Що робити коли вас здолала забудькуватість і неуважність? "

Що робити коли вас здолала забудькуватість і неуважність? "

Здрастуйте, шановані читачі блогу Валерія Харламова! Пунктуальна людина - це людина, яка уміє правильно розставляти пріоритети, управляти своїм часом і цінувати його. Він поважає межі інших людей, чому намагається не порушувати їх, примушуючи чекати себе. У нього високий рівень самооцінки і він хоче зберегти не лише стосунки з оточенням, але і свою репутацію. Але чи так просто завжди приходити вчасно? Деяким людям це дається занадто складно, тому сьогодні ми розглянемо способи, за допомогою яких ви станете більше дисциплінованими.

Зміст:

 • Коротка характеристика непунктуальних осіб
 • Типологія
 • Дедлайнер
 • Виробник
 • Розсіяний
 • Раціоналізатор
 • Халявщик
 • Пестун
 • Бунтар
 • Топ методів підвищення своєї дисципліни
 • Гроші
 • Стереотипи
 • Наслідки
 • Попередня підготовка
 • Переведення годинників
 • Аналіз
 • Відновлення
 • Плануйте свій день
 • Придбайте собі годинник
 • Тренуйте свою інтуїцію
 • Висновок

Коротка характеристика непунктуальних осіб

 • Знаєте приказку про те, що біда не приходить одна? Так от, практично все хронічні «опоздуны» є прокрастинаторами. В принципі, все сходиться - вони відкладають до останнього, займаючись абсолютно абстрактними справами, а потім похапцем починають збиратися, бігти, мчатися, а у результаті - спізнюватися. Детальніше про прокрастинации шануйте тут.
 • Знаходяться в постійному пошуку адреналіну, щоб хоч трохи, але «полоскотати» собі нерви, оскільки нудьга і рутина повергають їх в депресію.
 • Їм складно тривало концентрувати увагу, оскільки реагують на щонайменші подразники і стимули, а це, як ви знаєте, не завжди добре під час виконання робочих обов'язків.
 • Високий рівень оптимізму. Так, в порівнянні з особами, які приходять вчасно і прораховують кожну хвилину, «опоздуны» сподіватися на диво, що, приміром, щось станеться чарівне, і вони встигнуть за 10 хвилин доїхати з одного кінця міста в інший.
 • Деякі відрізняються зарозумілістю, іноді спізнюючись навмисно, щоб підвищити свою значущість. Уявну. Оскільки, окрім роздратування, інших щирих почуттів не викликають. Але такий індивід прямо-таки упивається думкою, що велику кількість людина не починає нарада без нього незамінного і важливого. Вони складають невеликий відсоток серед інших, що приходять пізніше призначеного часу. Що, звичайно ж, не може не радувати.
 • У непунктуальних людей серйозні проблеми з самоконтролем, що означає, вони схильні як ніхто інший різним залежностям, нехай те алкоголізм, паління, переїдання, игромания і інше.
 • Випробовують масу тривоги, хвилювання і занепокоєння, оскільки, в основному, щиро бажають змінитися і перестати заподіювати незручності. А ці переживання викликають складнощі із здоров'ям.

Типологія

Існує жартівлива типологія осіб, яка пояснює причини запізнень.

Дедлайнер

Така людина просто не здатна «узяти себе в руки» і змусити себе щось зробити, якщо в запасі у нього велика кількість часу. Гостроту відчуттів йому надає розуміння, що станеться катастрофа, ось-ось, дуже скоро, якщо він не збереться і не вчинить диво, виклавшись на 100%. Це йому необхідно, щоб позбавитися від нудьги, та і стабільність, поступовість його лякають.

Виробник

Намагається ефективно розподілити кожну хвилину своєму життю, так би мовити, «впихаючи невпихуемое», тому що величезне задоволення йому доставляє момент, коли він викреслює ще одне завдання зі свого величезного списку справ. Один мінус - він не уміє реально оцінювати кількість часу, який необхідно витратити на виконання якого-небудь завдання, чому і «страждає».

Розсіяний

Думаю, особливо пояснювати не треба. Світ навкруги, або ж власні думки поглинають його настільки, що він не то що відволікається, а прямо-таки іноді «випадає» з реальності, повністю занурюючись в причину свого інтересу.

Саме тому зазвичай не знає, де лежать його ключі, втрачає телефон, забуває парасольки і пакети з покупками. Так що, нічого дивовижного в тому, що він витісняє інформацію про майбутню зустріч, згадуючи і спохвачуючись в самий останній момент.

Раціоналізатор

Не любить пояснюватися, і звик звалювати провину на обставини, інших людей і навіть природні явища. Йому, такому відповідальному і обов'язковому, завжди хтось або щось заважають, тому цілком імовірно, що ви навіть не почуєте вибачень за те, що витратили годину на очікування його такого безневинного.

Халявщик

Начебто і розуміє, що вже порядком набрид своєю безвідповідальністю, але постійно розсипається у вибаченнях, при цьому стабільно спізнюючись на кожну зустріч. Іноді намагається видати себе за жертву, пояснюючи, що розуміє свої помилки, але при цьому не в силах впоратися з ними.

Пестун

Людина з дуже низьким рівнем самоконтролю. Своєю поведінкою може нагадувати велику дитину, якій хочеться займатися тільки тим, що подобається, і при цьому не нести відповідальності за свою поведінку і вчинки.

