"Чи є егоїзм у фразі: піднімися сам, що б допомогти іншим"? "

"Чи є егоїзм у фразі: піднімися сам, що б допомогти іншим"? "

Всім привіт! Сьогодні ми спробуємо розібратися, чи є прояв егоїзму у фразі: «Піднімися сам щоб допомогти іншим». А щоб це вийшло, пропоную спершу з'ясувати, що цей термін є.

Егоїзм

Людина, схильна до егоїзму, сконцентрована тільки на собі, або в основному на собі. Він настільки наповнений власним его, що іншій людині буквально немає місця в його житті, душі, думках і інше.

Він не уміє давати, ділитися. А якщо і доводиться - те дуже важко розлучається і сподівається на те, що йому це або повернуть, або подарують щось ще краще. Зате бере безсоромно і відмінно з цією дією справляється.

Іноді перебільшує свої достоїнства, будучи самозакоханою особою, він просто не в силах об'єктивно дивитися на ситуацію. І як би не здавалося з боку, він насправді не уміє любити, оскільки не приймає свої недоліки і обмеження.

Егоїст прагне помічати тільки хороше, випинаючи його напоказ і фіксуючись тільки на перевагах, чіпляючись в них, немов мертвою хваткою.

Так відбувається в силу компенсації нелюбові до себе. Тому що той, хто відноситься до власної особи з повагою - уміє піклуватися про інших людей, він їх цінує і приймає такими, які вони є. Адже сам по факту є недосконалим, але при цьому справжнім, щирим.

Але не варто забувати про те, що існує цілком здоровий егоїзм - це коли людина діє не на шкоду собі, а допомагає оточенню, не забуваючи і про власні потреби.

Ми адже не ходимо просто так на роботу, щоб просунути компанію, на яку працюємо? Якби так і було, наших сил ненадовго б вистачило, та і злість би з кожним днем росла, цілком загрожуючи перетворитися в анігіляційну агресію, тобто що руйнує, афективну, коли людина вже не контролює себе.

Чи є егоїзм в цій фразі?

Давайте тепер повернемося до вираження: «Піднімися сам, щоб допомогти іншим». Спочатку коштує питання про ресурси. Людина, яка буквально «валяється», - не має стійкості, відповідно, не в силах навіть за дуже великого бажання допомогти комусь.

Хоч би тому, що сам потребує допомоги. Щоб щось давати, передусім, необхідно цим володіти, вірно?

Тому і, правда, краще розпочати з себе, проявивши цілком здоровий егоїзм, а не жертовність, потім вже перемикаючись на оточення, потребують допомоги. Інакше можна настільки виснажити свої ресурси, що виникне питання про те, як зберегти цілісність організму, або взагалі, відновити її.

Чули про те, що в літаках при виникненні аварійної, критичної ситуації слід насамперед надіти кисневу маску собі, а тільки потім вже дитині?

Але ж придумали не для того, щоб навчити рятувати насамперед своє життя. А, щоб уберегти, і себе і дитя. Тому що, якщо ви втратите свідомість, шансів вижити у нього буде набагато менше, адже ви не зможете йому допомогти у разі чого. А він вам тим більше.

Такі самі справи йдуть і з усіма іншими сферами життя, стосунками. Тільки будучи в ресурсі, ви осилите надання підтримки і допомоги. У крайньому ж випадку завдасте більше шкоди, ніж користі.

Завершення

Так що, шановані читачі, піклуйтеся про себе, тоді у вас будуть і сили, і бажання піклуватися про близьких і не дуже людях. А як полюбити себе, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Підписуйтеся на сайт, тут ви знайдете масу цікавої інформації на будь-яку тему, пов'язану з психологією. Навіть зможете пройти онлайн тести і ознайомитися з рекомендаціями залежно від отриманих результатів.

І ділитеся в коментарях своєю думкою, нам цікаво дізнатися, що ви думаєте з приводу вираження: «Піднімися сам, щоб допомогти іншим».

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

[8682] [1]

4

[8682] [1]

[8682] [1]

"

 

Cgbcjr ksnthfnehb


Надрукувати