювати строго у своєму кабінеті за робочим столом. Візьміть робочі інструменти(зошит і ручку або ноутбук, наприклад) і швидше вирушайте на прогулянку туди, де вас нічого не обтяжує - бібліотека, кафе або просто парк. Варіантів множина. Просто виберете для себе затишне місце і приступайте до роботи.

Спосіб 9. Робіть добро

Як відомо з психології, самі кращі ідеї приходять в найбільш несподіваний момент. Наприклад, коли ви знаходитеся в душі. Вже неодноразово спостерігалося, що коли свідомість знаходиться в розслабленому стані, до нас зглянулося осяяння(ще відомо як інсайд, тобто, несподіване розуміння).

Запам'ятайте, що знаходитися на робочому місці і просто чекати, коли відвідає натхнення, абсолютно марно. Перемкніть свою увагу на побутові турботи. Це може бути прибирання у будинку або прасування білизни. Помийте посуд або переберіть шафку. Просто нехай ваш мозок відпочине.

Спосіб 10. Пройдіть круг шани

Ви вже зробили все, що могли, але натхнення так і не відвідало вас? Не зневіряйтеся! Походьте по будинку(чи кімнаті) туди-сюди, вперед-назад або просто по кругу. Як би безглуздо це не виглядало, але сам факт руху вже здатний принести результат.

Спосіб 11. Регулярно влаштовуйте собі п'ятихвилинки

Дозволяйте собі уриватися на 5 хвилин в процесі творіння. Цей час буде цілком досить для так званого перезавантаження. Залишаючись на своїй хвилі, через 5 хвилин ви зможете успішно продовжити з того місця, де зупинилися.

Зверніть увагу, що впродовж цієї перерви треба відволіктися від гаджетів і соціальних мереж. Нехай ваша свідомість розслабиться.

Ось тут і виникає питання: що ж мені робити ці 5 хвилин? Відповідь максимально проста: подивіться у вікно або покиньте робоче приміщення, вслухуйтеся в звуки, що доносяться до вас, роздивляйтеся хмари. До речі, відмінний спосіб це техніка помідора.

Спосіб 12. Слухайте музику для розслаблення

Цей спосіб передбачає використання комбінації декількох для виходу з творчого застою.

Ось ви вийшли на перерву завдовжки в 5 хвилин. Включіть на телефоні улюблену пісню або заздалегідь викачайте туди звуки природи. Це може бути і шум дощу, і шелест листя, і дзюрчання водоспаду. Не важливо, що, головне, щоб вас ці звуки розслабляли. Також це може бути класична музика.

Парадоксально, але є люди, яких розслабляє і дає поштовх для натхнення саме рок-музика.

До речі, позитивний вплив музики доведений ученими.

Спосіб 13. Припиніть поклонятися кумирам

Запам'ятайте раз і назавжди: у своїй творчій діяльності ви не зобов'язані підкорятися яким би то не було правилам. Придумайте свою фішку і виділяйтеся із загальної маси. Не раджу робити все так само, як ваш кумир, щоб інші не шукали у вас загальні риси.

Спосіб 14. Не намагайтеся «починати спочатку»

Не варто зациклюватися на вступі і початку, тому що так прийнято. Починайте творити з середини. Чи взагалі з кінця. Так-так. Працюйте над тією частиною свого твору, до якого у вас лежить душа саме тут і зараз.

Запам'ятайте, ви завжди можете повернутися до того моменту, який пропустили.

Спосіб 15. Надихайтеся спогадами

Перечитайте і перегляньте свої кращі роботи. Адже усі вони зроблені саме вами. Ваш талант був і залишається при вас. Просто слід нагадувати собі про це.

Висновок

Ось такі ось нехитрі 15 способів, щоб знову повернути собі стан «потоку» і творити, творити і творити!

Дякую, що відвідали мій блог. Читайте його і показуйте друзям. Тут знайдеться корисна інформація для кожного.

Рекомендуємо також шанувати статтю, про піраміду Бенджамина Франкліна. Це відмінний спосіб досягнення життєво важливих цілей.

Усього доброго!

Матеріал підготувала, Юлія Гинцевич.

[7762] [1]

1

[7762] [1]

[7762] [1]

"

 

Список літератури


Надрукувати