"5 рекомендацій, чим зайняти себе у вільний час" "

"5 рекомендацій, чим зайняти себе у вільний час" "

Рада вітати вас на сайті! У сьогоднішньому світі прийнято поспішати і використати кожну хвилину, щоб досягати нових вершин, отримувати знання або банально не відставати від швидкого ходу життя.

Зміст:

 • Конструктивний підхід
 • Тренування і навчання
 • Турбота про себе
 • Насолода
 • Тривале зайняття
 • Завершення

Але при цьому всім людина, що посилено економить часовий ресурс, може опинитися у безвиході при рішенні задачі, чим зайнятися у вільний час.

По суті, питання правильне, адже не хочеться витрачати ці цінні хвилини на роботу або вирішення чужих питань. Але все таки іноді трапляються такі ситуації, коли реально нічим себе зайняти. Ми зібрали можливі варіанти, якими сьогодні поділимося з вами.

Конструктивний підхід

Час, що звільнився, треба інвестувати з користю для поточних справ або власного емоційного стану. До стану ми повернемося трохи пізніше, а зараз зосередимося на практичній стороні.

Наприклад, користь для будинку приносить таке зайняття:

 • Прибирання або наведення ладу. Це не обов'язково генеральне або тривале прибирання. Можна перемити взуття або розставити по місцях чашки, протерти стіл або скласти светри на полиці.
 • Сортування фотографій, документів, тек на робочому столі і інструментів для роботи, одягу для прання і необхідних покупок. Безлад накопичується саме тому, що сортування займає багато часу. Але ніхто не враховує її при плануванні справ.
 • Готування. Випечіть смачний торт або приготуйте складне, незвичайне блюдо. У обмежених часових рамках краще готувати те, що доведено до автоматизму, а ось складні і нові рецепти можна пробувати по натхненню. Коли не треба квапитися і намагатися встигнути зробити багато справ за один день.

Якщо дозволяє власна зосередженість, то можна привести в порядок рахунку і домашню бухгалтерію, сплатити квитанції, звірити свідчення лічильників. Щоб мінімізувати завали на роботі, у вільний час перевірте пошту і дайте відповідь на повідомлення, складіть графік роботи і основних справ.

До речі, детальніше про домашню бухгалтерію ви дізнаєтеся з цієї статті. Все-таки треба уміти правильно розподіляти фінанси, щоб не потрапляти у боргові ями і мати можливість придбавати потрібні і бажані товари тоді, коли вони знадобляться, без оформлення кредитів або утиску себе в задоволенні базових потреб.

Тренування і навчання

У вільні хвилини на роботі можна займатися самоосвітою і підвищенням своєї кваліфікації. Навіть у очах начальства це виглядатиме презентабельно, на відміну від колег, яких застануть вас за розкладанням пасьянсу.

Щоб мати постійний доступ до навчання, зробіть наступне:

 • Викачайте освітні фільми, книги або аудіо, щоб вони були доступні у будь-який момент.
 • Підпишіться на щотижневі видавництва або відео-блоги по своєму професійному напряму.
 • Беріть участь в онлайн-програмах по навчанню.

Саморозвиток має на увазі не лише навчання в професійній сфері. Тому вільний час можна використати для зайняття спортом. Навіть якщо у ваш звичайний графік неможливо вмістити регулярні повноцінні тренування, то хлопцю цілком достатньо кілька разів віджатися, а дівчині зробити присідання або розтяжку м'язів.

Не забувайте про власний культурний розвиток. Припустимо, хоч би раз на тиждень відвідуйте театр або музей. Вирушайте на нову виставку або концерт. Головний сенс в тому, щоб вибратися з будинку і зіткнутися з новим для себе досвідом.

Іноді досить скласти план самоосвіти і строго його дотримуватися, тоді навіть англійський ви зможете вивчити самостійно, не оплачуючи послуги репетитора. До речі, у нас є стаття з правилами складання плану по саморозвитку.

Турбота про себе

Зазвичай цей напрям радять жінці. Хоча і представники сильної статі цілком можуть потурбуватися про себе в домашніх умовах або салоні. Вибирайте процедури залежно від кількості вільного часу і свого територіального розташування.