Бунтар

Борець з системою, чомусь вирішив, що саме таким чином може проявити свою силу, волю і могутність.

Топ методів підвищення своєї дисципліни

1. Гроші

Що може бути кращою мотивацією, ніж страх втратити свої гроші? Звичайно ж, можливість їх примноження. Візьміть за правило, що за кожну хвилину ви відкладатимете в скарбничку певну суму грошей. З часом це допоможе вам стати більше структурованим і дисциплінованим, плюс приємний бонус - сума, що накопичилася, яку можна витратити на подарунок, собі улюбленому і пунктуальному.

Якщо ж цей метод не особливо вас надихає, пропоную, при запізненні на зустріч, будь то ділову, або дружню, сплатити вечерю того, кому довелося вас чекати. Або ж просто вручити йому певну суму. Кілька разів, втративши гроші із-за безвідповідальності - ви станете більше організованими. Та і придбаєте славу людини, що уміє цінувати не лише своє, але і чужий час.

2. Стереотипи

Перегляньте стереотипи, що склалися, ось просто виписавши основні на папір і переосмисливши. Якщо вам прощалися більшість проступків, коли ви були маленькими, то це не означає, що світ поводитиметься так само, як і ваші близькі люди.

Якщо одного разу до роботи ви добралися хвилин за 10 - це прекрасно, особливо, якщо зазвичай дорога займає 25 хвилин, але відміряйте краще час із запасом, який більше відповідатиме реальності.

3. Наслідки

Напишіть усі негативні наслідки і обмеження, які виникли внаслідок цієї звички. Наприклад, вас тривалий час не підвищують на роботі? Якщо ви зберетеся і покажете, на що здатні, можливо, вам більше довірятимуть.

Чи з коханою людиною на цьому фоні постійні конфлікти? Тепер ви краще ладнатимете і житимете спокійніше. Виконавши цю вправу, представте себе років через 10, все що також постійно спізнюється скрізь. Чого ви добилися? Що маєте? Чи є поруч близькі і цінні люди?

4. Попередня підготовка

Ви значно заощадите час з ранку на збори, якщо заздалегідь, ще увечері підготуєте одяг і обід. Про сніданок, до речі, також можна потурбуватися, існує маса варіантів, коли кашу або пластівці заливають, приміром, йогуртом з фруктами, і залишають настоюватися на усю ніч. Зберіть необхідні документи, перевірте портфель дитини і так далі

5. Переведення годинників

Існує ілюзія, що якщо перекласти годинник хвилин 10 вперед, людина приходитиме скрізь вчасно. Ілюзія - тому що у такому разі особа надмірно розслабляється, настільки, що спізнюється ще більше, адже думає, що повно часу в запасі, а по факту - прораховується.

6. Аналіз

Спробуйте проаналізувати, в яких ситуаціях ви частіше затримуєтеся, можливо, спрацьовує захисний механізм на щось небажане, у вигляді опору, чому неусвідомлено ви тягнете час і намагаєтеся знайти виправдання і причину не явитися зовсім?

7. Відновлення

Виберіть один день і гарненько відпочиньте, полінуйтеся, реалізуйте свої бажання. Це допоможе відновити енергію і сили, внаслідок чого ви станете більше працездатними і організованими.

8. Плануйте свій день

У такому разі, ви розумітимете, скільки часу і на що саме слід витратити. Спробуйте хоч би тиждень виписувати справи в ежедневник, потім цей процес йтиме без зусиль, сам по собі. Про те, з чого розпочати, ви дізнаєтеся із статті «10 правил ведення ежедневника : покрокова інструкція».

9. Придбайте собі годинник

Якщо у вас їх ще немає, щоб постійно стежити за часом. Мобільний телефон для цих цілей не підійде, оскільки навпаки, може «втягнути» вас в перегляд повідомлень, новин і іншого.

10. Тренуйте свою інтуїцію

Це не складно, просто вимагає включеності і частих повторень вправ. Приміром, засічіть, котра година, і займіться своїми справами, після чого в якийсь момент відволікніться і подумайте, скільки хвилин пройшло з тієї миті, як ви дивилися на годинник? Постійно граючи, ви натренуєте, а спершу і створите таку цікаву функцію, як відчуття часу.

Повірте, поступово, приділяючи достатню увагу цьому процесу, ви навчитеся визначати кількість минулих годин, аж до хвилин і секунд. Таке уміння істотно позначиться на вашому повсякденному житті, маючи такий собі внутрішній будильник, ви зможете вчасно «включатися» і починати збори на зустріч, роботу і інше. Детальніше про інтуїцію ви дізнаєтеся із статті «Кращі 13 вправ для розвитку надзвичайно сильної інтуїції».

Висновок

І наостанок, шановані читачі, якщо ви не знаєте, як зрозуміти, чи пора посилювати межі по відношенню до себе, ставати більше дисциплінованим і відповідальним, або ви і так цілком усвідомлена особа, що уміє тримати своє слово, рекомендую пройти тест чи «Пунктуальні Ви»?. Бережіть себе і близьких! І приходите завжди вчасно!

Матеріал підготувала Журавина Аліна.

[4484] [1]

0

[4484] [1]

[4484] [1]

"


Надрукувати