Існує багато варіантів догляду за собою:

 • зайнятися шкірою обличчя(пілінги, чищення, маски);
 • зробити манікюр і педикюр;
 • пофарбувати волосся або полежати з маскою для їх зміцнення;
 • відправитися на масаж, особливо хороший той, що розслабляє;
 • прийняти ванну із заспокійливими оліями і шипучими бомбами.

Пройдіться по магазинах, щоб знайти собі новий образ або поекспериментувати із вже наявною базою будинку, підбираючи різні варіанти відповідно до моди.

Не забувайте піклуватися і про свій емоційний стан. Наприклад, можна 20 хвилин провести, читаючи стрічку новин про катастрофи і війни, підвищивши загальний рівень напруги. Чи поставити заспокійливу музику і посидіти із закритими очима. Стабілізуючи власне дихання, відчуваючи усередині гармонію і спокій.

Для тих, хто не любить медитації і подібну техніку, але все таки потребує підняття настрою, хорошим варіантом стане дзвінок або лист другу. За наявності постійного доступу в інтернет можна почитати веселий паблик або послухати бадьору музику. Це якраз те, що не вимагає великих зусиль, але значно міняє настрій.

Насолода

Багато людей постійно відкладають на потім справи, які їм доставляють радість. Чи чекають, коли настане для них якийсь спеціальний момент.

Приміром, це може бути:

 • прогулянка в красивому парку або пікнік з коханою людиною;
 • перегляд улюблених фільмів або серіалів;
 • довгий сон уранці або додаткові декілька годин в пообідній час.

Можна запросити друзів і влаштувати прекрасний вечір, приготувавши якесь блюдо або організувавши тематичну вечірку. Якщо вважати, що для цього потрібний спеціальний привід або домовленість, то можна втратити прекрасних незапланованих моментів.

Творча натура може присвятити цей час співу, фотографії або написанню своєї книги. Ті, хто раніше нічим подібним не займався, але дуже хотів - можуть проглянути повчальні відео, покрокові майстер-класи.

Адже можна десять років мріяти про те, щоб стати художником, а можна купити фарби і піти на берег річки, щоб намалювати захід прямо сьогодні.

Тривале зайняття

Якщо вільний годинник є присутнім у вашому житті щодня або з певною періодичністю, то можна в цей час записатися на цікаві курси. Чоловікові припаде до душі екстремальне водіння або зайняття скелелазінням, жінці можна розкрити себе в танці.

Бонус в тому, що буквально через пару місяців ви отримаєте, приміром, водійські права або сертифікат масажиста. Тобто, освоїте нову спеціальність, а можливо, навіть відкриєте свою справу.

Коли людина тривало займається одним і тим же - це дає колосальні результати. Це раціональніший спосіб, ніж кожен вечір шукати собі різне зайняття.

Важливо тільки бути уважним до себе і прислухатися до власних бажань. Тобто, якщо ви зараз втомилися фізично, не треба вибирати прибирання будинку, а краще полежати з маскою на обличчі. А фігурки з тесту ліпити або нову тумбочку майструвати краще тоді, коли зданий річний проект і вчасно сплачені комунальні платежі.

Загалом, вчитеся правильно розставляти пріоритети і планувати свою діяльність. Не повірите, але навіть відпустку іноді важливо піддати структурі. Інакше він пройде за переглядом телевізора на дивані, а довгождане розслаблення не настане. Як і натхнення, яке виникає завдяки новим враженням і інтенсивним приємним почуттям.

Про планування детальнішу інформацію отримаєте тут.

Завершення

А на сьогодні все, шановані читачі! Цінуйте свій час і читайте наші публікації, де зможете знайти нове цікаве зайняття для саморозвитку і організації свого дозвілля.

До нових зустрічей, друзі!

Також, рекомендуємо шанувати статтю з іграми для розвитку свого мозку.

Матеріал підготувала Юлія Гинцевич

[8191] [1]

0

[8191] [1]

[8191] [1]

"


Надрукувати